Bezramikovy smartfon bez vyrezu/otvoru! 6" do 400€ / 10000Kc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 18. 9. 2019 20:32

Zdravim,

uz dlho sa snazim najst bezramikovy mobil bez akehokolvek vyrezu ci otvoru v displeji, ale vyber je chudobny. Idealny by bol smartfon bez selfie kamery, bez vysuvania a bez zadneho displeja, taky zrejme nie je, resp. jeden bol, ale je starsi a ma pomerne hrube ramiky a velku bradu, na fotkach zavadzal, takze vas prosim o nazory.

Financny limit - 400€ / 13 000 Kc
Ucel - bezne pouzitie, internet, aplikacie, obcas hry
Uhlopriecka - okolo 6"
OS - Android
Znacka - nepodstatne
Specificke poziadavky - bezramikovy, BEZ vyrezu, BEZ otvoru

Dalsie poziadavky:
- bateria idealne aspon 4000 mAh
- lepsia hlavna kamera/fotak, 12 MPX, podpora AR 4:3 aj 16:9
- kamera min. FHD s podporou AR 16:9
- citacka odtlackov prstov

Prelistoval som stovky smartfonov, na fotkach je casto vyrez ci otvor zamaskovany, nakoniec som nasiel iba tieto:

Huawei P Smart Z, 4GB/64GB (od 201€)
Xiaomi Mi 9T, 6GB/64GB, Global version (od 284€)

Xiaomi Mi Mix 3 6GB/128GB (od 339€) (pridany, ma bezdrotove nabijanie, ale myslim ze pri tomto modeli vyrobca klamal fotkami a realne su ramceky hrubsie)

Ktory z tychto mi odporucate, prip. iny?

Xiaomi a Huawei maju vysuvnu selfie kameru, mozu s nou byt problemy, je mozne vysuvanie nejak "zamknut" cez SW, prip. mechanicky, ak to nepouzivam, aby sa tam nedostali necistoty? Huawei ma citacku odtlackov na zadnej strane, da sa na to zvyknut? Vyhodou je, ze je aspon daleko od kamery. Oplati sa priplatit za Xiaomi asi 100€ navyse? Ak ano preco konkretne.

Osobne sa mi este velmi paci Nubia X so zadnym displejom, ale odradza ma clo, mozne problemy s prepnutim jazyka (aj ked by stacil aj EN), fungovanie 4G, prip. reklamacia a dlha doba dodania, aktualne pouzivam starsi mobil a potrebujem novy. Zvazujem este, ze by som kupil nejaky zo SK eshopu a do roka ho predal v zaruke, ak by prisla Nubia X do EU, ale pride niekedy, alebo sa da kupit v nejakom EU eshope? Takze este tak trocha zvazujem tieto:

Nubia X (prave zistujem ze ceny na ali su pod 300€?!)
Vivo Nex 2 Dual-Display (ceny od 440€ a nepaci sa mi tak ako Nubia X)

OK, nasiel som aj verziu Nubia X kde nainstaluju google play store a multi-language, ale dodanie 35 dni, clo(?) a mozne riziko ze to google zablokuje.

Pod-otazka, nebudu na Xiaomi v hlavnom menu reklamy, prip. da sa to odstranit? Co Huawei?

Vopred dakujem za vsetky nazory.
Naposledy upravil Dreamer dne 19. 9. 2019 15:37, celkově upraveno 1
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 18. 9. 2019 21:55

Tak tos viděl všechny telefony a těžko radit. Brada na LG V30 nebo Samsung Galaxy S9 je moc velká? Nebo Nubia Z17S.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 18. 9. 2019 22:20

Jeste se podivej na MI 9T PRO.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Dreamer 18. 9. 2019 22:29

radim

Dik za reakciu, no ziadny z nich nie je bezramcekovy, vsetky maju bradu, slabsiu bateriu a vyssiu cenu ako tie z mojho vyberu (odkazy vyssie), takze zatial to vyzera na duel Huawei P Smart Z vs. Xiaomi Mi 9T, ci sa oplati priplatit za Xiaomi, prip. este stale som nevylucil Nubia X, ale tam je vela moznych problemov, ako som pisal vyssie.

jrk1

Ja rozmyslam ci sa oplati priplatit za Mi 9T, ale MI 9T PRO je este drahsi, nevidim dovod preco si priplacat este viac, ani PRO verzia nie je dokonala, ma tiez mini-bradu dole, vysuvny fotak a pri nizkej zivotnosti smartfonov a problematickej vymene baterii nechcem platit prakticky dvojnasobnu cenu ako Huawei. Este za tu Nubia X by som 400€ dal, aj ked ani ta nie je dokonala, ma mikro bradu hore a dole, ale je rovnomerna, nema pohyblive casti a ten zadny displej vyzera super, len nie je EU verzia, skoda.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2019 05:36

Bazíruješ na nesmyslném požadavku bezrámečku, a stejně budeš muset dát smarfon do nějakého pouzdra
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2019 07:00

Dreamer:
na mobilní telefony se nevztahuje clo, "pouze" zaplatíš DPH a plus celní řízení.
anonymni

Odeslat příspěvekod KrylP 19. 9. 2019 07:52

V nadpise chce bezramikovy a v popise bezramcekovy… :) Co to je?
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2019 08:02

neumíš slovensky nebo co? :-)
je to totéž
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 19. 9. 2019 12:40

Souhlasím.bazíruješ na drobnostech, které určitě nejsou tak podstatné, jak si dopředu myslíš. Určitě jsi prošel i telefony od Asusu, Motoroly, LG a Sony? Tyto značky mají kousky, které mají modely, které vyhovují většině požadavků...
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 19. 9. 2019 16:00

Nesuhlasim ze bazirujem na drobnostiach, bezramikovy ci bezramcekovy by byt nemusel, ale velmi mi vadia vyrezy a otvory, ak to vam nevadi, respektujem to, mne to vadi velmi (takze ak povazujete maly otvor za drobnost, tak vlastne bazirujem na drobnostiach, len ja to za drobnost nepovazujem :-)) ), takze mam na vyber:

- bezramcekovy BEZ vyrezu, 4000mAh, dobra cena (asi 2%)
- bezramcekovy s vyrezom, (asi 88%)
- mini-ramceky, ale iba 3000mAh, napr. tie co odporucali vyssie a za vyssiu cenu (asi 5%)
- mega-hrube ramceky, stare modely, stary OS (asi 5%)

V zatvorkach je moj odhad smartfonov s danymi parametrami na trhu, ktore sa daju kupit.

Presiel som asi vsetky modely, znacky, Sony ma tie mega-natiahnute displeje a este s ramcekmi, mne vadi aj 18:9, ale 16:9 uz nie su, ostatne znacky maju bud slabsiu bateriu, vyssiu cenu, alebo maju vsetko rovnake ako tie dva modely ktore su v prvom prispevku, len maju tenku bradu, preco mam kupovat taky mobil, ak je iny za rovnaku alebo nizsiu cenu uz bezramcekovy? Nepotrebujem super vykon, od hrania na mobile ma boli krcna chrbtica, na hry mam PC.

Este sa chcem spytat na bezdrotove nabijanie, ake mate skusenosti, je to velmi pomale, oplati sa za to priplatit? Musi to mobil priamo podporovat a existuje nejaky standard aspon pri androide, alebo bez vlastnej podlozky ho inde nenabijem?

Pridavam tento, ma bezdrotove nabijanie, ale myslim ze pri tomto modeli vyrobca klamal fotkami a realne su ramceky hrubsie, tak neviem...

Xiaomi Mi Mix 3 6GB/128GB (od 339€)

Dalsia otazka ohladom Huawei P Smart Z, 4GB/64GB za 200€, je bezpecne teraz kupovat Huawei, nemozu mi casom zablokovat Google Play alebo celkovo Google, ucet a cely mobil?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2019 16:13

ad Huawei: u stávajících modelů ti GP nezablokují, ani účet, ani mobil, jen bys v budoucnu nemusel dostávat aktualizace
Modely, které nebudou podporovat GP a Google aplikace jsou předem oznámeny a do Evropy se pravděpodobně oficiálně nedostanou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 9. 2019 16:15

Ad bezdrátové nabíjení. Co takhle použít Google místo vypisovaní a poněkud zbytečných dotazů.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreamer 19. 9. 2019 16:22

Nick Cave - dik.

standavfr - pytal som sa na osobne skusenosti, pocity, nemusis odpovedat, hladat mozem hodiny a najdem vela starych a neaktualnych informacii, ak ma niekto osobnu skusenost, odpoved mu zaberie minutu - "ano, oplati sa to, je to velmi pohodlne", alebo "nie, este to nie je dotiahnute, je to pomale a vypadava to, chce to cas"...

Xiaomi Mi Mix 3 som si zmylil s inym modelom, takze tento nechcem, ten sa vysuva cely, tym zrejme pada aj otazka bezdrotoveho nabijania.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2019 16:35

Dreamer: čistě pro zajímavost, jaký nyní používáš telefon a jak dlouho?
anonymni

Odeslat příspěvekod Dreamer 19. 9. 2019 17:41

To nie je podstatne, nechcem ovplyvnovat odpovede.

Mozno to vyzera komplikovane, ale zrejme su len 2 moznosti, takze ktory z tychto, oplati sa priplatit alebo nie?

Huawei P Smart Z, 4GB/64GB (od 201€)
Xiaomi Mi 9T, 6GB/64GB, Global version (od 284€)

Doplnim este otazku, oba smartfony su pomerne tazke, asi 200g, v recenziach sa spomina, ze sa na to da zvyknut, ale aku mate skusenost, ked mate podobne tazky smartfon?
Naposledy upravil Dreamer dne 19. 9. 2019 18:01, celkově upraveno 1
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků