Xiaomi MI 9T popř. MI 9 T Pro vs. Xiaomi Redmi Note 8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod romo.11 18. 11. 2019 11:53

Tie lacnejsie mobily maju opticke poddisplejove citacky, co nie vzdy oskenuju prst spravne, maju problemy s mokrym prstom atd. Obcas sa citanie musi zopakovat, je to podla mna rovnake u Mi9T aj A70. Dost pomaha naskenovat rovnaky prst viackrat. Mas moznost ulozit az 5 odtlackov.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 18. 11. 2019 13:33

MI 9 lite snima prst paradne a take ma optickou ctecku.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 11. 2019 13:44

nezapomeň to tady napsat ještě aspoň 10x :-)
Jinak na mobilenetu je článek, že když nejde přidat otisk prstu, tak za to může firmware, týká se to Samsungu A50
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 11. 2019 13:49

Mi 9T mám od pátku a srovnávám s dosavadním LG G6.

9T je mnohem rychlejší - výkon je holt ve srovnání s 2 roky starým modelem hodně znát! Dokonce je značně rychlejší i surfování po internetu. Vše se načítá (téměř) okamžitě. Přes Speedtest jsem na mobilních datech při zatím jediném měření naměřil 130/35 Mbps (s LG G6 jsem dal max. 115/40). Třeba Horizon GO se rovnou spustí v HD (u LG nejdřív v nižším rozlišení, po pár sekundách ve vysokém). Tohle jsem fakt nečekal, že to bude takový rozdíl. Z toho jsem zatím asi nejvíc nadšený.

V SW jsem nenarazil na žádnou chybu, ale ještě jsem zdaleka všechny funkce nevyzkoušel (BT, cast vůbec, foťák jen zběžně...) a Mi aplikace víceméně nepoužívám. Systém nabízí asi miliardu různých přizpůsobení, každá blbost jde nějak nastavit (připomíná mi to tehdejší přechod z téměř čistého Nexusu na CyanogenMod). Displej je úžasný - byť s nižším DPI, AMOLED dělá své, černá je černá a AOD je skvělý.

Čtečka otisků je pomalejší než na LG G6. Čte spolehlivě i přes tvrzené sklo, občas se netrefím, ale to je moje chyba. Na čtečku na zádech u LG G6 nedám dopustit, přišlo mi to MNOHEM lepší řešení.

Jedna podivnost se vyskytla - 9T se nenabíjí nabíječkou od LG. Nabíjecí proud se několik sekund postupně zvyšuje až na 2000 mA (aplikace Ampere) a pak najednou spadne na 200 mA, takže už se takřka nenabíjí. S ostatními nabíječkami, co mám (Xiaomi, IKEA, Samsung autonabíječka), se rychlonabíjí v pohodě.

Zatím celkově spokojenost :-)
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 11. 2019 13:55

vysvětli to Planetoidovi, který je doposud přesvědčen, že LG G6 je nejlepší mobil na světě :D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 11. 2019 13:58

jj, pár jeho příspěvků jsem tu četl :-))
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 11. 2019 14:13

už odletěl na jinou planetu :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 11. 2019 15:17

V jednom s ním musím souhlasit - před dvěma lety to byl za tu cenu zdaleka nejlepší telefon (koukám do mailu, objednal jsem ho na den přesně před dvěma lety :-) ). Vlastně vždycky hledám telefon s nejlepším poměrem cena/výkon. A kdybych nerozmlátil displej, tak ho budu používat dál. Jenže výměna displeje s jackem (který rovněž po pádu nefunguje) by vyšla na 2700 Kč. To už se mi do 2 roky starého mobilu investovat nechce, navíc baterka už má taky znatelně nižší výdrž.

No chtěl jsem se zeptat, proč dostal planetoid trvalý ban, ale podle posledních příspěvků to vypadá na jeho rétoriku, že? :-))
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 18. 11. 2019 15:25

Ten nemá od nás, smetli ho kolegové o fórum vedle. Víc se asi ve veřejné diskuzi rozebírat nesluší. ;)
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 19. 11. 2019 20:40

Dobrý večer dámy a pánové spíše...

mohu se ještě a opět a znovu prosím poradit... čtečka v displeji je pro mě stále tak nějak.,..mám k tomu odemknutí obličejem, to je ok, docela i rychlé...

Nastavil jsem zvýšenou citlivost, to je cesta dobrým směrem a teď bych potřeboval moc prosím poradit jak mohu nascenovat další a další prsty???? Já to stále hledám jako blb a nemohu najít, prosím radu nejlépe typu: Nastavení/Zamknout displej nebo Biometrika a zabezpečení...

Když jsem v tomto menu, Nastavení/Biometrika a zabezpečení / Otisky prstů / zadám PIN a mám tam nyní otisky jakože třech prstů a víc nevím jak přidat...

Děkuji moc...to je asi poslední s čím u telefonu na rovinu tak trochu bojuji a jak toto budu mít vychytané, tak je to přesně ten telefon (poměr cena/výkon) co jsem sháněl a ještě jednou i přes oticky mého Hulk palce díky za doporučení!!! Já to musím nějak zvládnout, jinak telefon šlape jak má a jak jsem neskromně čekal..kecám, šlape lépe...a ten displej, velkýýý joo!

Díky za radu s otisky palce, prstů a pěkný večer všem! Martin.
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 11. 2019 21:08

standavfr píše:Při skenování třeba palce můžeš několikrát přiložit ukazovák a bude to na něj fungovat taky.

Já už nevím jak to líp popsat.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 20. 11. 2019 15:02

Já se tuze omlouvám, fakt...jsem asi blb...ale myslím to teď jako kde v nastavení telefonu mohu zadávat scan svého palce??? To mi teď telefon nikde nenabízí...:( Já tím nechci otravovat, jen jestli mohu požádat o navedení, kde mám možnost zadat znovu scan prstu a pak ano, pak chápu, zadák palec, ukazováček, druhý palec atd.
Promiňte a Stando vyloveně tobě se fakt omlouvám, jsem jak idiot, ale nevím... děkuji za radu a trpělivost se mnou..díky moc!!!
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 11. 2019 19:12

V pohodě, biometrika a zabezpečení, otisky prstů, rozklikneš, dáš pin či jak to máš zabezpečený, klikneš na otisk prstu, dáš odebrat a skenuješ znova. Máš tři prsty, ale přidat tím způsobem co jsem psal můžeš pod jeden scan klidně dva tři prsty. Udělej to pečlivě a moc netlač, pak to šlape asi nejlíp, teda na možnosti optický čtečky.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 20. 11. 2019 20:09

Standa je "můj telefonní Bůh"!!! Samozřejmě s nadsázkou, ale děkuji Stando, děkuji moc!!! A přesně to je ono, napsat mi to jak blbovi, to já zadám přesně vše dle instrukcí a zvládnu to. Teď jsem to udělal, ty své tři otisky jsem každý rozklikl, odebral a mám to teď připravené na zadávání znovu a znovu... Zadám tedy znovu otisky třech prstů, s tím, že budu postupovat přesně dle tvým a všech instrukcí, nebudu tlačit, budu na světle, mít palec odmaštěný, čistý :-)))) a budu dbát všech dalších rad...pod jeden prst otisknu více prstů a snad to tím zlepším. Již jsem nastavil zvýšenou citlivost...

Moc děkuji za rady! Díky a klidný dobrý večer všem! S pozdravem, Martin.
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 11. 2019 20:33

Vyzkoušej jen palec, pod další scan třeba víc prstů a uvidíš.
standavfr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků