Xiaomi Mi 9 Lite 64 Gb vs Huawei Nova 5T 128 Gb

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MortyQQ 5. 1. 2020 13:04

Dobrý den všem,

již třetím dnem se rozhoduji mezi těmito dvěma telefony.

Porovnání : https://www.cena-vykon.cz/porovnani/xiaomi-mi-9-lite-6gb-64gb-vs-huawei-nova-5t-dual-sim/

Chci využít akce u vodafonu (příspěvek 5000,-), bohužel oba mobily u nich stojí skoro stejně: Xiaomi Mi 9 Lite 64 Gb 8 477 Kč, Huawei Nova 5T 8 601 Kč. Což mi na rozhodování moc nepřidává.

Finanční limit - Chtěl bych mobil tak do 9 000,- ( s využitím vodafone slevy 5000)
Účel pořízení - Lepší foťák (stejně neumím fotit, ale ať ty fotky nějak vypadají :D), youtube ,surfování po netu
Úhlopříčka displeje - Nezáleží tolik
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - První dotykáč doteď byl Xiaomi redmi 4 x a jsem sním nadmíru spokojený
Specifické požadavky - Dobrý foťák, velká výdrž,rychlost nabíjení, jack na sluchátka, co možná nejmenší poruchovost (sekání se apod.)

Bohužel se mi nepodařilo najít srovnání z uživatelského hlediska, pouze parametrická. Tudíž Nova je z tohoto hlediska pravděpodobně lepší. Ale už se nikde nedá dočíst o možných problémech se softwarem, jejich poruchovost ( jak se brzo začnou sekat apod. - ano může být individuální, toho jsem si vědom) atd. Je mi jasný, že jsou to relativně nové produkty a nemohu to ani hned očekávat :D. Mobily nejsou zrovna moje silná stránka a když už si teď chci koupit nový, tak čekám že mi zas aspoň 3 roky bezproblémově vydrží.

Proto se s žádostí obracím na Vás, abyste mi pomohli rozetnout tento problém. Jsem otevřen jakýmkoliv připomínkám, preferencím, radám a doufám, že i toto téma jsem založil správně :D.

Ještě jednou děkuji za příspěvky a přeji hezký zbytek dne,
MortyQQ
MortyQQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2020 13:24

Který mobil se ti určitě nebude sekat ani po delším čase je Motorola, má odladěný systém a minimální nadstavbu
Ostatní nevím vzhledem k jejich nadstavbám, ale mám ještě Huawei a tam problémy byly a jsou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 14:41

Moc tady glorifikujes motorolu, je to vlastne lenovo, po hw strance a kvalitou pouzitych dilu, provedenim nejsou tyto tlf. zadny zazrak. Jinak pokud mel uzivatel predtim xiaomi, tak MI 9 lite je pro nej idealni tlf.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2020 14:48

Člověče, ty jsi i nějaké Motoroly rozebíral a testoval díly aby jsi měl přehled o kvalitě? Nechce se mi věřit :D
Jinak glorifikace není totéž co osobní 2,5 letá zkušenost s Motorolou a 3 letá s Hujawejem :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 5. 1. 2020 14:57

Ideál v tomto případě je zase Xiaomi už jen proto že v rámci miui můžeš v klidu na jednom tlf. Skončit a na druhém začneš tak jak si zvyklý. Miui má fičuru na přenos nastavení z jednoho founu na druhý.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 5. 1. 2020 15:51

pro nevěřícího tomáše ja mám 7 let zkušeností s Len9vem/Motorolou a ani jeden problém.
za to s šaomi moc.
z těch dvou Huráhej ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 5. 1. 2020 16:39

Jenže Motorola před sedmi lety je něco úplně jiného než Motorola dnes. Je to podobná story jako Nokia. Kdysi výborné telefony, dnes škoda slov, BTW platí slogan Lenovo - ještě horší než jste čekali.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 16:48

Presne tak...
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2020 16:57

není tomu tak, Motorola, i když pod křídly Lenova má supermoderní továrnu v Brazílii
https://www.mobilenet.cz/clanky/jak-se- ... roly-37177
a nedávno Xiaomi přetáhlo od Lenova viceprezidenta mobilní divize, proč by to asi dělali, kdyby nebyl žádaný odborník na úrovni?
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/pres ... nta-lenova
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 17:15

Protoze jde mobilni divize do sracek a xiaomi ho preplatilo.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2020 17:26

spíše je tomu naopak... Xiaomi už je zoufalé, potřebuje odborníka na čistý, odladěný android a proto ho angažovalo :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 18:05

Tvoje fabulace jsou fakt spickove :-D. Jen doufam, ze xiaomi nezacne telefony hardwarove ku**** jak lenovo. Jinak lepsi tlf. v programu Android One by xiaomi slusel, ale spis to xiaomi nepotrebuje. Vyborne se jim prodavaji telefony s Miui.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod freddy158158 5. 1. 2020 18:18

zalagované xiaomi. to si pomuže :-D
Naposledy upravil freddy158158 dne 5. 1. 2020 19:37, celkově upraveno 1
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 19:01

Co to meles o xiaom8? Dosly tabletky?
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod freddy158158 5. 1. 2020 19:38

změn medikaci. a kup si normální mobil :-P
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků