Galaxy S8+/S9+/S10+/Note8/Note9 a kde

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Marek16 14. 11. 2019 18:19

Zdravím, současnej telefon (Honor V10) už mi delší dobu pije krev problémy s audiem jak drátově tak bezdrátově (nekvalitní BT přenos; lupání a prskání při android TTS přes BT; automatické přepínání na nekvalitní Poweramp audio output při otočení jackem v konektoru...), a tak chci něco novýho.
Požadavky jsou 2k Amoled (ne, menší být nemůže kvůli pentile), kvalitní foťák (i v neideálních podmínkách) s OIS+EIS a 4k video se stabilizací do HEVC , jack, BT 5.0, co nejdelší výdrž na baterku, USB 3.1, microSD slot. No, v podstatě by mi vyhovovala taková S9+, co by měla ten novej 108mpx senzor, nebo něco podobnýho (kvůli velikosti senzoru a SW od samsungu, ne rozlišení, ale to co předvádí Xiaomi za postprocessing je děs).
Jenže nic takovýho neexistuje.

Takže mi zbývá výběr ze samsungů nahoře, co se tomu aspoň blíží. Můžete mi někdo (ideálně kdo pár z nich měl) odpovědět na pár otázek?

1) Jsou tam nějaký problémy se zvukem viz nahoře?
2) Je nějakej zásadní rozdíl v kvalitě fotek mezi těma telefonama?
3) Portuje samsung vylepšení v SW foťáku i na starší generace, nebo mají ty novější výrazně lepší SW?
4) Zásadní rozdíly ve výdrži baterie? Dělal jsem si srovnávací tabulku z GSMArena a tam byly relativně podobný: https://i.imgur.com/yHAIUgo.png
5) Jakej z těch telefonů koupit s ohledem na co nejmenší ztrátu hodnoty a prodatelnost, kdyby se mi do 0.5-1 roku zalíbilo něco novýho, třeba S11? Ten nejlevnější nebo nejdražší? Prodám vůbec v dnešní době použitou S8+?
6) Je stabilizace videa nějak výrazně posunutá od té 8 po 10, nebo je to stejný? Vím o tom super steady módu co to bere z prostřed toho wide foťáku, ale to mi moc super nepřijde, protože ten nemá ani autofocus.
7) Docela mě zaráží, že když si odmyslím různý pofidérní shopy co mají jednu hnusnou barvou (např zlatá), tak se i ta S8+ po skoro třech letech na trhu prodává třeba za 17k, to už je skoro absurdní... Znáte nějakej shop, kde se dají sehnat (nový) levněji? (nevadí mi třeba třeba rakouská šedivka, jen nechci kradený)
8 ) Vzhledem k tomu, že výměna displeje na samsung pořád stojí minimálně 6k, doporučíte nějakou pojistku proti rozbití a krádeži, co nevyjde na 3k ročně? (páč to už pak moc rentabilní není)
Marek16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 11. 2019 18:30

Nevím jestli ti to pomůže kamarád má Samsung Galaxy S9+ a druhý kamarád má S10+ a příjde mi že S9+ dělá lepší fotky než S10+ ale asi to bude tím že kamarád ze S10+ neumí fotit :D :D ^^
A stejně tomu je tak i u videa... Kamarád s S10kou je asi tupej :/ Jinak S9+ fotí dobře občas trošku zlobí ostření při natáčení videa. :)
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod xxx345 14. 11. 2019 19:54

Mám S10+, bratr má S9+, tak se ti pokusím odpovědět.
1. U S9+ se objevil problém s "praskáním" v připojených sluchátkách jackem, u BT se to neděje, měl by to být jen SW problém, ale na některých fórech píšou, že se jim to stává i s S10. Je o tom něco napsáno třeba tady https://eu.community.samsung.com/t5/Gal ... d-p/441387
2. Běžně je rozdíl naprosto minimální, větší roli hraje spíš SW - někdy je fotka lepší tam, jindy na druhém. Větší smysl má zvážit, zda potřebuješ širokoúhlý foťák, případně bys využil tu "super" stabilizaci videa.
3. Moc nedokážu posoudit, ale blbosti s barevným popředím a černobílým pozadím mám jen na S10, jinak aplikace vypadá stejně včetně manuálního režimu.
4. Výdrž moc nemohu porovat, každý používáme telefon trochu jinak, ale podle SOT je na tom S10+ o něco lépe (5-5,5 vs 6h).
5. Nedokážu posoudit, ale čistě z logickýho hlediska - čím dražší telefon koupíš, tak tím větší bude ztráta (v Kč, ne %).
6. Neporovnávali jsme přímo, ale jestli je na tom S10 lépe, tak to nebude nijak výrazné.

Jinak z mého pohledu bych se v tuhle dobu už S8+ vyhnul, je už docela stará a na aktualizacích a HW to bude znát, navíc při koupi nemůžeš vědět, zda baterie už po tom roku ve skladu nebude na výměnu. Za +- stejnou cenu můžeš mít třeba Xiaomi Mi 9T Pro a podobný kousky s aktuálním HW.
Nokia X7 + Nokia Lumia 920 WP 8.1 :)
xxx345
Junior

Odeslat příspěvekod Marek16 15. 11. 2019 10:53

díky.
xxx: No, právě proto se ptám tady, jestli samsung nezařízne SW podporu S8+ tímhle rokem, přestože hardwarově jsou naprosto dostačující ještě na pět let :/ (ostatně cokoliv co v sobě nemá jen slabý A53/55/57 jádra je úplně v pohodě). Jakože výkon absolutně neřeším, všechny mi budou stačit, takže asi nejvíc mě zajímá právě to srovnání foťáků, displejů, SW a tak...

5) - jako chápu co tím chceš říct, ale to právě nemusí být tak jednoznačný, protože když teď koupím S8+ za 11, tak za rok s ukončenou SW podporou a použitou můžu mít problém ji střelit za 4...
Mi 9T pro má jen USB 2 (je fakt oser kopírovat po tom 250 GB třeba seriálů) a bohužel ten displej, nemůžu si pomoct, ale já na FullHd prostě vidím tu mřížku, protože to reálně není full hd, ale o třetinu míň a výrobci o tom rozlišení prostě lžou.

kdyžtak pište další názory, rád si poslechnu víc lidí, díky.
Marek16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 11. 2019 12:41

Kde koupíš S8+ v CZ distribuci a ověřeném eshopu za 11k? Já ho vidím za 17tis. v O2
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek16 15. 11. 2019 15:02

CZ distribuci nepotřebuju, a zcela určitě nekoupím tak starej telefon za 17k, když za 18 300 se dá sehnat S10+.

Jinak je za 10 400 (kupuju šedivky už léta a problém jsem neměl, takže dokud nepřijde, měnit to nebudu).
Marek16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 11. 2019 15:15

jen abys z těch šedivek jednou nezešedivěl :))
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jinmajstr 17. 11. 2019 13:10

Rozdíl ve fotkách je. S8 vs S9 - variabilní clona a nižší světelnost. V praxi jsou tak fotky u S9 lépe exponovaný za denního světla a hlavně slunečního svitu. Nejsou tam takové přepaly. Za nižšího osvětlení S9 tolik nesnižuje ISO, takže fotky nemají tolik šumu. U S10 uměla inteligence navíc dokáže poměrně decentně upravit scénu. U s8 mi fotky přírody a krajiny vždycky přišly hrozně vyblitý. S10 např vytáhne hezky zelenou a zvýrazní oblohu.

S8 samozřejmě dostane už jen bezpečnostní aktualizace a nic víc.

Co se týče toho kde koupit. Pokud koupíš kdekoliv jinde než CZ distribuci, tak automaticky přicházíš o premiový servis, který samsung k řadě S nabízí. I to je přidáná hodnota těchto zařízení, která je obsažená v ceně.
Jinmajstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek16 3. 12. 2019 14:44

tak nakonec jsem koupil použitej Note9, a po nějakým týdnu maximální spokojenost. Displej perfektní, stabilizace taky, kopírování po usb jede i 150MB/s (<3), jediný trošku zklamání jsou noční fotky, ale zas tolik jsem jich zatím neudělal, takže třeba to ještě vychytám :) A taky mě trošku mrzí že nefotí do HEIF, ale co, třeba s novým androidem.

Ale hlavně na tom _VŠECHNO_ funguje přesně tak, jak čekáte, ne jak u honoru, že polovina věcí tak nějak napůl a když se tomu chce.
Díky všem za odpovědi a doporučuju!
Marek16
Kolemjdoucí