Mobil pro syna aby zvádl Fortnite

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Alpha8520 12. 10. 2019 20:10

Nevím proč tu lže i Nick Cave, ale dobře. Fortnite na takových zařízení není hra, ale slideshow. Osobně otestováno na snapdragonu 660, což je o třídu silnější SoC.
Nejde o seznam zařízení, jde o požadavky na grafiku. Je tam psáno Mali-G72 MP12 or higher. Ta tvá čínská tragédie má Mali-G72 MP3. Tedy do minimální požadavku mu chybí přesně 9 grafických jader z 12. Jo, ty se neboj, já se ale bojím, že tu plácáš nesmysly a nevíš o čem mluvíš. Ten mobil je pro tu hru naprosto nedostatečný.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 10. 2019 20:19

Špatně chápeš Alpho, já jsem psal utáhne... ale nízkou kvalitu jsem nezmínil, nebylo proč, jelikož jsem doporučil Honor Play, tak se zklidni ;-)
a UMIDIGI bych nedoporučil vůbec, no name značka bez oficiální distribuce a servisu u nás, není důvod jim dělat testera
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2019 21:28

suram píše:No mám jiný názor, radíte tu cca dva roky starý předražený mobil s Androidem 8, zbytečnou nadstavbou emui, kterému bude brzo končit podpora výrobce, já radím levnější novinku s čistým Androidem 10, kterému bude zajišťovat bezpečnostní aktualizace Google pravděpodobně doživotně v rámci Android mainline.
https://www.cnews.cz/google-android-aktualizace-project-treble-mainline

Honor Play je starý rok, teď má droid 9 s výhledem na 10,předražený za 5500 rozhodně není, jestli bude za 4500 tak je to kup jako blázen. On má totiž hardware prakticky stejný jako P20 nebo Honor 10,což jestli ti není známo jsou loňské vlajky. Že to má čistý droid ještě neznamená, že to bude fungovat a budou na to aktualizace. Za 4 holej nesmysl.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 21:29

Nick Cave píše:...
a UMIDIGI bych nedoporučil vůbec, no name značka bez oficiální distribuce a servisu u nás, není důvod jim dělat testera

To jsou takové předsudky, já už několik let kupuji mobily jenom přímo v čínských eshopech. Co je dnes name a noname? Huhlavej, Šajomi byli ještě nedávno noname a dnes jsou name? Motorola, Nokia, HTC byli kdysi name a dnes jsou co ...?

Co je oficiální distribuce? Mobily Umidigi prodává v ČR jak alza, tak czc, není to dost oficiální?
Naposledy upravil suram dne 12. 10. 2019 21:40, celkově upraveno 1
suram
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2019 21:36

V čem je teda ta přidaná hodnota kromě ceny,která stejně výhodná není? Já vidím jen negativa a podle reakcí ostatních v tom nejsem sám.
Když už bych něco takového kupoval tak jedině tady s dvouletou zárukou, bohužel na to co umidigi nabízí tu stojí dost peněz. Až moc.
Naposledy upravil standavfr dne 12. 10. 2019 21:50, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 21:44

To je problém, že kritizují něco, co neznají, z čeho mají strach, protože na to mají předsudky. Cena 180 USD v akci je dost výhodná za takový mobil, který snese srovnání s o dost dražšími mobily.

Obrázek
suram
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2019 21:56

Takže žádná přidaná hodnota, která by nějak kompenzovala riziko. Najdi si definici předsudku, tohle je jen střízlivé zvážení pro a proti a výsledek je, že nebudu kupovat věc z Číny za vcelku dost peněz s vyhlídkou, že se to pokaká, já budu reklamovat někde v horoucích pr..ich, budu dva tři měsíce bez telefonu, na víc záruka jen rok. Co je na tom k nepochopení.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 21:58

No právě to, že jsi to nikdy nezkusil a já jo, kritizuješ něco, co vůbec neznáš = předsudek.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2019 22:07

Hele mě vyšlo to Umídigi se clem a dph zhruba na 6500 až 7000 při kurzu 24,5,redmi note 8 pro stojí s daleko výkonnějším procesorem 7500,tak už mi konečně prozraď, PROČ BYCH MĚL KUPOVAT TEN BAZMEK Z ALI.Fakt nehodlám zkoušet jestli to celnicí projde za míň nebo ne.Z toho tak nějak plyne, že ten Honor předražený není ani náhodou.
Jen pro tvojí informaci, první redmi 1s jsem z Ali kupoval, takže u mě jsi s předsudkama vedle, jenže tehdy se to ještě vyplatilo.
Jelikož to stejně nepochopíš a to co jsi doporučil je výrazně nad limit tak by bylo dobré vrátit se z5 k tématu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 13. 10. 2019 06:10

Kurz USD vidím kolem 23,50, co se týče DPH, stačí napsat prodejci jednu větu: "Please Customs ceclaration: MP4 player, price 19,99 USD, free shipping, gift." Clo je nulové tak jako tak. Mobily mají nulovou celní sazbu stejně jako jiná elektronika.
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/USD-americky-
suram
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 13. 10. 2019 08:16

https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-n ... liexpress/?
Hlavně si přečti odstavec Jak probíhá doručení zboží. Kurz mi určuje banka a ne nějaké kurzy.cz, moje momentálně 24.2 plus poplatek.
Pořád pomíjíš fakt, že je na to jen rok záruka v Číně a že ten telefon má o čtvrtinu nižší výkon než doporučovaný Honor Play, což je u her dost podstatná nevýhoda.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 13. 10. 2019 10:50

PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod 1kyuubi 13. 10. 2019 12:19

Shrnutí
Tázající dostal doporučení na 2 telefony:
Honor Play:
+ splňujě hlavní požadavek na výkon GPU

UMIDIGI F2:
- nesplňuje hlavní požadavek na výkon GPU

V seznamu podporovaných zařízeních není logicky ani jeden, vývojáři nemají protor testovat každé zařízení a doplňovat do seznamu, proto je uveden kouzelný odstavec:
"If your phone is not on this list, it might still work assuming if you have the following specs:
RAM: 3GB or higher
GPU: Adreno 530 or higher, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 or higher"

Co tu řešíte na 2 strany? Desetiletému je úplně jedno, kdy byl telefon vydaný a jak dlouho bude dostávat security updates. suram prober se, prosím.
1kyuubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikross 13. 10. 2019 12:20

Standafr: nechapu, ze se s tim clovekem tady přeš o neco, co ocividne nechce uznat a videt. Me to spis prijde, ze proste na jiny mobil asi nema, tak se snazi vnucovat kazdemu Cinu z Ali, aby i sebe presvedcil o tom, ze to je super kauf. Nerikam, ze kazdy ma tisice na mobil za 25.000, ale nemusi to pak vnucovat slepe ostatnim.

Takhle jste to tady akorat zaplevelili a tazateli nijak svym soubojem o nazor nijak neporadili.
Mikross
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 10. 2019 12:26

ále poradili, a to, že není dobré kupovat kvůli pochybné úspoře peněz noname telefony přímo z Číny, ať má parametry jakékoliv
Nick Cave
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka