Co koupit jako náhradu za Mate 9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gomezka 25. 11. 2019 13:33

Ahoj, mám asi neřešitelný požadavek na nákup nového telefonu.

Náhrada na Mate 9. Ten mi vyhovuje ve všech směrech ale baterka už je skoro KO a taky blbne dotyk.

Hlavní využití krom telefonování je jako přehrávač na videa (hlavně na youtube).


Požadavek:

1) nezahnutý displej nejlépe IPS o mimimální šířce 73mm jako má ta moje Mate 9 (nenašel jsem nic širšího než 70mm) - to je priorita.
2) slušnější hlasitý reproduktor - to je priorita

3) nejlépe bez skla na zadní straně

4) výkon a výdrž minimálě stejný (to dnes asi nebude problém)

5) foťák není důležitý ale vzhledem k bodu 6 předpokládám že nebude úplne k ničemu

6) cena +- 16000Kč


poznámka: Zakoupil jsem a vrátil OnePlus 7T který papírově vyhovoval. Ale po zklamání z displeje, hlasitého repráku a GSM signálu teď nevím zda nebude lepší sehnat bazarový Mate 9 a užívat si ho dál.

Díky za rady.....
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod radim 25. 11. 2019 14:50

Na Sony ses díval? Xperia 10 Plus, Xperia 1.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2019 14:52

tak ty dva rozhodně nemají displej širší než 73mm vždyť jsou to nudle s poměrem stran 21:9 :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 25. 11. 2019 15:23

Mají ho zhruba stejně široký jako to OnePlus, co si koupil. Jako úzká nudle to vypadá jen proto, že jsou dlouhé, ale úzké rozhodně nejsou. Klame to díky tomu poměru stran. OnePlus - 74,4 mm, Xperia 10 Plus - 73 mm (okem 1,4 mm ani nepoznáš), Xperia 1 - 72 mm, ale ten je mimo i cenově. (Celková šířka telefonu, jak je široký displej asi nejde jednoduše zjistit.) Jsou o malinko užší, ale o moc ne. Jde taky o to, že bude čím dál víc obsahu ve formátu 21:9. Na Mate 9 samo nemají - 78,9 mm, ale ten telefon vypadá fakt divně, jak je široký. Blíží se snad jen Asus Zenfone 5 - 75,6 mm, tak ten bude asi vyhovovat ještě víc než ty sony. I když širší telefon neznamená automaticky širší displej.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2019 15:42

já vím, i znám rozměry čistě displeje u některých telefonů, sám jsem s tím bojoval po přechodu z Lenovo Phab2 Plus, šířka samotného displeje 9cm byla skvělá :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 25. 11. 2019 18:32

Jako jedna z možností když by nebylo nic jiného - Redmi Note 8 Pro.
- displej by měl být rovný
- reproduktor ale asi nebude tak hlasitý( někdo se zmiňuje že Ok, někdo zase že je slabší)
- bohužel sklo na zadní straně ( kryt v balení)
- výkon skoro o půlku větší než má Mate 9
- baterie 4500mAh bude OK
- foťák slušný a bude možná lepší po nějaké aktualizaci ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2019 18:53

a měřil jsi šířku displeje Note 8 Pro? Protože on chce větší než 73mm displej a né šířku telefonu, jestli jsem dobře pochopil
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 26. 11. 2019 00:29

Tak samozřejmě neměřil, nemám ho doma. Celkově je Mate 9 o 2,5 mm širší. Nevím jak velké má rámečky Redmi a Mate, ale dal jsem to jen jako jednu z možností když nenajde telefon který odpovídá všem jeho požadavkům. Pro mě třeba by byl výhodnější celkově větší 6,53 " displej s 68 mm šířky, než 73 mm šířky a 6" displej. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomezka 26. 11. 2019 10:25

Diky za rady, pujdu se na RN8 pro podivat. Nejspis budu muset u displeje udelat ustupek. Trochu se bojim ale MIUI vsude ctu ze neumi google smart lock odemykani pomoci BT a hlavne polohy.

Skoda ze Honor 20 nema velky displej. Ten se mi libi.....
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 26. 11. 2019 10:50

Mám miui 11 a normálně telefon odemykám hodinkami. Šlo to i u předchozích verzí.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gomezka 26. 11. 2019 11:53

Tak bohuzel MIUI ani nova verze 11 nepodporuje odemykani pomoci polohy. Google smarlock neni vubec implementovany. Umi odemykat jen pomoci BT a na to musi byt jen zarizeni od Xiaomi.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 11. 2019 13:12

Ze znalosti úhlopříčky a poměru stran který je znám díky rozlišení se dají rozměry displeje snadno spočítat. U Redmi Note 8 Pro to vychází 150,6 mm x 69,5 mm. Pro požadovanou šířku buď seženeš něco co se ještě drží formátu 16:9, u těch nově módních poměrů okolo 2:1 bys pak musel hledat něco s úhlopříčkou k sedmi placům. Co koukám do katalogu, tak většina výrobců začala přecházet na ty nudle u vyšších modelů tak před dvěma lety.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod gomezka 26. 11. 2019 13:46

Kouakm ze je to problem. 73mm je opravdu sirka displeje ne celeho telefonu. Naschval jsem to zmeril pravítkem a zadal jako prioritu. Netusil jsem ze to bude takovy problem.

Vyhovoval by asi jen Xiaomi MI MAX 3 ktery jde jeste sehnat treba na Amazonu. Bude to pro me asi idealni "padlo". Jen se trochu bojim ze fotak a procesor a displej nebude nic moc. Precejenom se bavime o levnem telefonu cca za 6000Kč. Nejsem ale narocny, ale zase nechci neco horsiho nez Mate 9. To s nefunkcnim smartlock na MIUI se asi smirim.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2019 14:29

nedávno, asi před týdnem měla TS Bohemia Xiaomi Mi Max 3 Global skladem, na jaře jsem ho chtěl koupit, zkoušel jsem ho v EW ale nakonec nevzal, při procházení stránkami launcheru se zadrhával :-(
Jinak z těch velkých se ještě u nás začal před nedávnem prodávat Oukitel K9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomezka 27. 11. 2019 08:33

Tak díky všem za rady. Nakonec jsem se rozhodl pro opravu.
Necekal jsem ze to bude takova komplikace. K cenu jsou vsechny ty moderni vymozenosti jako je ten hodne protazeny displej, zahnute okraje, sklenena zada a vypalujici se AMOLEDy. Ale chapu kazdy ma jiny pozadavky a nekomu to bude vyhovovat. Podle me je to vsechno neprakticke a spis pro zlost uzivateli. Asi jsem moc konrezvativni...... Mate 9 jde tedy do opravy. Gomez Ka
gomezka
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků