Výběr ze dvou smartphonu(25-30k)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Joshuax_ 13. 9. 2019 18:52

Zdravím,
jelikož je nejvyšší čas si udělat radost a je potřeba koupit nový mobil , tak bych rád vás požádal o pomoc. S někým jsem to už řešil přes SZ, ale usoudil jsem, že topic bude ta rozumnější volba.
Vybírám mezi Applem a Samsungem. Přesněji řečeno mezi Samsung Galaxy S10 + , nebo Iphone Xs/případně 11. Oba dva telefony jsem si ohmatal a u Iphonu jsem si narychlo ohmatal ten systém a nemůžu říct, že Android je lepší jak iOS a naopak. Oba dvě platformy jsou výborné a na iOS bych si určitě zvykl, i když vím, že iOS mi nedovolí se v tom vrtat, ale i v jednoduchostí je síla a na druhou cenu to velmi cením kvůli bezpečnosti, stabilitě a celkově na jejich podpoře.
Proto si přeji až v topicu nevznikají žádné beefy Android vs iOS. Chci od vás čistý subkejtivní, nestranný názor , co bude prostě nejlepší zvolit.

Pro mě je důležité , že když dám za telefon takové peníze, tak bych byl rád, kdyby mi těch pár let vydržel. Nemám důvod měnit telefon po relativně delší dobu.

Mám pár zásadních věcí oč mi jde:
1. Longetivity
2. bezpečnost
3. podpora od výrobce
4. fotoaparát
5. celkově co ten telefon dokáže nabídnout, co se týče funkcí a co umí.
6. ekosystém

Jsem si vědom, že absence USB-C, čtečka na otisk prstů, ale věřím, že se to dá zkousnout. Ten Face ID má svoje opodstatění, i když z některých úhlu a v některých případech by ta čtečka byla jednodušší a co se týče USB-C, tak jsem asi 1 z mála, kterému nevadí, že jede na USB-A.

A jako poslední bych chtěl zmínit mé obavy na straně Applu. Vím, že Apple trochu zaostává za konkurenci a říkám si, zda má cenu to zveličovat. Např. obnovovací frekvence, displej, obrovský notch u Applu(nijak mi nepřekáží, asi jsem divný).
Jelikož 11 dovršela svůj tříletý cyklus, tak další rok můžou představit zcela něco nového, tak mám trochu obavy, ale na druhou stranu čekat nechci.
Iphone 12 v roce 2020 má být prý "inovativní", resp. dosud se 3 roky Iphone recykloval a vypilovali se mouchy , ale další rok mají prý přijít změny v oblasti změna desingu, zmenšení rámečků, ToF senzor, čtečka na otisk prstů, ale otázká, co z toho se stane realitou.. Otázka, zda si s tím lámat hlavu.
Celkově si říkám, co zvolit, protože JEDNODUŠE nevím. Zda jít do S10+, nebo do Iphone XS/11.


Tak palte mi svoje názory , co bych měl nakonec vybrat a předem děkuji. Už je čas konečně něco vzít.
Joshuax_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2019 19:48

Note 10+ je top volba, pokud Android
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joshuax_ 13. 9. 2019 19:58

Note 10+ je na mě už velký a ten S-Pen bych asi moc nepoužíval sám jsem si ho zkoušel v prodejně Samsung. Hele vybírám už jen čistě z S10+ a Iphone Xs, popř tu 11.
Jen se nemohu rozhodnout do kterého jít. Možná proto, že 25-30k už nejsou malé peníze, takže nechci šlápnout vedle.
Joshuax_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2019 21:27

I ten S10+ bude výborná volba, pokud tedy nevyužiješ S-Pen Note 10
s Jabkem neporadím, od toho jsou tu jiní :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amateer 13. 9. 2019 22:22

