Hledám konkurenci k Zenfone 5

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rousini 6. 12. 2019 11:59

Ahoj, potřebuji poradit, protože se v problematice neorientuji. Hledám mobil s těmito prioritami:
- android
- telefon pro čtyřicátníka (účel pořízení...)
- dualSim
- foto/video
- odladěné prostředí
- podpora aktualizací
- bezproblémová GPS
- 3/32GB minimum
- cena max. 6000, velikost max. 6"
- hry nehraju

Zatím mi vychází jako kandidát Asus Zenfone 5. To je zároveň cenová a velikostní hranice. Pokud bude tip na srovnatelný mobil nebo jen nepatrně horší s lepší cenou budu rád. Kromě návrhů poprosím i o dva řádky textu se zdůvodněním. Děkuji všem.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 12. 2019 12:18

MI 9 SE, mobil o dva levely vyse, ale bylo by treba 500,- pridat.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 12. 2019 07:45

Xiaomi Mi A3 4/128, má čistý android one, takže podpora je zajištěna, velmi dobrý foťák a velkou baterií. Nevýhoda je nižší rozlišení displeje, ale to většina lidí ani nepozná a absence NFC (není uvedeno v požadavcích).
Zenfone 5 je slušný telefon, ale už je na konci života a tudíž podpora nebude trvat dlouho a má slabou baterií.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod rousini 7. 12. 2019 09:12

Koukám na ně... Mi A3 má nějaké ústupky oproti Mi 9SE, zase je cenou níž.
I když fotky a video by mohlo být na stejné úrovni. Škoda, že žádný nedává 4K/60FPS.

Mi 3A má Android One. To Xiaomi zavádí letos u všech mobilů??? Protože Mi 9SE má asi Pie...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2019 09:32

rousini píše:Mi A3 má Android One. To Xiaomi zavádí letos u všech mobilů???

Kéž by tomu tak bylo......
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 7. 12. 2019 09:41

Ještě doplním, že foto je absolutní priorita v dané cenovce. Jinak na mobilu nic významného mimo hovoru, e-mailu, messangeru, navigace a webu (což předpokládám není nic problematického pro žádný mobil) nevyužívám.

A co Motorola, nemá něco zajímavého? Koukal jsem na Nokii 7+. Docela by vyhovoala, jenže už je 2 roky stará a tudíž AndroidOne, jako by nebyl.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 12. 2019 10:11

rousini píše:Koukám na ně... Mi A3 má nějaké ústupky oproti Mi 9SE, zase je cenou níž.
I když fotky a video by mohlo být na stejné úrovni. Škoda, že žádný nedává 4K/60FPS. Vydrz je excelentni.

Mi 3A má Android One. To Xiaomi zavádí letos u všech mobilů??? Protože Mi 9SE má asi Pie...

Nebo se podivej na MI 9 lite, rozmery jsou snesitelne, foto vyborne, co nevidet bude upgrade na android 10.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2019 12:17

rousini píše:A co Motorola, nemá něco zajímavého?

Motorola One Vision
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 12. 2019 12:59

One vision ma casto problemy s dotykem behem nabijeni, navic pouzity SOC exynos bych take nedoporucil.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 12. 2019 13:10

Dej prosím odkaz, kde rozebírají problém s dotykem. Na exynosu nic špatného není, Samsung na něm jede léta letoucí.
Jestli je priorita foťák a budeš se na fotky dívat hlavně na displeji telefonu tak bych o HD rozlišení neuvažoval ani omylem.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 7. 12. 2019 13:23

Ten mobil bude takový záznamníček - suplovat fotovýbavu, kterou občas člověk nemá při sobě. Takže prohlížení na něm jen náhledově a spíš přehrávání doma na monitoru, TV...

Zatím jsem z výběru nevyloučil nic, OneVision už délkou 16cm začíná být lopata. Do venkovních kapes na bundě se to nevejde a 180g v létě svlíká kraťasy... Ale to je můj problém, jak se s tím vypořádám, žádný s tipů nechci nijak shazovat.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2019 13:32

jrk1 píše:One vision ma casto problemy s dotykem behem nabijeni, navic pouzity SOC exynos bych take nedoporucil.

1. na Androidfóru jedna zmínka
2. jaksi jsi opomněl správně napsat že tam píší ,,má problémy s dotykem během nabíjení''
3. tady na MM nikdo tenhle problém neuvádí a jsou zde uživatelé, kteří ji mají
4. je docela pravděpodobné, že problém s dotykem během nabíjení opravila aktualizace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 12. 2019 14:21

Vzdyt mas v tebou citovanem prispevku napsano behem nabijeni...
https://forums.lenovo.com/t5/motorola-o ... -p/4498899
Nic neopravili aktualizaci, tzn. hw problem.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2019 14:38

proč teda, když stále upozorňuješ na problém Motoroly One Vision také zároveň při svých doporučeních nepíšeš o problémech Xiaomi Mi 9 SE??
viewtopic.php?f=1972&t=1302072
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 12. 2019 14:49

U one vision to vypada na "hromadny problem" v pouziti nekvalitnich panelu, u MI 9 SE se vyskytuji ojedinele problemy.
jrk1
BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků