nový fotomobil - specifický výběr

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod prsooo 6. 1. 2020 16:08

Zdravím, aktuálně řeším (jako hromada podobných dotazů) nový telefon, náhrada za Honor 10 (v rozích displeje a po kraji se začal objevovat nažloutlý pruh - je to vypálený displej? ještě jsem se s tím nikdy nesetkal).
Hlavní požadavek je foťák - v rodině používáme jedině telefon, zrcadlovku už netahám. Kvalita fotek musí být taková, aby se dalo použít na A2-A3 kalendáře bez příliš viditelného šumu (bavíme se o denních fotkách rodiny, krajiny, dovolená aspol, padající hvězdu v noci nemám potřebu fotit). Dále to pak bude pracovní nástroj na vyřizování hromady komunikace.
Výdrž neřeším (pokud to vydrží den stačí, stejně leží v kanclu na nabíječce), velikost neřeším. Cena do 25k
Omezeno na tyto značky.
Honor - 20 Pro
Samsung - 10, 10+ (Note a + mi přijde zbytečný, ještě nikdy jsem nic se stylusem neměl, neumím si představit k čemu bych potřeboval)
Xiaomi - 9, 9T Pro, Mi Note 10 Pro (zde se bojím trochu slabšího CPU)
Huawei - 30, 30 Pro (trochu mě děsí obch. válka USA-Huawei).

telefon budu kupovat u jednoho IT distributora (mám lepší ceny než standartní v obchodě) a můžu vybírat pouze ze značek, které má v nabídce, proto věci typu Asus, OnePlus, Google nebo LG jsou ze hry.

předem díky za názory
prsooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 16:25

Zkusil bych počkat, pokud vyloženě nespěcháš, na nové S20 (S11) s avizovaným superfoťákem
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod prsooo 6. 1. 2020 16:35

vyloženě nespěchám, řeším jedině kvůli tomu displeji, kterého jsem si všimnul cca měsíc zpátky. pokud by toho nebylo neměl bych důvod měnit, tak doufám že ze dne na den nebude žlutá půlka displeje...
btw a dá se nějak odhadnout cena nové S20? abych nečekal a ve finále to bude stát bratru 30k a budu nahraný, to prostě nedám :)
prsooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 16:39

tady je téma S20 (S11) ceny asi ještě nejsou známy, nevím moc to nesleduju, ale bude více verzí S20
viewtopic.php?f=30&t=1300362
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 16:40

A zrovna ten stylus pri tom foceni bys treba ocenil. Da se vyuzit i jako dalkove ovladani fotoaparatu. Ver tomu, ze bys tomu stylusu velice rychle prisel na chut. Ten stylus ma fakt spoustu vychytavek, ktere clovek oceni, az ho zacne pouzivat. Nikdy jsem zadny Note nemel, jen jsem mel moznost osobne vyzkouset a videt jeho pouziti v praxi a nemit pul roku starou S10+ SnapDragon, tak bych urcite sel do Note 10+ SnapDragon.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 1. 2020 16:48

Jestli nespechas, zacatkem unora vyjde Xiaomi MI 10, Snap 865, vyborny display, foto urcite min. stejne dobre jak u Mi note 10.
https://xm.cz/blog/xiaomi-mi-10-vlajkov ... ku-antutu/
https://gizchina.cz/2020/01/06/xiaomi-m ... utu-skore/
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 17:08

pochybuju, že to Xiaomi s foťákem dotáhne u Mi 10 na úroveň současné S10 no ale nechme se překvapit
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 1. 2020 17:30

Jestli ma soucasna MI note 10 nejlepsi fotak na svete, tak proc by nemohl mit flagship MI 10/ MI 10 pro fotak minimalne stejne dobry. Cena by se mohla pohybovat u MI 10 do 15k, uvidime kolik si jeste prihodi nasi prekupnici.
https://www.svetandroida.cz/xiaomi-mi-10-specifikace-unik/
https://mobilenet.cz/clanky/xiaomi-mi-10-pro-potvrzeno-spoluzakladatelem-firmy-linem-binem-39575
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 17:43

ale v tom případě může vzít rovnou Mi Note 10 bude mít skvělý fotoaparát a ještě ušetří více než 10tis.
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 1. 2020 17:53

U MI note 10 pro ma tazatel strach ze slabsiho SOC. Navic nasi lidumilove chteji za MI 10 pro 14k... Za tuhle cenu by mohla byt MI 10 na Snapu 865.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 18:44

jrk1 píše:U MI note 10 pro ma tazatel strach ze slabsiho SOC.

A proč, když alespoň podle toho co píše, nehraje náročné hry?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 1. 2020 18:51

Se ho zeptej, podle vseho vybira telefon i s co nejlepsim SOC, Snap 730 je prece jen stredni trida.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod mas0n 6. 1. 2020 20:22

Pockal bych na S20. Zakladni model bude urcite do 25k.
Pres den by sice asi vyhovovalo i nejake to Xiaomi, ale celkove vcetne vecernich fotek a videa se bohuzel nechyta ani na soucasna Ska, natoz na chystany S20. Je pravdepodobne, ze u Mi Note 10 je to zalezitost SW, a ze snimac jako takovy je opravdu spickovy, coz ale nedava jistotu, ze do vydani MI 10 to zvladnou opravit.
Ze soucasnych modelu S10+, a nebo iPhone 11, pokud by byl v nabidce, a nevadil iOS.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 1. 2020 20:28

Ta A2ka, nejspíš i A3 by mohla být problém (na něco podobného mi přijde nejlepší malý foťák jako Sony RX nebo Canon G7X) a doporučuji stáhnout ukázkové fotky a případně si je zkusit vytisknout (resp. výřez na 10x15, odpovídající A2). Šum není zdaleka ten největší problém.
Osobně si myslím, že nejstabilnější výsledky (snad krom google pixelů) má Samsung. Jenže - má dost agresivní zpracování obrazu. Trochu s tím bojuju u své S7 (ale vídám to i u novějších modelů). Na mobilu snímky vypadají skvěle, na monitoru už to není taková hitparáda a po plném přiblížení je to horší. Snímky vyvolané z RAWu sice vypadají v tomto ohledu o dost lépe, ale to fakt nikdo u všech snímků dělat nebude.
Myslím, že do značné míry je to i u Huawei (nejlepší postahovat fotky, P30ky bych se celkově nebál). Nicméně jsem dost zvědavý na nové Galaxy S20...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xlendi 6. 1. 2020 21:23

Teď odhlédnu od aféry Huawei jako takové, ale moje zkušenosti s touto značkou (a s Honorem) jsou tristní. Bratrovi odešel u jednoho displej (odpálené pixely od okrajů do centra), u druhého se dceři rozbil (pavučinka). Za mě jednoznačně z tohoto výběu Samsung 10 (nebo 10+). S dvacítkou bych počkal, až jaká bude ve skutečnosti. Jinak stylus u nových Notů? Mj. skvělá dálková spoušť! S Xiaomi mám taky osobní zkušenost a je mírně řečeno rozpačitá. Telefon se 4GB RAM a 64GB úložištěm s AndroidONE by se prostě sekat neměl. Jedinými androidy, se kterými jsem byl spokojen po fotogragické stránce, jsou Samsungy. Note II fotil na svoji dobu bezvadně, S4 fotila taky skvěle, S7 má teď dcera a nemůže si ji vynachválit, manželka má "jen" A3 (2017) a taky na ní fotí i velké fotky (velikost A3, A2 jsme nezkoušeli) a já mám nově A50, a přestože to není prémiová řada, širokoúhlý foťák je skvělá věc.
Samsung A50, iPhone 6S PLUS 128GB, iPad Mini (2019), Xiaomi Mi A2 lite (4GB/64 GB)
xlendi
Junior

Další stránka