Výběr chytrých hodinek do 8 tisíc ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Reede 12. 2. 2020 11:31

Zdravím,

chtěl bych Vás požádat o doporučení chytrých hodinek do 8 tisíc.
Vlastním telefon Samsung S10e a tudiž se nabízí volba hodinek právě od Samsungu.
Na výběr je tedy mezi Active2 nebo Galaxy Watch. V obchodech se informace dost liší.. Nevíte jaký je mezi nimi rozdíl ?
Procesor, paměť by měli mít naprosto stejné. Jediné co jsem našel je baterie, nicméně se mi více líbí Active2.
Před měsícem jsem jinak měl TicWatch S2 a to bylo opravdu zklamání. Sekaly se a výdrž baterie byla něco kolem jednoho dne.
V Okay mi ještě bylo doporučeno koupit Huawei GT2 nicméně vzhledově se mi stále více líbí Samsung.
Mohl by mi někdo poradit co bude nejlepší volba ? Výdrž baterie 7 dní, a prý placení hodinkami je možné. Ačkoli to pro mě není rozhodující fakt. Chci hlavně, aby měli slušnou výdrž baterie a plynulý chod systému bez sekání.

Děkuji.
Reede
Junior

Odeslat příspěvekod jhsoft 14. 2. 2020 06:36

Se Samsungem ti osobně moc neporadím. Když jsem vybíral hodinky, tak pro mě bylo důležité následující:

GPS, meření tepu,možnost přijímání hovorů a hlavně co největší výdrž. Nakonec jsem skončil u Huawei GT 2 (ta sportovní varianta) a vůbec nelituju. Výdrž 10 dní uplně v pohodě s plnou aktivitou.

Pokud nejsi rozhodnutý, asi bych skočil ještě do obchodu a zkusil si všechny na ruku jak mi sedí, jak se ovládají atd..A pak bych objednal:)

Co se týče cen, tak můžu na všechny modely sehnat pěkné slevy, tak kdybys chtěl tak do zprávy.
jhsoft
Junior

Odeslat příspěvekod figaro 14. 2. 2020 08:04

Samsung GWA2 nie sú zlé hodinky, sám ich mám a predtým som mal GWA1.
Musíš sa ale zmieriť s dvomi vecami:
1: Aj keď majú NFC čip bezkontaktne s nimi nezaplatíš lebo Samsung nepodoporuje službu SPay v Česku ani na Slovensku. Toto je vec, ktorá mne najviac prekáža.
2: Výdrž batérie je cca 2 dni pri bežnom používaní. Sú užívatelia, ktorí dajú aj 4 dni ale reálne ak ich chceš aj využívať počítaj s 2 dňami.

Všetko ostatné je na hodinkách super: krásny veľký a zreteľný displej, notifikácie, synchronizácia s mobilmi Samsung je výborná, z hodiniek je možné volať, dokonca existuje verzia aj s LTE. Neskutočné množstvo ciferníkov v Galaxystore.
Nevýhody: niekomu chýba otočná luneta, vraj nie celkom presné počítanie spálených kalórií.
figaro
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 2. 2020 12:57

Mohu doporučit galaxy watch active 2, jednoznačně ve verzi 44mm, neboť ty menší jsou opravdu drobné a mají i znatelně nižší kapacitu baterie.

V kombinaci s telefonem samsung je to super věc. Stabilní připojení, výdrž cca 2 - 2,5 dne při běžném používání (tím nemyslím zaplé GPS trackování nebo sledování youtube videí na hodinkách).
Myslím, že Galaxy S10e má také reverzní bezdrátové nabíjení, takže v nouzi lze hodinky dobít přiložením k telefonu.

Co mi chybí, je bezkontaktní placení. Hw na to mají, sw v čr schází. Stále není zaplá funkce EKG, a kdoví, zda se jí vůbec v EU dočkáme, když od představení hodinek je víc jak půl roku a mělo to být certifikováno "brzy".
Mobil-man
Junior