Z pohledu bezpečnosti je to jednoznačně Apple, zvláště pokud chceš třeba telefonem platit apod. Potom podpora výrobce.....Apple nabízí 5letou plnou podporu svých smarphonů od svého uvedení na trh. S ničím takovým u jakéhokoli Android telefonu nepočítej, ikdyž se v posledním roce objevily jakési zvěsti, těžko věřit že by výrobce odkázaný na zákazníka podporoval něco s Androidem déle než 2roky. Fotoaparát......na to kašlat, neexistuje moc situací kdy je někdo schopný rozeznat na co to bylo foceno, dnes už ne. A nimrat se v jakýchsi tabulkových číslech a grafech je v reálném světě k ničemu. Funkce telefonu jsou vždy závislé na aplikacích. Ty u iOS jsou praktické, nabízí jistou dávku jistoty že jsou ověřené a bezpečné. Android nabízí spoustu hračiček, kterými se chlubí. Ale je otázka, kolik z toho skutečně uživatel potřebuje a kolik z těch senzačních inovativních řešení je jen vábnička na zákazníka.

Hlavní rozdíl jak jsem nastínil není v telefonu, jestli S10+ nebo XS/11, ale v systému který budeš používat. Důležité je, na jak dlouho telefon chceš, jestli s ním hodláš provádět finanční a jiné bankovní transakce, jestli potřebuješ všechny nesmysly které chceš aktivně testovat. Možná taky rozdíl v baterce, protože pokud můžu posoudit, tak žádný telefon nedokázal vydržet 2 dny (slovy DVA DNY!!!) plného provozu, pouze iPhone XR. Je super, že tam Samsung nacpe megarozlišení displeje, ovšem pokud se telefon přehřívá a mohl by sloužit jako vytápění menšího rodinného domku, je něco špatně. U Applu tyhle suprčuprmega vymoženosti nemám, ale mám naprosto funkční stroj, který nabízí vše co chci a nenutí mě testovat poslední nápad kohosi kdesi v Korei, jak konkurovat Huawei. Je to o prioritách.

Jinak, pokud máš obavu že Apple představí něco nového a ty o to budeš ochuzen, ber Android. Už jen proto že budeš mít teď to nejlepší, ovšem pozor... I zde už šel pokrok kupředu a i S10+ nenabízí vše top a bude to postupem dní (u Androidu to běží fakt rychle) ještě horší. A pokud bys vzal přece jen ten XS/11 tak tam třeba za rok ten telefon prodáš za dost vysokou částku, klidně i 15-20 tisíc. Zatímco u S10+ dostaneš sbídou polovinu, pokud nebude mít ani škrábanec. No a s menším doplatkem by se už za to dala koupit 12 pokud bys ho chtěl, kvůli těm novinkám. Takže je to opravdu o tom přístupu k tomu systému, co je ti milejší.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 13. 9. 2019 22:39

Musím uznat že takto formulovanou odpověď jsem.dlouho neslyšel , naprosto přesně a výstižně .Vec má sloužit a ne naopak aby uživatel pořád něco řešil a nastavoval ,tady si člověk nekupuje jen výrobek ale servis a ten skoro nemá chybu.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 9. 2019 23:01

Hmmm bezpečný iPhone, to je ten co se dá ofpouslouchavat přes FaceTime, a když to nepůjde tak přes aple watch? Nebo je to ten co jde hacknout SMS, popřípadě smskou zbořit celý systém? No není nad bezpečnost.
Předchozí dva příspěvky jsou jen snůška mýtů a polopravd, no doba už je taková....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amateer 13. 9. 2019 23:18

No a někdo prostě neměl ten telefon ani v ruce, natož aby se o to nějak aktivně zajímal. Ano, stoprocentní není nic. Ale pořád lepší iPhone než Android, jehož cenu dotuje malware obsažený v defaultně obsažených aplikacích které nelze odinstalovat a které se stále dokola spouštějí a odesílají veškeré informace jednak Googlu, jednak na samostatné servery Androidu, jednak výrobci kamsi do Asie, kde jsou skladovány běžně nezajištěné a to včetně citlivých dat, která lze velmi výhodně zpeněžit. Ano, nic není dokonalé. Ale pořád budu raději u OS který je současně i výrobcem stroje na kterém to běží a odpadá přinejmenším několik kusů skládačky "jak a za kolik prodat vaše data".

Jak jsem psal, z určitého pohledu a pro určité zákazníky je Android vhodnější volba. Určitě je tomu i u "roy1" pro kterého je Android lepší alternativa. Nebudu mu to vymlouvat, z určitého pohledu pro konkrétního uživatele to tak totiž může opravdu být.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod Joshuax_ 13. 9. 2019 23:19

Uvědomují si, že telefon je spotřební zboží, ale zase kdybych byl třeba u Androidu, tak nechci každý rok měnit telefon, kvůli rychle vyvíjecímu trhu. 3-4 roky je u mě max. doba používání. Záleží na okolnostech. Může to být méně, více..
Jak jsem již napsal. iOS jsem si zkoušel, celkově ten telefon a zvykl bych si. Teď na to prachy mám, bo jsem sám, za chvílí stěhování se do vlastního, tak dovolit si to můžu. Čeho se bojím, tak je navýšování ceny do budoucna. Iphone dodržel ten svůj 3 roční cyklus, kdy recykloval X řadu a prý jejich Iphone 12 má být inovativní, ale aby se to neodrazilo na ceně, ale to by se zřejmě pohřbili sami. Rozhodně v Evropě a v USA to bude ještě zajímavé kvůli udělení sankcí pro USA, co se týče vývozů výrobků z Číny.

Hele "razantní změny" pro Iphone 12 můžou být inovativní. USB-C nějak ožehlím, protože ten USB-A není špatný. Odlišuje se. Beru to. Změna desingu? Ok, beru. Zmenšení rámečků a notche by se šiklo, ale nějak mě to nesere jak některé lidi. 5G? U nás ještě min 5 let se na něj nepodíváme, takže nemá cenu řešit. Proto si říkám, zda si mám lámat z Iphonem 12, který tu bude stejně až za rok, resp. skoro na konci roku 2020.
Líbí se mi, že Iphony si drží tržní hodnotu, takže za 1-2 roky z toho telefonu mohu vytřískat pěkné prachy za jeho prodej a doplatit si za nový.

Ale jak jsem zmínil. Zatím jsem sám, ještě nejsem ve vlastním, takže 30 000 bokem mám. Pak už budou jiné starosti. Takže říkám si ,co bude lepší volba. Android, kde je x telefonů a lze si vybírat z různých tříd v různé cenové relaci, nebo Iphone, kde je jediný model a sázet na funkčnost, jednoduchost, jedinečnost a tržní hodnotu, za kterou ten telefon později mohu prodat.

Ekosystém hádám by asi fungoval lépe na Applu s Windowsem, protože Mac mě nikdy neoslovil. Používání app třetích stran od Applu by mi nevadilo.
Naposledy upravil Joshuax_ dne 13. 9. 2019 23:44, celkově upraveno 2
Joshuax_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amateer 13. 9. 2019 23:43

Obávám se, že pokládáš otázky na které si musíš odpovědět sám. Máš totiž vybráno a jediné co řešíš a vlastně stále dokola se ptáš sám sebe je, jestli iOS nebo Android. A to už je pak jen o tvé nerozhodnosti, na to ti asi nikdo nedokáže odpovědět. Nebo dokáže, ale bude to něčí názor a ne tvoje vlastní rozhodnutí. Nebo si hoď mincí a budeš mít vybráno. :D
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 14. 9. 2019 08:38

U me vede samsung. Ty ficzury co tam jde vse nastavit , rutiny ala tasker , pro me je samsung nyni fakt jedna z firem co posouva mobily dopredu. Vzdyt IP11 ted predstavuje novinky , co samsung ma 3roky.
Ktomu baterie je jinde , fotky budou stejne , videa tez.
Jinak XS bych tez nebral a sel primo do 11. Zvlast , kdyz mob chces mit 3-4 roky.
Bezpecnost bude skoro stejna , byly uniky dat a fotek jak z androidu , tak z iphone.

Jinak nevim , at delam co delam , hrani pubg , nahravani videii , tak jsem v zivote samsung neprehral. (Zvlast S10 co ma kapalinove chlazeni).

iOS beru top v tom , kdyz mam celou domacnost na apple produktech , v tomhle je tento system fakt top.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 14. 9. 2019 09:17

Mám zkušenost s obouma. Samsung lepší design, za mě i lepší v ruce. Více možností a funkcí. Jenže iPhone se prostě nesrovnatelně líp používá. Nikdy nemusíš řešit odemykání a autorizace. Prostě máš iPhone v ruce a díváš se na něho a to je všechno. Face ID funguje 100% spolehlivě i v naprosté tmě a všude. U Samsungu třeba v bank. aplikacích je třeba ověřovat jen přes otisk a ta čtečka chce prostě zvyk. Ovládání pomocí gest je na Samsungu parodie, ale jestli ti nevadí tlačítka pod displejem, tak proč ne. Závěrem tedy za mě lepší Samsung z pohledu fičur a designu. Ale pro pohodlnější a rychlejší ovládání raději iPhone. Neberu v potaz ekosystém co už máš. Ideální je zkusit oboje a pak se rozhodnout u čeho zůstaneš.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Joshuax_ 14. 9. 2019 13:59

Není to u mě iOS vs Android. Systém jako systém. Zvykl bych si. Spíš, zda se neošálím , když teď vezmu za 11, tak Iphone 12 najednou vytáhne esa a napumpuje to USB C portem, čtečkou otiskem prstů, změna desingu, zmenšení notche a rámečků, přidání ToF senzoru a údajně tech věci.
Otázka, zda na to brát nějaký ohled.
Joshuax_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 14. 9. 2019 14:22

Si rozmysli jestli chceš telefon teď hned nebo za půl roku/rok. To že budou novější telefony lepší a možná revoluční je jasná věc.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amateer 14. 9. 2019 14:27

No koukej, pokud máš takovou velkou obavu o to co by kdyby........tak ti můžu doporučit jediné. Nekupuj si takto drahý stroj, jdi do něčeho za polovinu, špičkového v tomto segmentu. Dá se koupit opravdu dobrý telefon za cenu kolem 10-15 tisíc. Neunikne ti přitom nic tak extra zásadního a ty budeš mít pocit že máš to co je právě teď v kurzu. A za rok to prodáš a koupíš zase nový. Z toho jasně vyplývá že pro tebe jedině Android, aby si měl pocit že máš něco co je právě teď nejvíc top.

Nebo si kup tu S10+ pokud do toho chceš vrazit tolik peněz, ale pozor protože i zde jde vývoj kupředu rychleji a bude tě stejně tak mrzet že nemáš desátou kameru na zaostřování fousků kočiček nebo devadesátou kameru na focení mravenců v absolutní tmě, které stejně pravděpodobně nikdy nevyužiješ.

Pokud máš takové obavy z iPhone, prostě si ho nekupuj. Podle toho co tu píšeš, stejně nejsi vhodný zákazník Applu, tomu je jedno kolik to má kamer a jaké fičury to má, ale považuje za podstatné že mu to vydrží fungovat několik let ve stále aktuálním stavu. Ty jsi ale zákazník co chce to, co právě viděl v reklamě, a pro toho je určen Android. Takže kup S10+, v zimě ji prodej a kup novější model který bude mít 4K displej a další foťák navíc na focení rozmazaného širokoúhlého pozadí ve tmě, pokud to zase někde uvidíš v reklamě.

Nemyslím to zle, ale právě mi došlo že tvůj dotaz je nesmyslný. Ptáš se na něco na co si musíš odpovědět sám. Jaký bude iPhone 12 nikdo neví. Pokud je to pro tebe takový problém, ber Android. Pokud chceš S10+ tak tu, pokud chceš všechny ty nesmyslné hračky pak něco levnějšího a za půl roku kup novej. Jiná rada pro tebe není.

Koukni na Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy A80 (brzo budou otočné kamery ve spoustě telefonů tak aby tě to nemrzelo že ty ji nemáš), Xiaomi Mi9 atd. Nejpozději na jaře to prodáš a zase koupíš novej se všemi těmi novinkami. Protože pokud máš v plánu nechat si telefon delší dobu, mělo by ti dojít že ať vezmeš ten nebo ten, vždy bude už za měsíc něco co ty v telefonu nemáš. A jasně že každý výrobce to bude kopírovat a nazve to inovativním. Tomu se totiž říká byznys. ;-)
Amateer
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků