Honor 20 vs Xiaomi Mi 9T

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod morthorcz 19. 11. 2019 00:34

Dobrý den,

před cca dvěma týdny jsem prosil o radu s telefonem do 8000 Kč. Výběr jsem nakonec zúžil jak nadpis napovídá na Honor 20 a Xiaomi Mi 9T i když to jsem psal už v minulém příspěvku. Byl jsem si telefonu prohlídnout, měl jsem je defakto oba vedle sebe a protože jsem tupý ***** tak se pořád nemohu rozhodnout.

U 9T mi přišel jasnější a víc do tepla laděný display oproti Honoru který působil, že je nastavený spíš na studené barvy a i po přenastavení na teplé barvy od výrobce mi přišel chladnější než u Xiaomi. Co se týče prostředí nevadilo mi ani jedno jak xiaomi tak honor se chovali pro mě intuitivně (opravdu do teď jsem fungoval na LG G3) takže zde mi to taky moc nepomohlo... do teď nevím jestli mi je sympatičtější odemykání na boku na power buttonu nebo přímo v displayi. Xiaomi má menší paměť v cenovce do 8 000 a taky méně výkonný procesor, ale zase má při porovnání přímo vedle sebe lepší display.

Je mi jasné, že když mám telefony vedle sebe tak vidím každé prd, a že jinak bych rozdíly v displayi ani nepoznal, a jak jsem psal nemohu se pořád rozhodnout, asi nějaká vrozená deformace, říkám si abych si něpořídil jedno a pak na sebe nebyl naštvaný, že jsem raději nevzal druhý -_-

Rád bych Vás poprosil o objektivní!! názor co se týče těchto telefonů. nejlépe někdo, kdo má zkušenosti s oběma těmito telefony, ale samozřejmě budu rád za každý postřeh :) Btw.: Toho, že by byl s Honorem nějaký problém kvůli kauzám které se stále probírájí obavy nemám. Z toho co jsem se dočetl jak z našich tak i zahraničních zdrojů i kdyby došlo na nějaké ,,embargo´´ tak se to Honoru 20 rozhodně týkat nebude.

Rád bych Vám všem poděkoval za to, že jste mě dovedli k výběru z těchto dvou telefonů a za Váš čas, který trávíte čtením mých ,,nekonečných´postů. Předem taktéž děkuji za všechny Vaše postřehy a rady. Všem přeji hezký den a ať Vaši elektroničtí mazlové fungují co nejdéle
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 19. 11. 2019 07:30

Honor 20 - vykonnejsi CPU, ale kirin, jen IPS display, o neco lepsi foto.
MI 9 T- amoled display, vetsi baterie, o neco slabsi CPU, ale Snap (pokud by bylo treba custom ROM bude daleko vetsi podpora vyvojaru) , vyhodou je take display bez prustrelu.
Ani s jednim tlf. neudelas chybu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod morthorcz 19. 11. 2019 08:55

Do teď mi není jasné proč ,, ale kirin´´ to je jako značka horší, hřeje se, je celkově horší ?
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 19. 11. 2019 10:14

Custum rom? V dnesni dobe zbytecnost , to byla slavna era -5roku dozadu.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod morthorcz 19. 11. 2019 12:05

Emm tak teď jsem trochu mimo a nevím úplně o čem mluvíš .. :D
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 11. 2019 13:04

Tak neřeš kirin nebo Snap a kup si co se ti líbí.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod morthorcz 19. 11. 2019 13:27

Řeším zkušeností uživatelů, jestli s tím nebo tím procesorem nejsou problémy, nebo naopak jestli nějaké prostředí nemá tendence sekat se nebo něco jiného, proto jsem se ptal, kdyby mi někdo řekl že co se týče funkčnosti a spolehlivosti jsou na tom úplně stejně tak logicky sáhnu po honoru protože kirin má o poznání větší výkon. Co já vím třeba se díky tomu rychleji vybije a proto bude mít xiaomi větší výdrž na nabití... to jsou prostě věci které nevím a které bych rád zjistil :)
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 19. 11. 2019 15:16

Tel Xiaomi jsem měl možnost vyzkoušet ,mě osobně by vadila váha 200 g je opravdu dost .
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 11. 2019 18:56

morthorcz píše:Řeším zkušeností uživatelů, jestli s tím nebo tím procesorem nejsou problémy, nebo naopak jestli nějaké prostředí nemá tendence sekat se nebo něco jiného, proto jsem se ptal, kdyby mi někdo řekl že co se týče funkčnosti a spolehlivosti jsou na tom úplně stejně tak logicky sáhnu po honoru protože kirin má o poznání větší výkon. Co já vím třeba se díky tomu rychleji vybije a proto bude mít xiaomi větší výdrž na nabití... to jsou prostě věci které nevím a které bych rád zjistil :)

Udělej si porovnání z recenzí na GSM aréně a podívej se na miuios.cz.Xiaomi mají svoje specifika. Já bych v tomhle případě volil Honor 20,pro mě lepší nadstavba, lepší foťák,víc výkonu i když tohle až tak neřeším.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 19. 11. 2019 19:16

Nemám zkušenost ani s jedním, typově dosti podobné, ale vzal bych Honor kvůli lepším fotografiím.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod morthorcz 20. 11. 2019 00:22

Bojím se toho displaye jestli to bude po delší době koukatelné oproti tomu amoled a také toho že to nemá gorillaglass, ale fotky jsem koukal, že dělá honor vážně lepší a výkonově je taky uplne nekde jinde a pry je kirin 980 jeden z procesoru ktery se nejmin hreje pri vyssi zatezi ?
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 11. 2019 06:48

Teplotu barev u obou můžeš nastavit, sklo u honoru je odolné víc než dost,se zahříváním procesoru u dnešních telefonů už problém není a u top modelů už vůbec ne. Jistá specifika má čtečka v displeji, xiaomi s tím bojuje zrovna jako samsung, já používám u A70 hlavně odemykání obličejem, je to rychlejší, u mi9t s výsuvným foťákem nebude tahle metoda moc použitelná.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qepos 20. 11. 2019 08:59

Odemikani u MI 9T oblicejem funkovalo dobre celkem me to prekvapilo ale jen tak ze zajimaosti jsem tel prevazil na zlatnicke vaze a i s dodavanym pouzdrem mel 210 gramu.Tak to by me asi trhalo kapsu
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 11. 2019 09:00

Pro srovnání jsem natočil odemykání čtečkou vs. obličejem na telefonu 9T. Na tom obličeji zdržuje to, že musíš udělat 2 pohyby navíc (odemknout na boku + potáhnout nahoru), rychlost foťáku rozhodně není problém. (blbě nalepeného skla si nevšímejte, už je objednané nové :-)) )
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 11. 2019 10:12

Nejde nastavit probuzení zvednutím? Já než stačim přiložit prst tak jsem na úvodní obrazovce bez mačkání čehokoliv.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků