Mobil pro syna aby zvádl Fortnite

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod jirinp 10. 10. 2019 22:00

Zdravím, mladému dodělává S4 (neb ji pádem oddělal) a tak mu Ježa naježí. Ale z důvodu nevážení si, nechci zbytečně riskovat velkou investici, takže bych si představoval mobil kolem 4 000 Kč. Neb máme v oblibě Xiaomi, tak bych mu koupil novinku Redmi 8, nebo 8A. Ale nejsem si jist, zda by to zvládlo hru Fortnite. U té byl před rokem vydán seznam mobilů,na kterých jede a dole v článku jsou minimální HW požadavky,kde bych řekl, že GPU bude hlavní problém u lowendů https://www.mandroid.cz/android/fortnite-mobile-na-android-kompatibilni-zarizeni/
Prosím navrhy mobilů, které výkonem budou stačit na onu hru. Tak nějak jsem mu to slíbil, že to tam pojede... (nezajebaný Android plus a také ty moderní výřezy displaye to mělo..., fotak slabý klidně)
Nevím zda je nějaký přehled GPU pro mobily a zařízení co je mají. Já koukal akorát na toto https://dev1.notebook-check.com/index.php?id=844 a moc jsem nenašel.
Nejsem nejchytřejší, ale jsem dost chytrý na to, abych mrhal energií na při s někým, kdo je přesvědčený, že má pravdu.
jirinp
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 10. 2019 22:10

Fortnite utáhne i Moto E4 Plus, co mám, ale já bych doporučil Honor Play
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mila001 10. 10. 2019 22:16

Kde je Honor Play za 4.
mila001
Junior

Odeslat příspěvekod Rames 10. 10. 2019 22:44

Souhlas Nick Cave.
Honor Play nebo Nova 3 či Honor 10, mají stejně výkonný SoC. Mají výkonu na rozdávání, nezadrhnou se při žádné potřebě a vykreslení je full. Nároky budou stoupat a zde je rezerva.
Honor Play má výhodu pro hráče, že má haptickou odezvu.

Na vánoce mohou být za cenu okolo 4 tisíc, když tak se vyplatí trochu připlatit za benefit který přináší.
Klidně bych je bral v záruce z druhé ruky..

Ty tebou vybrané Xiaomi jsou výkonově k ničemu.
Na hry je potřeba opravdový výkon. Na takové co chce hrát senátor, tak nestačí ani střední třída.

Ber z výše doporučeného.
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod jirinp 11. 10. 2019 08:16

OK, díky za tipy, uvidíme, času dost na pokles ceny alespoň k 5 000 Kč... Já spíše vybírám teď, abych mu na to objednal zavčas obal z Ali, aby až mu to křápne na beton....
Nejsem nejchytřejší, ale jsem dost chytrý na to, abych mrhal energií na při s někým, kdo je přesvědčený, že má pravdu.
jirinp
Junior

Odeslat příspěvekod jirinp 11. 10. 2019 15:09

Má deset let, teď jsem platil telefony a 4 minuty provolal a to má volání na rodinu zadarmo... Takže SAR bych neřešil.
Leda spíš oči, bo když nehraje tak youtube. Zajímavé, že i když má 10palec tablet, tak ten už nepoužívá ani na to video. Asi pohodlnost hlídat si dvě zařízení nabité :)
jirinp
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 11. 10. 2019 17:54

Debata o čínských mobilech a SAR přesunuta: viewtopic.php?f=12&t=1301809
mople71
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 20:12

irinp 11. 10. 2019 15:09

Má deset let, teď jsem platil telefony a 4 minuty provolal a to má volání na rodinu zadarmo... Takže SAR bych neřešil.
Leda spíš oči, bo když nehraje tak youtube. Zajímavé, že i když má 10palec tablet, tak ten už nepoužívá ani na to video. Asi pohodlnost hlídat si dvě zařízení nabité

S klukama mám tu samou zkušenost..ono to je také i kvůli tomu, že jejich telefony mají vyšší výkon a tablet už jim nestačil, ;-)
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 10:31

jirinp píše:... Já spíše vybírám teď, abych mu na to objednal zavčas obal z Ali, aby až mu to křápne na beton....

Když na Ali, proč jen obal? Zkus tohle:
https://www.aliexpress.com/item/4000178715895.html
Tam se do 4000 Kč vejdeš, neboť bude od 14.10. do 16.10. cena kolem 180 USD, výkonu to má také dost a obal je v ceně.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2019 11:33

Když řekneš a musíš dodat i b, pouze roční záruka, posílat do Číny, dva až tři měsíce bez telefonu, mediatek navrch jako bonus.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rames 12. 10. 2019 12:19

Souhlas . Ještě dopočítat DPH.

Telefon je pro uváděnou potřebu zcela nepoužitelný.
Výkonově nejnižší řada použitým SoC Mediatek Helio P 70.
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 18:23

No mám jiný názor, radíte tu cca dva roky starý předražený mobil s Androidem 8, zbytečnou nadstavbou emui, kterému bude brzo končit podpora výrobce, já radím levnější novinku s čistým Androidem 10, kterému bude zajišťovat bezpečnostní aktualizace Google pravděpodobně doživotně v rámci Android mainline.
https://www.cnews.cz/google-android-aktualizace-project-treble-mainline
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 12. 10. 2019 18:53

Doživotní aktualizace? No ty seš dobře mimo. Hlavní zadání je telefon na fortnite. Proč sem vůbec dáváš nějaký telefon s podřadným Mediatekem, když víš, že ten procesor ani GPU ta hra nepodporuje a na tom telefonu nepojede?
Nebo to nevíš a jen hloupě radíš? To je snad ještě horší. Seznam podporovaných telefonů a nároky na grafiku zde v sekci android https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/faq
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod suram 12. 10. 2019 19:23

Ale no tak, nemůže tam být uvedena každá novinka, hru to zvládne, to se nebojím. Jak už tu někdo psal:
Nick Cave píše:Fortnite utáhne i Moto E4 Plus, ...

A koukni na specifikaci Moto E4 Plus: Android 7, Mediatek MT6737, Mali-T720.
https://www.gsmarena.com/motorola_moto_e4_plus-8722.php
Naposledy upravil suram dne 12. 10. 2019 19:29, celkově upraveno 2
suram
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 12. 10. 2019 19:27

Do toho bych teda nesel.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Administrátor

Další stránka