Fotomobil cca do 15 tis - zkušenosti uživatelů

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 1. 2020 19:08

Zdravím. Já vím, že je to dost neoriginální téma. Nejspíš se budu muset poohlédnout po náhradě za svůj Galaxy S7, se kterým jsem velmi spokojený (úplně to nehoří, vím že představí S20 a P40..ale to na výběru příliš nemění, maximálně zlevní ty, co mám v hledáčku). Velkou roli hraje foťák. Parametry jednotlivých telefonů znám, chápu kdo má jaké kompromisy... co se ale člověk v testech nedozví, to jsou reálné zkušenosti "běžných" uživatelů.

Co zvažuju:

Huawei Mate 20 Pro (alternativně P30 pro, když bude zajímavá cena)

Xiaomi Note 10

Samsung Note 10 lite (když bude fotit shodně s plnotučným Note 10...není na trhu, stačí mi odpovědi majitelů
note10 a s10)

1) Jak hodnotíte stabilitu? (systému, aplikací, problémy po aktualizacích...)

2) Zvládají dobře kompletně tmavé prostředí? (pozadí, notifikace, většina ikon, kalendáře..) Ideálně skinovatelné? (minimálně jako S7)

3) Předinstalované aplikace - u nových samsungů - jsou stále stejné jako u S7? Myslím tím prohlížeč souborů, galerii, samsung music... U Xiaomi a Huawei - je tam nějaké omezení google služeb? (chápu, že google play funguje normálně, to samé i další služby bez sebemenšího omezení? Ok, vím že je to trochu paranoidní otázka)

4) Zaznamenali jste u Huawei Mate 20 / P30 resp. Xiaomi Note 10 nějaké znatelné vylepšení fotoaparátu po aktualizacích? Např. lepší podání barev...

5) Čím vás telefon mile a nemile při reálném používání překvapil?

Předem velké díky. Samozřejmě se nebráním ani jiným tipům, když budou stát za to.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 1. 2020 21:24

A nechces si radeji pockat na Xiaomi Mi 10, kdyz pokukujes po 108Mpx? Mohlo by tam byt odstranenych par chybek, ktere Note 10 ma. Je to asi zalezitost SW, ten senzor samotny bude urcite spickovy. Nevim, jestli jsi videl treba tohle video, ale je tam pekne shrnute, jake chybicky to jsou:
https://www.youtube.com/watch?v=wegxoNTw0_I
A samozrejme existuje spousta dalsich, pokud vim, tak dost resi pomerne spatny DR.
Taky bude mit vyssi vykon, mozna nejake IP, pokud te to zajima, a dost mozna lepsi zvukovy vystup do repro (opet, pokud te to zajima).

Nevim, jaky mas rozpocet, ale zakladni Note 10 nebo S10+ by se nevesel (levnejsi S10, jestli neresis vydrz baterie)? Huawei P30 taky urcite v pohode, ale pokud te zajima i nataceni videa, tam je Huawei (ale i Xiaomi) trochu pozadu. Mysleno za Samsungem. No, a pokud te nataceni videi zajima stejne jako fotografovani, tak jeste iP11, ten je na video bezkonkurencni, a foto ve spicce.

Note 10 Lite proti klasicke Note rade nema na hlavnim senzoru variabilni clonu, udajne je to stejny senzor jako u N8 a S8. To uz bych asi ted hodne zvazoval, pokud je priorita vyberu kvalitni fotak - SW asi vsechno nezachrani.

Jinak Samsung si s tmavym prostredim rozumi, zkousel jsem na S10e, a zadny vetsi problem jsem nenasel. Ale nepouzivam ho uz sam, jen jsem si pujcil od pritelkyne. Xiaomi a Huawei pokud vim zadny problem s Google sluzbami nemaji, pouzival jsem nedavno, ted uz nemam.

Xiaomi melo velky problem s nefunkcnim automatickym jasem, kdy reagoval s velkym zpozdenim, a byl to nejhur funkcni aut.jas, jaky jsem kdy zazil. Mozna uz u zarizeni s A10 opraveno. Pokud pouzivas, asi si radeji zjisti funkcnost pred koupi.

Uz si presne nepamatuju, co vsechno bylo v telefonu po prvni instalaci S7, ale u S10 jsem mel vetsinu aplikaci podobnych. Pokud ti ale neco bude chybet, urcite se da vsechno doinstalovat.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 1. 2020 21:59

Díky za tip. Mi 10 mě nenapadl, ale pokud se ukáže se zajímavou nabídkou (jen se obávám ceny, pokud bude parametry výrazně nad Mi note 10). Úplně nespěchám, tak uvidím co se představí v únoru.

Samsung S/Note má (krom Pixelů) podle mě nejlepší zpracování fotek...a DR je fakt zajímavý. Absence variabilní clony u Note lite by mi nevadila. Nad S10 zatím neuvažuji kvůli ceně, ale jak teď koukám, šla vcelku dolů (nad S10e nepřemýšlím, protože se líbí představa ultraširokého i teleobjektivu v jednom balení..i proto moc neřeším Google Pixely). No, uvidím jak se pohnou ceny. Každý má své... mě se líbí 3,5mm jack, ale i voděodolnost. Ocením větší baterku, ale i lepší displej, ocením bezdrátové nabíjení... Na focení mám sice skvělý kompakt i zrcadlovku, ale focení mě baví a čím lepší fotostroj, tím lépe .) Jen nechci platit úplně horentní sumy. Pod 10tis. se asi s fakt solidním fotomobilem jen tak nedostanu, ale jít vysoko nad 15 se mi už nechce. Tady mi spíš jde o to, že jak poslední dobou nemám už tolik času sledovat mobilní scénu a zkušenosti uživatelů, tak aby mi neunikl nějaký praktický nedostatek, který v recenzích tak často nebývá zmiňován. Trochu mám obavy hlavně u Xiaomi (časté aktualizace - v něčem fajn, ale každá může nadělat i neplechu, upravené prostředí, v Evropě není tak zaběhnutý jako konkurence... za 3 tis. není co řešit, nad 10 tis. už je člověk paranoidnější)
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 16. 1. 2020 07:55

S10+ z bazos.cz
Je jich tam spousta a dají se za 16-17 koupit nový, popř.týden starý. Jen doporučuji osobní předání a vše si prokontrolovat + ofiko cz distribuce se záručním listem. Já takhle kupoval cca 10 telefonů a nikdy jsem neměl problém. Jen jsem teď namrknul a třeba tady napsat > za 16 00 beru dnes, rychlé a fér jednání a jel bych pro něj (pokud je kupovaný v čr). Samozřejmě záleží odkud jste a hledat ve Vašem okolí :-)

https://mobil.bazos.cz/inzerat/114108389/samsung-galaxy-s10.php
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 16. 1. 2020 08:23

U te S10 řady na exynosu pozor na vydrz baterie a prehrivani mobilu.
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod xzeit 16. 1. 2020 08:53

Huawei P30 pro. Dá se sehnat okolo 15 tisíc. Skvělý ultrawide a teleobjektiv,stejně jako hlavní snímač. Videa patří mezi nejlepší, stačí se podívat na nějaké testy.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 16. 1. 2020 13:26

O přehřívání a o problému s výdrží u S10+ slyším poprvé :-)
Video si myslím že má nejlepší Apple nebo právě Samsung. Ale souhlasím s xzeit, dobré se podívat na videotesty na youtube kde to jde dobře vidět ;-) Xiaomi s tím celkem hodně bojuje :-(
Ta P30 PRO už také netočí špatně :potichu
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 16. 1. 2020 14:16

https://androidforum.cz/viewtopic.php?f ... &start=150
procti thread, 6tou stranku, je tam vic prispevku, o S10+ nevim, sle S10 a S10e je tam psano.
"Tak ja mel S10 i S10e a zahrivani bylo dost neprijemne. Jak pri nabijeni tak pri pouzivani. Zadnej telefon se Snapdragonem 855 se takto nikdy nezahral. A to bych nechtel videt v lete. Ale neprekvapuje me to. To zahrivani je od S7 kazdy rok prakticky skoro stejne. Je skoda ze se sem nedovazi verze se Snapem a Exynos si nenecha Samsung doma nebo ho neposle jen do Indie a spol"

Takze za tu cenu Samsungy s exynosem opravdu ne, a kdyztak
jedine se Snapem.
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod Lubicek 16. 1. 2020 16:40

0.001% uživatelů v ČR zaznamenalo zahřívání telefonu Galaxy S10 .
"jrk1 Xiaomi Fan" ty mě nepřestáváš překvapovat, čím dál lepší. Jen pokračuj.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 16. 1. 2020 17:33

A hele, uz to jede. Mistni brepta s low end Xiaomi opet placa. Bylo by vhodne, kdyby se vyjadroval spise k tematum, kde ma co rict. Tedy v jeho pripade k low end/ stredni trida znacky Xiaomi.
No, a dalsi - nejlepsi video u Huawei. To snad ani nepotrebuje dalsi komentar.

Pan Kája:
Ta cena u Mi 10 bude asi vyssi, ale zase bych asi necekal vic nez treba 17000 za zakladni model. Chces asi smartphone na delsi dobu, tak by mozna stal priplatek za zvazeni, pokud bude to Xiaomi povedene. Mel jsem driv hi-end Xiaomi, a nebylo to nejhorsi. Mne vadi to podsviceni, takze jsem presel jinam. Ale celkove zadna to hruza to nebyla. Aktualizace v pohode, prostredi taky. Fotit bude Mi 10 urcite velmi dobre.

Pokud jde o Note Lite, tak tam problem nebude jen v te variabilni clone, ale celkove jde o stary senzor. Jak uz jsem psal, byl uz v S8, to uplne SW nezachrani.
S10+ novy z bazose by mohl byt jednou z moznosti. Lidi to berou od operatoru, da se tak vyrazne usetrit. Ale ja osobne bych bral jen neotevrene zbozi, jinak vzdy hrozi nejake riziko. Tohle ma ale kazdy jinak.

Mel jsem moznost vyzkouset vic spickovych modelu za posledni dobu. Hlavni snimac za dobrych podminek uz ma vetsina tak kvalitni, ze chybu neudelas nikde. A rozhoduji drobnosti, pripadne osobni preference. Nekdo vyuzije tele, jiny vic sirokac. Nekdo potrebuje nocni fotky, ktere vypadaji jako denni. Nekdo zase radeji video s kvalitnim zvukem a stabilizaci. Kdyz jsem srovnaval P30 a S10, tak ty rozdily byly tak male, ze me to az prekvapilo. Jo, a ani jeden z nich se pri mem uzivani neprehrival...
Takze chybu neudelas ani s P30 Pro, ani se Samsungem. A verim tomu, ze i Mi 10 bude povedeny model, a vyuzije ten novy senzor o kus lepe nez Note 10.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 16. 1. 2020 18:04

Zkusenosti s S10 nemam, jen ctu fora a zkusenosti uzivatelu. Kdybych mel potrebu dat za tlf. pres 12k, tak shanim S10 se snapem. Nemam duvod uzivatelum s AF neverit, kor moderatorovi.
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 16. 1. 2020 19:27

Hlavně se bavíme o S10+, nikoliv o žádném telefonu o kterém píšeš, respektive reaguješ úplně z cesty! S10 nebo S10e tady nikdo nezmiňoval ;-)
Ale jinak Tě potěším :-) dnes jsem koupil mamce telefon Mi 9T a musím uznat, fakt paráda. Za 8tis (6/128) to nemá od mé S10+ daleko. Display amoled velice pěkný a bez výřezu, suprově zpracovaný tělo, systém se také jeví kladně, AoD taky paráda, repro hlasitý a celkem čistý, notifikační dioda seshora telefonu...uvidíme po čase používání..jediný kde jsem cítil slabost byl foťák v šeru, ale za třetinovou cenu proti S10+ se to dá snadno odpustit ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 1. 2020 19:38

Díky .) Výstupy (youtube, fotky v testech..i pár šťastně nalezených RAWů) po internetech mám nastudované.
Mi Note 10 by mi vyhovoval, ale zatím mě nenadchlo odladění foťáku (v rychlosti jsem zaznamenal stížnosti na ostření, ne úplně konzistentní výsledky, dost lidí nadává na defaultní fotoaplikaci a snaží se jí nahrazovat). Když člověk přičte, že má Xiaomi reklamy i v systému (ale prý u MIUI 11 půjdou vypnout jedním posuvníkem), jsem opatrnější. A u fotoaparátu jsem zvědavý, co s tím nadělají updaty. No, uvidím co Mi 10. Každopádně i díky jeho slabinám očekávám rychlý propad ceny.
Huawei a Samsung v tomhle ohledu beru jako jistotu, ale jeden nikdy neví. Zvlášť Mate 20 pro vypadá lákavě za současnou cenu. No, uvidím jak budou padat ceny... pokud by teď doprodávali kusy za ještě více extra zajímavou cenu, vzal bych je bez čekání jak to dopadne s novými vlajkovými loděmi.

Ale tady mi jde fakt hlavně o zkušenosti s telefony. Nevím jak vážný nebo rozsáhlý může být problém s přehříváním Exynosů, ale rád si přečtu takové postřehy (ať je to pravda nebo ne, stále je to podmět na co se podívat).
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jrk1 16. 1. 2020 20:13

pan_Lukas píše:Hlavně se bavíme o S10+, nikoliv o žádném telefonu o kterém píšeš, respektive reaguješ úplně z cesty! S10 nebo S10e tady nikdo nezmiňoval ;-)
Ale jinak Tě potěším :-) dnes jsem koupil mamce telefon Mi 9T a musím uznat, fakt paráda. Za 8tis (6/128) to nemá od mé S10+ daleko. Display amoled velice pěkný a bez výřezu, suprově zpracovaný tělo, systém se také jeví kladně, AoD taky paráda, repro hlasitý a celkem čistý, notifikační dioda seshora telefonu...uvidíme po čase používání..jediný kde jsem cítil slabost byl foťák v šeru, ale za třetinovou cenu proti S10+ se to dá snadno odpustit ;-)

Potesil si mne :-).
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod Paja-indian 17. 1. 2020 06:55

V přibližně zadané ceně se podívej na Sony Xperia 1. Nemám osobní zkušenost, ale manželka má předchozí vlajku od Sony a fotky jsou na lepší úrovni než se dočteš v recenzích. Je to mobil s nejlepším SlowMo, perfektním Cinema videem, má objektivy na vše (kromě makra, to děla pořádně snad jen Moto). Kdybys nepotřeboval SlowMo, stejně vybavená je i levnější Xperia 5.
Paja-indian
Junior

Další stránka