Jaký zánovní/použitý iPhone do 10 tisíc?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 9. 2019 09:32

Ahoj,

kamarádka by chtěla zkusit svůj první jablečný telefon, limit 10 tisíc korun, takže funglovka to nebude. Přechází se z androidího telefonu. Já do iPhonu příliš nedělám, ale chápu dobře, že nemá cenu kupovat nic staršího než iPhone 7, ideálně se zárukou? Má koupě iPhonu na inzerát nějaká specifika (čím mohou být iPhony zrádné oproti Androidům, co si při předání ohlídat, ohmatat, vyzkoušet)?

Nechci vyvolávat hádku, ale jak dlouho (myšleno morálně) takový iPhone vydrží? Myslíte, že nehrozí zpomalování telefonu kvůli baterii jako loni nebo podobné kulišárny? Jak jste přechod na iOS zvládli vy? Třeba přetažení fotek do počítače s Windows prý není úplně intuitivní, je to pravda? Dík moc za odpovědi.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 9. 2019 10:33

Na co si dát pozor při nákupu iPhonu z druhé ruky
https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/06/21/na-co-si-dat-pozor-pri-nakupu-iphonu-z-druhe-ruky/


+ na Youtube o tom bude taky x CZ videí.

Btw. já jsem si kdysi dáááávno před x lety koupil z druhé ruky Iphone 3GS 32GB a byl jsem happy jak dva grepy... Měl jsem ho asi rok a spoko maximálně.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 4. 9. 2019 11:12

Na nic jiného než 7 to asi nebude:

https://www.kupiphone.cz/iphone-7

Bude to asi dražší než na inzerát, ale zas je na to rok záruka. To už si ale musí rozhodnout sama.

Nevím jak u telefonů, ale dva mí známí přišli při přetahování fotek z Macu do nějakého jejich speciálního úložiště za 20 litrů o tisíce fotek. Z Macu byly smazané, ale nahrané taky ne.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 4. 9. 2019 12:18

Pro někoho, kdo je zvyklý na Android a alespoň ho trochu využívá, tak to pro něj bude velký šok (v negativním slova smyslu).
Ale jestli to má jen na volání a sociální sítě + nějaká hra, tak rozdíl nepozná.
Max v mizerné výdrži na baterii.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 5. 9. 2019 14:06

Prozraď nám ještě, z čeho přechází (model).

Takový iPhone 6S je dnes už absolutní nesmysl kupovat (dostane poslední letošní iOS 13, morálně zastaralý a je i objektivně pomalý).

Souhlasím s tím, že by to měl být minimálně iPhone 7.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 9. 2019 14:58

Nevím, ale zeptám se jí. Díky. Trochu mě vyděsila diskuze třeba o iPhonu 8 tady, že se někomu odlupuje, hůř lícuje, u někoho vzbudilo rozpaky focení. Vůbec nechci hejtit, jen chci najít co nejvíc informací, jak plusů, tak mínusů, které život s jablíčkem přináší, aby měla představu do čeho jde, jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 9. 2019 20:33

Huawei P9 Lite mini
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 9. 9. 2019 21:55

Klidně 6s a super telefon funguje a problém není.. klidně ho kup není to android nepoznas ze je starší problém nema
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 10. 9. 2019 06:08

Opravdu chce dat nekdo dobrovolne 10t za takove stare stroje? Na iphone 7 ci 8 to bude vic ne. Jenze zachvilu skonci podpora , vzhled je strasny.

A to za 10t muze byt delo s androidem.

Podle me pod iphone X nebo smysl jit. Ty kraksny jsou jen predrazene kvuli logu nakousleho jablka.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 10. 9. 2019 08:09

7 dostane iOS 13, pak i 14.

Chtel bych videt libovolny Android do 10K, ktery ma jiste 2 nove verze(major updaty) systemu. Protoze u mnohych Android telefonu se na updaty naprosto kasle. Urcite bych zvolil 7, pokud by byl budget tak 8. Porad nabidnou oba tu iOS experience.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 10. 9. 2019 08:29

nove funkce sedmička stejně nedostane takže je to jen "další číslo". ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 9. 2019 09:07

banner píše:7 dostane iOS 13, pak i 14.

Chtel bych videt libovolny Android do 10K, ktery ma jiste 2 nove verze(major updaty) systemu. Protoze u mnohych Android telefonu se na updaty naprosto kasle. Urcite bych zvolil 7, pokud by byl budget tak 8. Porad nabidnou oba tu iOS experience.

Máš vlastně pravdu, kolem 10 až na pár vyjímek dostane každý android dva velké updaty. To co zmiňuješ se týká telefonů kolem 5 a ještě ne všech.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike-biker 10. 9. 2019 12:48

Doporučuji také minimálně iPhone 7. Už má i vodovzdornost, dá se slušný použitý se zárukou sehnat okolo 8k.
Jako startovní telefon je dobrý a ještě minimálně 2-3 roky bude podpora. Export fotek je úplně v pohodě, důležité je zálohovat a nelitovat třeba zaplatit měsíční poplatek 25Kč za 50GB úložiště na iCloudu. 8-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 9. 2019 14:29

bennybull píše:Klidně 6s a super telefon funguje a problém není.. klidně ho kup není to android nepoznas ze je starší problém nema


Tak zrovna 6S byl můj první a poslední iPhone. Ten telefon mi přišel značně pomalý už v době kdy byl aktuální. Vlastnil jsem tehdy o generaci starší OnePlus ze kterého jsem přešel právě k 6S. Musím říct, že ten starší OnePlus byl proti 6S docela "sprinter" a to nemluvím o hrozné spoustě omezení kvůli kterým jsem nemohl ani pořádně fungovat. Spouštění app, multitasking .. to vše bylo u OnePlus velmi znatelně rychlejší. Nakonec jsem ho v rámci 14 dnů vrátil a koupil novější OnePlus. Byla to tehdy moje chyba, myslel jsem si "je to jabko, bude to pecka" a byla to tragédie. Třeba takové Macbooky nebo iMacy si nemůžu vynachválit, to je naprosto perfektní produkt, který předčil má očekávání, ale je to systém bez stupidních omezení, který proti Win fakt šlape peckově. Ale konkrétně iPhony jsou pro mě osobně vzhledem k omezení naprosto stupidní bazmek. A ono i aktuální iPhony proti high-end Androidům v té rychlosti také značně zaostávají, ostatně na YouTube lze najít hromady "speedtestů". Pro mě osobně Apple dělá špičkové počítače, ale telefony jsou odpad.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 9. 2019 14:33

Zeptám se jako tatar - proč má většina iPhonů na inzerát záruku většinou jen jeden rok? Chápu, že to může být tím, že je někdo kupoval jako právnická osoba, prostě na firmu. Jinak ale u iPhonů z CZ distribuce platí pro koncáka klasická dvouletá, je tak?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků