Huawei alebo Samsung

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod milans74 21. 10. 2019 21:39

Ahojte, potreboval by som poradiť.

Pri hľadaní vhodného mobilu na nete a rôznom porovnávaní som výber zúžil na tieto dva mobily :

A - Huawei P30 dual (ELE-L29 global dual SIM verzia)
B - Samsung Galaxy S10 (SM-G973F/DS Global verzia)

Pri mobile kladiem dôraz na kompaktné rozmery ( do 150 mm, úplne ale úplne výnimočne max. 153-155 mm), dobre foto aj pri horších svetelných podmienkach, dobrú až nadpriemernú výdrž, informačnú diodu, resp. niečo čo ju rovnako dobre nahradí,čo najlepšie informačné centrum o nových správach a udalostiach niečo ako BlackBerry Hub (aktuálne používam BB Passport) a podľa možností aj SD kartu, ale na nej až tak nelipnem‎. Mobil chcem prioritne používať na prácu a ,,bezpečnú'' komunikáciu, t.j. na písanie, telefonovanie, mail, poznámky do kalendára, fotenie (rodina a príroda, momentky), web, offline navigovanie do auta. Mobil mienim používať tak 3 až 4 roky.

Obidva sú výkonné a celkom kompaktné. P30 má o dosť lepšiu cenu oproti S10 a tiež čo považujem za negatívum je, že S10 má zakrivený displej. Samsung predpokladám, že zase bude mať lepšie zabezpečenie, na ktorom pracoval spoločne s BlackBerry.

1 - Ktorý z nich vyniká lepšou výdržou a lepšími fotkami ? ( na videe mi až tak nezáleží)
2 - Sú európske verzie S10 ochudobnené na výkone ?
3 - Má S10 informačnú diódu ?
4 - Ktorý výrobca poskytujú dlhšiu dobu podpory, hlavne pokiaľ ide o bezpečnostné aktualizácie ?
5 - Ktorý z nich by ste doporučili a prečo áno, resp. prečo nie ?
6 - Alebo by ste mi doporučili iný ako tak kompaktný mobil ?

7 - Táto otázka už priamo nesúvisí s predmetom témy, ale položím ju. Sú spojené nejaké riziká s nákupom mobilu v Číne (jeden známy ide na služobnú cestu do Činy), napr. doba záruky, možnosť servisu v SK, prípadne iné riziká, ktoré má v tomto momente nenapadajú ?

Ďakujem za pomoc a vecné odpovede.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 10. 2019 22:48

negativum S10 je také slabší výdrž baterie, na kterou si uživatelé stěžují, nemá notifikační diodu, ale Always on displej
Malý a levnější je Samsung Galaxy S10e
Delší podporu bude mít Samsung

Nákupu v Číně bych se vyhnul, záruka pouze rok, delší doba na reklamaci a náklady s tím spojené atd.
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 22. 10. 2019 07:17

V cine to neber.
Pokud chces nadprumernou baterii , tak na S10 zapomen.
Android je android a s bezpecnostnima zaplatama je to celkem bezpecny.
Ale iOS je na tom lepe. Hlavne nesmis instalovat app z neznamych zdroju , nepsat si pres messenger a takove app .... Ale i tak se vzdy muze stat , ze ti nekdo precte , co mas koupit na veceru a kdy se budes valet se starou v posteli.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 22. 10. 2019 08:42

Ano evropská verze samsungu je ořezaná, má slabší procesor (exynos VS snap) a horší gps a chybí ji fm tuner. Nadruhou stranu náhradní díly na nonevropa verzi nemusí být lehce dostupné.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milans74 22. 10. 2019 11:32

Tak to zatiaľ vyzerá na P30. Len pri nej má štve už len niečo málo cez rok garantovaná podpora. Na nete som postrehol ešte správy o lacnom iphone s novým procesorom. Čo na to hovoríte? Mobility od Apple majú dobrú podporu. Ale zase iphone ako taký a jeho uzatvorený systém je mi dosť nesympaticky. To sú ale len moje dojmy, lebo okrem tlacitkovych mobilov ako napr. Nokia a BB som iné mobily nemal.

-- 22. 10. 2019 12:35 --

A čo pozerám použité mobily na nete, tak už Iphone X ma ako tak normálnu cenu, +-500€.
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 23. 10. 2019 20:41

Ja som presiel ako dlhorocny androidak na iPhone a uz by som nemenil.
Ak chces mobil pouzivat dlhsie, tak iPhone.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 24. 10. 2019 13:07

A ako je to so synchronizaciu iPhonu cez Windows PC? niekde so čítal, že to nie je dobre. Rovnako ako aj moznost práce so súbormi v iphone. Nemienim kvôli tomu dokupovať ďalšie zariadenia.
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 24. 10. 2019 14:11

Jo ja tez zkousel iphone XS a rad sel z domu. iOS neni spatny , ale jeho omezeni je hruza. Ktomu za tu cenu mam u androidu delo , ktere je par roku popredu nez u jablka.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 24. 10. 2019 14:22

Ale zase podpora zo strany výrobcu je ukážková (3 až 4) roky. A tiež vyzdvihovana bezpečnosť, resp. ako taká bezpečnosť vzhľadom na aktuálne pomery.
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 24. 10. 2019 14:44

iOS tez melo bugy a uniky dat , ci dat z cloudu. Kromu iOS 13tka mela a jeste ma po uvedeni na trh sve chyby.
S podporou souhlas , muzete koupit i nyni iphone 8 a podporu porad ma a bude mit. O tom respekt. Vydat iOS 13 i na SE a iphone 6 , 6s. To je dilo hodne klobouku dolu.
hurec
Junior