Telefon s IPS, výběr iPhone 8 plus vs iPhone Xr

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod RT751 24. 10. 2019 09:04

Dobrý den,
Přemýšlím o koupi nového mobilu, potřebuji náhradu za současný Mi Mix 2S.
Jedinou podmínkou je, aby ten telefon za něco stal, byla to renomovaná značka, která bude dostávat pravidelné aktualizace a bude mít IPS displej, ideálně vlajková loď, ale není podmínkou.
Co jsem se díval (možná blbě), tak mi to prakticky vyřadilo veškeré telefony s androidem, takže jsem začal pokukovat po iPhonu, který jsem měl dřív. Jaký byste vzali vy? 8 plus má viditelně lepší rozlišení displeje, duální foťák (ale při srovnání hlavních fotí Xr líp), ale je to obrovská lopata se starším čipsetem (A11 se prý velmi prehrivalo, je to pravda?).
Nebo něco jiného? Díky za názory
RT751
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarko01 24. 10. 2019 11:11

Jedina vlajka, ktora ma najnovsi Snapdragon 855 a IPS displej, je uz len Asus Zenfone 6 (Energizer ani ZTE tu nepocitam).

Nerozumiem tento trend vypalujucich sa a na nizkych PWM blikajucich OLED displejov. Cele zle. Skoda. Taktiez neviem, za co v buducnosti vymenim svoj existujuci telefon.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod RT751 24. 10. 2019 12:41

O tom vím, ale do Asusu se mi moc nechce.
Taky mi amoledy nesedí. Měl jsem S7 asi 2 měsíce a šel z domu. Právě taky kvůli blikání a spoustě dalších negativních vlastností. Od té doby si kupuju jen IPS displeje - iPhony, pak nějaké LG a teď Xiaomi.
RT751
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 24. 10. 2019 16:04

Pokud chces , delsi podporu tak ti nezbyde nic jineho nez IP XR.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Jarko01 24. 10. 2019 17:08

iPhone Xr alebo iPhone 11 a potom uz len dufat ze este niekto prinesie IPS do vlajkoveho modelu buduci rok.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod marius1 24. 10. 2019 20:26

Asi by som už rozmýšľal nad ip11. Možno do nej pôjdem tiež.
marius1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 24. 10. 2019 20:35

Jako nova verze iphone pod 20t je proste top.
Jine verze jako pro a max pro uz jsou cenove predrazene.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Jarko01 24. 10. 2019 20:42

no a BTW o samotnom iPhone 8 / 8 Plus by som ani neuvazoval .... ved to nevie ani nahravat stereo zvuk. Prve iPhony, ktore vedia stereo zvuk pri natacani videa su tie z roku 2018 (Xs, Xs Max a Xr).

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod RT751 24. 10. 2019 21:06

Video jsem za posledních 5 let nahrál jedno na dovolené v Itálii před 3 roky :D
Občas fotím, ale 8+ jsem zkoušel a fotí o třídu lépe, jako moje současné Xiaomi, takže s fotkami budu spokojený jak na osmičce, tak na Xr.
Co je pro mě velmi velká otázka je ten displej. Přecházel jsem z iPhone 6S před dvěma roky a vím, že jsem na to prskal, že text není ostrý. Moje hlavní využití je konzumace webů, hodně textů.
Kdyby měl Xr displej jako 8+, tak neváhám ani minutu, ale ten displej mi hodně vrtá hlavou.
RT751
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qepos 24. 10. 2019 21:38

Mozna ze by vyhovoval Honor 20 pro
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 25. 10. 2019 14:05

Ak mas moznost kupit 8 za dobru cenu a vadi ti velky displej XR, 11, tak smelo zober 8ku. Zena ju ma a ked prehmatnem z mojho XS na jej 8, tak v pohode. Displeja by som sa urcite nebal. Apple displeje vie a true tone je super.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod RT751 25. 10. 2019 18:00

Mě nevadí velikost, ale rozlišení.
RT751
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 10. 2019 18:22

Presne tak, rozliseni na urovni krupice.
uiqjirka
Trvalý BAN