nový fotomobil - specifický výběr

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod prsooo 6. 1. 2020 20:27

Díky za názory. 25k jsem dal jako strop, ale dost bojuju s představou dát za prudce spotřební zboží takový (pro mě) balik. Vždy jsem dal max kolem 10k jako u honor 10, za zbylých 15k bych mohl spravit hromadu věci na baráku :) náročné hry nehraju, na to mam ipad pro, na telefonu jenom nějaké rychlovky na hajzl. Pokud bych sáhl po xiaomi mi 10 (jak vyjde), aktualni note 10 pro nebo honor 20 Pro - poznam markantní rozdíl ve výkonu a foto oproti třeba Samsungu 10/10+, aby to ospravedlnilo ten cenový skok? Budu rád za osobní zkušenosti, nemám úplně čas studovat ukázkové snímky, DXO nebo antutu žebříčky...

P. S. Apple nechci, systém mě nikdy neoslovil a osobně mi to přijde strašně předražené (ipad byl dárek, sám bych nekoupil)

-- 6. 1. 2020 21:35 --

Honor 8 byl super, krásně do kapsy, svižný, po 2 letech mi ale přišlo že šla baterka do kremikoveho nebe. Honor 10 teď paráda, ale displej se asi taky začíná po krajích odpalovat (ještě se mi nikdy u telefonu nestalo, tak nevím), takže zkušenosti tak napůl. Ženě už pár let kupuju Xiaomi (Note řadu, aktuálně 7), ale taky mi přijde, že na to, co to má za střeva by mohl běhat svižněji a fotit lepe, takže zase ne úplně hurá do něj. Čím dál silněji mi z toho padá Samsung - pokud opustím s10/10+ (to je prostě strašna pálka :)) , napadá mě ještě s10e nebo a70. Splní očekávání? V diskuzích o nich moc příspěvků není, tak nejsem úplně v obraze...
prsooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 20:39

Co nový Samsung S10 Lite se Snapdragonem 855?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mas0n 6. 1. 2020 22:07

Tak S10e foti stejne jako S10/S10+, ale nema teleobjektiv. Takze zalezi jestli ho vyuzijes. Rozdil je i ve vydrzi, kde by to melo byt asi tak ze plusko vydrzi nejdele, potom je S10e a nejhorsi vydrz ma klasicka S10. A70 asi ne, ten bude fotit hur.
S10e se dal sehnat za 13000, ted je bohuzel cena vyssi, ale urcite brzo zase klesne, pripadne bude nejaka akce s cashbackem.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 6. 1. 2020 22:16

Šel bych do Huawei P30 pro, ale teď bych už rozhodně vydržel na Samsung Galaxy S20, pokud je pro tebe strop 25000....to by mohlo vyjít
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 7. 1. 2020 22:00

P30 pro fotky krasne , ale uz to bude starsi model , do budoucna kdo vi , co bude?! Spis bych pockal na S20.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod rousini 8. 1. 2020 09:17

Já jsem to nečetl důkladně a ani nemám znalosti na odborné rady, ale z hlediska racionálního uvažování dospělého člověka, který ví, že za dané peníze se dá koupit víc než krabička s morální životností na 2 roky...
Pro spoustu mladých je mobil skoro středobod vesmíru, ale pokud už sám víš, že jde jen o fotky a něco už máš odcvakáno (píšeš o zrcadlovce), tak ti musí být jasný ten nepoměr mezi cenou a kvalitou výstupu. Osobně bych uvažoval o skladném profikompaktu a nějakém "telefonu" k tomu. Třeba Panasonic LX 100, který bude cvakat s největší pravděpodobností dalších 10 let.
Pokud je podmínkou, že to musí být v mobilu, tak holt musíš cálovat...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod prsooo 8. 1. 2020 10:14

díky za názor. taky už jsem se po nějakém kompaktu díval, studoval recenze atd, kvalita fotek bude nepochybně někde jinde než z toho nejlepšího fotomobilu.
ALE prostě se mi nechce tahat sebou 2 krabičky - chci jít na hory/pláž/výlet/lyže cokoliv a v každý moment hrábnu do kapsy, udělám rychlou fotku telefon a jdu dál, než hledat kam jsem zase dal ještě foťák (a jestli jsem ho sebou vubec vzal, mobil mam vsude automaticky sebou). no a zároveň se zdraham dat za spotrebni vec jako telefon 20+ tis., kdyz to stejne za 2 roky budu resit asi znova, z toho už jsem vyrostl. klasicky 2 veci, ktere jdou proti sobě a blahove si myslim, ze treba nejaka varianta nebo vyhodny kompromis existuje :)
prsooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 8. 1. 2020 11:54

Já mám k focení taky blízko (Olympus MFT a 8 skel...) a jsem v hodně podobné pozici. Nakonec jsem to rozštíp nějakým použitelným fotomobilem (Mot One Vis, Xiaomi Mi 9SE, Zenfone 5) a holt pokud budu chtít fotit se záměrem, tak tu fotovýbavu vezmu. Ale uvědomuji si, že fotky z uvedených mobilů nebudou top a ani to od nich neočekávám. Prostě taková prezentace z výletů pro známé a vzpomínka pro mě.
Ale každý to máme nastavené jinak, nechci nic doporučovat jen nabídnout jiný pohled.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 8. 1. 2020 22:32

rousini: ono by ses I divil, co a jak se dá i tím mobilem vyfotit. Třeba zrovna ten P30pro.... samozřejmě hodně záleží, kdo to má v ruce. Osobně jsem hodně zvědav na Galaxy S20, kde věřím, že bude velký skok. Jestli chce něco, co má mít stále u sebe, tak jedině fotomobil. Ano, účelně bych tahal taky lepší foťák, záleží na tom, jestli chceš ještě lepší fotky, než z nejlepšího mobilního, který se může směle rovnat s fotoaparáty okolo 7000 Kč.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 9. 1. 2020 13:06

Co S9 nebo S9+? Sám mám S9 a jsem spokojenej, na fotky si nemůžu stěžovat. Ale cenově je to jen cca 3t dolů proti S10...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 9. 1. 2020 14:20

S9tka uz je vybehova a po.uvedeni.S20 se stahne z trhu. Ktomu nema sirokouhlac a.za cena za tak.stary mobil no , radeji neco od S10 (S10e , S10 , S10+) je to jedno. Fotocip maji stejny.
Nebo P30 pro. Ten je furt top , nocni fotky na jednicku.
Note 10 od xiaomi se mi moc libi ,.jenze souhlas , ten procak nechcu , ale vydaji urcite neco i se snapem 855 ci 865. Jenze vysouvaci predni kamera a bez IPcka? Kdo to zas chce? Cena pritom bude 15+t kc urcite.

Pocitam , ze S20 bude opet dobry kousek , akorat ta cena bude opet dost vysoka. Samsungu v evrope odpadnul nejvetsi nepritel huawei , takze z toho bude tezit.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 9. 1. 2020 14:42

jrk1 píše:U MI note 10 pro ma tazatel strach ze slabsiho SOC. Navic nasi lidumilove chteji za MI 10 pro 14k... Za tuhle cenu by mohla byt MI 10 na Snapu 865.

Překvapuje mě strach ze slabšího procesoru. Vždyť S730G má výkon nějakých 260000 bodů podle Antutu. To přece není vůbec málo. S tím se dá hrát absolutně všechno, takže pro někoho kdo hrát nechce to naprosto dostačující výkon. Včera jsem si ošahal naživo v Ustí a displej krásný akorát já bych nemusel (ale rychle bych si zvyknul) mít ten zahnutý displej, ale hodně lidí si to zase u GS8 či GS9 chválí, takže to je o uživateli. Verze Pro 8/256 je kolem 16000kč, SG10E 6/128 kolem 15000kč. Výhoda Samsungu je kompaktnost, ale bídná baterie. Pokud člověk je dobrý fotograf, tak jistě dokáže využít potenciál fotáků v Xiaomi. ;-)
Xiaomi MI9T 6/128

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 9. 1. 2020 15:45

Ten zahnutý displej u S9 je pěknej, ale určitě bych se bez něj obešel. Třeba kvalitní ochranný sklo tam stojí mnohem víc než na rovný... Baterie by mohla být silnější, to je fakt. Ale zas oceňuji že telefon vydám do kapsy, což se o mnohých říct nedá.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 9. 1. 2020 16:06

prsooo: A čo tak Xperia 5 ? Neviem či ho Vás známy má v ponuke ale keby náhodou tak plne odporúčam ako tiež náročný mobilfotograf . Tento telefón ponúka verné farby ,veľmi slušnú automatiku ,pri pohybe zaznamená až 4 fotografie čo pri fotení momentky rodiny alebo neposedných detí sa veľmi hodí a v neposlednom rade sledovanie oka kde ostrosť tvárí je naozaj ukážková . Porovnávam fotky z mobilov ktoré vlastním a to Lumia 950 a Huawei p20 pro ktorú som používal rok a pol a Xperia 5 je jej nástupca .Cena v prepočte na CZ korunu 15 000.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod red98 9. 1. 2020 16:48

Ked nechces iphone, tak vezmi galaxy s10.
red98
Junior

Předchozí stránka