Levný tablet na čtení

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rmaster7 9. 9. 2019 14:57

Zdravím všechny,
obracím se k Vám s prosbou o radu. Hledám nějaký levný tablet, který bych využíval pro čtení skript a přednášek.

Přemýšlel jsem i nad čtečkou knih, ale většinu materiálu mám v pdf, djvu nebo se jedná o naskenované materiály a nevím jak by si s tím čtečka poradila a jak příjemně by se mi na ni četlo (zoom, pohyby stránek).

Jiné požadavky nemám, nepotřebuji hrát hry, fotit, podporu 3G/LTE, ... maximálně si na něm třeba někdy pustím přednášku nebo film/seriál a bylo by fajn, kdyby se k němu dala třeba připojit nějaká klávesnice pro nějaký ssh apod.

Když jsem se díval na nějaké levné tablety, tak mi přišly parametrama otřesné, proto jsem trochu ztracen co vybrat a třeba jestli nemáte i nějaká jiná doporučení kam se podívat nebo sami (příp. víte o někom) neprodáváte tablet, co byste levně přenechali pro studenta.

Děkuji moc!
Rmaster7
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 9. 2019 15:03

Levný je do kolika peněz? :D
Samsung Galaxy Tab A 8.0
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-tab- ... MEQAvD_BwE
To už je moc? :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmaster7 9. 9. 2019 15:09

Děkuji za odpověď.

Jo, ze všech mi ty Samsungy přišly fajn, ale to už je bohužel cenově více než bych chtěl.
Rmaster7
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 9. 2019 15:33

No jo no to chápu.. Ale když si zas koupíš nějaký za 1600,-Kč tak to se bude s e k a t protože 1GB ram a ještě no name značka..
Já mám ten stejný tablet co jsem poslal link viz nahože ale mám 7 palců. A mám 1,5GB Ram a taky žádná sláva jako a stál mě tak před rokem a půl 3500,- Kč :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2019 15:34

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 9. 2019 15:39

Vidis to Nicku ten me vubec nenapadl! :D ten by šel :tleskani :potichu
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2019 15:43

akorát že uvidí zrno, na 8p to chce FullHD displej, ale jestli mu to nevadí, tak za ty prachy nic lepšího nekoupí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka2003 9. 9. 2019 16:01

Nemáte zájem o tento: https://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-note-101-2014-jemnost-v-hlavni-roli-13992
lenka2003
Junior

Odeslat příspěvekod Rmaster7 9. 9. 2019 16:21

Díky moc všem za odpovědi!
Myslíte, že má smysl připlatit 1000 Kč za ten Samsung? Jak tak vidím, ono to asi nemá smysl kupovat nový tablet v cenové relaci okolo 1-2k. Rád bych, aby to vydrželo.

lenka2003: Záleželo by na ceně. Jaká by byla prosím cena? Jakou má verzi Androidu, resp. dají se tak nějak nainstalovat aplikace (nějaký reader ...)? Děkuji.
Rmaster7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2019 16:29

u toho Samsungu dostaneš za litr navíc větší 32GB interní paměť a novější Android 9 Pie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka2003 9. 9. 2019 16:32

Rmaster7- máte SZ
lenka2003
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2019 17:28

Rmaster7 větší paměť a novější verze OS bude znát.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmaster7 11. 9. 2019 13:56

Díky za odpovědi.

Jen jsem si ještě všiml, že v určitých zemích se podle všeho prodá Galaxy Tab A s podporou S-Pen. Přijde mi škoda, že tuto verzi nemáme na českém trhu.

Mohl by mi někdo případně potvrdit, zda se verze S-Pen prodává na německém trhu? Nebo víte jak nejlépe tuto verzi sehnat?

Díky
Rmaster7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 9. 2019 14:57

Ještě drobná informace. Dle načteného a odzkoušeného minimálně některé revize tabletu nejsou ochotny pracovat v pásmu 2,4 GHz na kanálech 12, 13. Proč a zda se dá stav zvrátit momentálně netuším.

K tabletu, který jsem velmi krátce zkoušel, žádný S-Pen nebyl. To jen pro úplnost. Jak je to jinde - netuším.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 28. 11. 2019 14:17

V USA jsou Wifi kanaly 12, 13 a 14 zakazane. I nektere notebooky prodavane u nas s tim mely problem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků