Motorola One Vision nebo Redmi Note 8 pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cesy.77 4. 1. 2020 13:21

Zdravím, vybírám nový telefon s cenovkou do 6 000 Kč s velkým důrazem na kvalitu fotografií.

do finále se dostaly tyto dva a prosím o Vaše názory.

Motorola One Vision (datart 5990 Kč.) - v této třídě prý nadprůměrný fotoaparát a překvapivě dobrý displej i když ten výřez v levém horním rohu je hrozný. Android One může být výhoda i nevýhoda, nevím. Celkově to vypadá na slušný a optimalizovaný výkon za ty peníze.

Redmi Note 8 pro (xm.cz 5690 Kč 6+64GB nebo O2 zvýhodněná cena)- Všude čtu nejlepší poměr cena/výkon, což bude asi pravda. Ale využiji takový výkon? Hry nejsou moje priorita. A je tady více "Ale". Odrazuje mě procesor MediaTek a mám obavu o budoucí podporu. Systém prý v tomto tel. není moc dobře optimalizovaný a má hodně bloatwaru - prostě úplný opak oproti Motorole, ale vadí to při běžném používání? Fotoaparát na to jak je prezentovaný má také své mouchy a vyčetl jsem, že One Vision fotí lépe! Je to možné? Ale je to novinka se super výkonem ve své třídě a velice lákový kousek ke koupi a designově se mi líbí více.

Děkuji
Naposledy upravil Cesy.77 dne 4. 1. 2020 13:53, celkově upraveno 1
Cesy.77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 4. 1. 2020 13:45

Jeste koukni na MI 9 lite, foti paradne, jinak tlf. nema za cenu kolem 6k slabinu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Cesy.77 4. 1. 2020 13:58

Cena už je ovšem vyšší. Spíš 7-8 tisíc. Pod 6 500 tisíci je na pochybných eshopech.
Cesy.77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 4. 1. 2020 15:19

Ty ceny za MI 9 lite nad 7k jsou brutalne prestrelene, toto odmitam "sponzorovat" jejich nakupka bude max. 4.5k za verzi 6/64.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod BigT 4. 1. 2020 16:59

Vision
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 4. 1. 2020 17:36

U vidionu doporucuji odzkouset jestli neni problem s dotykem behem nabijeni, jinak ve 14-denni lhute vratit.

https://forums.lenovo.com/t5/motorola-o ... -p/4498899
Jinak to je celkem Ok tlf. i kdyz bych sel z tech dvou do RN 8 pro.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2020 18:01

Motorola One Vision a kdyby se vyskytl problém uvedený výše, tak vrátit... Jinak co je spešl u Motoroly je Moto displej s notifikacemi a Moto gesta, např. rychlým otočením zapneš fotoaparát, dalším přední, zatřesením svítilnu, mávnutím nad displejem náhled atd.
a systém s touhle minimální nadstavbou běhá skvěle a svižně, já např. na své Motorole za 2,5r nezaznamenal jediný pád aplikace, jediné zamrznutí, žádný samovolný restart ap.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cesy.77 4. 1. 2020 18:21

jrk1 píše:Ty ceny za MI 9 lite nad 7k jsou brutalne prestrelene, toto odmitam "sponzorovat" jejich nakupka bude max. 4.5k za verzi 6/64.


Je to škoda, že není o pár stovek levnější. Šel bych do něho bez debat...

-- 4. 1. 2020 18:28 --

jrk1 píše:U vidionu doporucuji odzkouset jestli neni problem s dotykem behem nabijeni, jinak ve 14-denni lhute vratit.

https://forums.lenovo.com/t5/motorola-o ... -p/4498899
Jinak to je celkem Ok tlf. i kdyz bych sel z tech dvou do RN 8 pro.


Jinak koukám, že Vision za cenu 5999 Kč začíná být vyprodaný. V Plzni byl jen jediný obchod Euronics, kde ho mají na prodejně - 1 poslední kus. Tak jsem si ho rezervoval. Za půl hodiny mi napsali, že museli objednávku stornovat, protože se tlf nenabíjí!
Hodně mě tedy mrzí, že ho neuvidím na živo a budu ho muset koupit přes net. Objednám z datartu, kde už mají taky poslední kusy. BTW. Znamená to, že se Vision už prodávat nebude nebo jsou to jen poslední kusy za tuto cenu?

A do RN 8 pro by si šel kvůli výkonu?

-- 4. 1. 2020 18:29 --

Nick Cave píše:Motorola One Vision a kdyby se vyskytl problém uvedený výše, tak vrátit... Jinak co je spešl u Motoroly je Moto displej s notifikacemi a Moto gesta, např. rychlým otočením zapneš fotoaparát, dalším přední, zatřesením svítilnu, mávnutím nad displejem náhled atd.
a systém s touhle minimální nadstavbou běhá skvěle a svižně, já např. na své Motorole za 2,5r nezaznamenal jediný pád aplikace, jediné zamrznutí, žádný samovolný restart ap.


Super díky. Snad to bude v pohodě ten problém...

-- 4. 1. 2020 18:31 --

BigT píše:Vision


A ten poměr 21:9 ti nevadí? Jde asi o zvyk a o člověka...někomu prý vadí tento poměr u map a yt, někomu zase že je moc dlouhý do jedné ruky a nedosáhne palcem až nahoru. Mně naopak přijde, že tím jak je užší, tak do jedné ruky by měl pasovat lépe...hlavně na psaní.
Cesy.77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 5. 1. 2020 10:18

Poměr stran nevadí, protože jak píšeš, je úzký, mám menší ruce a psát s tím můžu úplně v pohodě. Přemýšlel jsem v té době, kdy jsem kupoval o Mi A2 a to je neskutečné pádlo. A3 má zas pekelnej displej a hlavní konkurent byl Redmi Note 7, ale to zas nemá NFC, kterým platím. Fotky jsou na pohodu.

Ještě mě napadá na Motorolu G8 Plus jsi se díval?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2020 10:25

dívám se na Heuréku a Datart má Vision do týdne, Mobil Pohotovost skladem 5ks v eshopu a 13ks na prodejnách za 6,5tis, takže jestli to máš blízko do MP tak tam je určitě možnost si ji vyzkoušet
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 1. 2020 11:07

BigT píše:Poměr stran nevadí, protože jak píšeš, je úzký, mám menší ruce a psát s tím můžu úplně v pohodě. Přemýšlel jsem v té době, kdy jsem kupoval o Mi A2 a to je neskutečné pádlo. A3 má zas pekelnej displej a hlavní konkurent byl Redmi Note 7, ale to zas nemá NFC, kterým platím. Fotky jsou na pohodu.

Ještě mě napadá na Motorolu G8 Plus jsi se díval?

G8 plus vypada velmi dobře, podle mne lepsi kup nez vision.
Po HW strance skoro stejny tlf. jako RN 8T.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Tom1122 5. 1. 2020 13:39

G8plus je plastová,nemá optickou stabilizaci a není v programu One...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Cesy.77 6. 1. 2020 22:54

BigT píše:Poměr stran nevadí, protože jak píšeš, je úzký, mám menší ruce a psát s tím můžu úplně v pohodě. Přemýšlel jsem v té době, kdy jsem kupoval o Mi A2 a to je neskutečné pádlo. A3 má zas pekelnej displej a hlavní konkurent byl Redmi Note 7, ale to zas nemá NFC, kterým platím. Fotky jsou na pohodu.

Ještě mě napadá na Motorolu G8 Plus jsi se díval?


Jo ten poměr mi vyhovuje. V ruce se mi drží suprově. Redmi note 8 pro se mi vzhledově líbil, ale už byl na mě moc veliký - taky, jak říkáš, neskutečný pádlo.
Jo díval, ale nepadla mi moc do oka. A odradily mě i recenze.

-- 6. 1. 2020 22:59 --

Nick Cave píše:dívám se na Heuréku a Datart má Vision do týdne, Mobil Pohotovost skladem 5ks v eshopu a 13ks na prodejnách za 6,5tis, takže jestli to máš blízko do MP tak tam je určitě možnost si ji vyzkoušet


Tak jsem ji byl vyzkoušet a rovnou jsem si ji koupil :-D Radši jsem si připlatil 500, než čekat týden na dodání...
Žádný velký mouchy jsem zatím nenašel, tak snad bude šlapat i nadále. Převládají pozitiva, ale mám prostě pocit, že to v této době už nebyla tak výhodná koupě v poměru cena/výkon. Našly by se určitě výkonnější a zároveň levnější tlf jenže tento mi padl do oka a vypadá to, že mi bude i dost vyhovovat. Jen mám obavy o ten výkon do budoucna - procesor je slabší a 4 GB RAM jsou dnes na hraně...

-- 6. 1. 2020 23:02 --

jrk1 píše:
BigT píše:Poměr stran nevadí, protože jak píšeš, je úzký, mám menší ruce a psát s tím můžu úplně v pohodě. Přemýšlel jsem v té době, kdy jsem kupoval o Mi A2 a to je neskutečné pádlo. A3 má zas pekelnej displej a hlavní konkurent byl Redmi Note 7, ale to zas nemá NFC, kterým platím. Fotky jsou na pohodu.

Ještě mě napadá na Motorolu G8 Plus jsi se díval?

G8 plus vypada velmi dobře, podle mne lepsi kup nez vision.
Po HW strance skoro stejny tlf. jako RN 8T.


O ní jsem taky uvažoval, ale několik videorecenzí mě utvrdilo v tom ji nebrat. A ani naživo se mi moc nelíbila. Asi takhle, jestli chceš výkon, tak vzít třeba RN 8 pro, jestli chceš lepší foťák tak Visiona, jestli chceš styl tak A50...na té G8 mě zaujaly jenom stereo repra a to je málo. Přitom G7 byla hodně dobrá...

-- 6. 1. 2020 23:11 --

Tom1122 píše:G8plus je plastová,nemá optickou stabilizaci a není v programu One...


Dílenský zpracování Visiona jsem očekával, že bude na vyšší úrovni. Sice vypadá hezky, nepůsobí levně, ale když si ji více prohmatáš, tak máš pocit, že držíš něco plastového. A např. Jak máš výsuvku na SIM karty a SD karty, tak pokud ji vyndám, tak ta krytka v barvě telefonu se kývá při dotyku jako by měla upadnout...tady bych si představoval vyšší kvalitu.
Cesy.77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 23:23

Cesy.77 píše:Tak jsem ji byl vyzkoušet a rovnou jsem si ji koupil :-D Radši jsem si připlatil 500, než čekat týden na dodání...
Žádný velký mouchy jsem zatím nenašel, tak snad bude šlapat i nadále. Převládají pozitiva, ale mám prostě pocit, že to v této době už nebyla tak výhodná koupě v poměru cena/výkon. Našly by se určitě výkonnější a zároveň levnější tlf jenže tento mi padl do oka a vypadá to, že mi bude i dost vyhovovat. Jen mám obavy o ten výkon do budoucna - procesor je slabší a 4 GB RAM jsou dnes na hraně...

Bez obav, Motoroly jsou velmi dobře odladěné a i s papírově slabším procesorem dokážou běhat plynule a bez sekání, 4GB RAM dostačuje, však uvidíš sám po delší době používání
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 7. 1. 2020 07:31

Jsem majitelem Visionu a upřímně, raději bych na tvém místě bral to Xiaomi.
Výkon telefonu nebude horší (Motorola není žádný sprinter), jak psal Nick Cave že mu Motorola nezalagovala, tak mne již několikrát a musel jsem restartovat (nefunkční aplikace fotoaparát a ztráta připojení na data; po restartu vždy ok)
Foto bude na stejné úrovni, jen videa budou u Vision lepší (až na zvuk, ten je nic moc) díky optické stabilizaci.
Baterie u Vision je slabá, u RN 8 Pro bude jistě lepší.

Plus u Vision jsou ta gesta a pro někoho poměr stran. Výřez vypadá sice rušivě, ale já jej už ani nevnímám... Čistý Android osobně jako extra bonus nevnímám, třeba u Asusu mi ten jejich vyhovoval více.
Vaso00
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků