Tlačítkový mobil pro důchodce

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod vlapek 24. 8. 2019 10:04

Nejsem schopen u prodejců najít mobil, který by splňoval 3 základní podmínky mobilu pro důchodce.
Poraďte prosím.
1. Velké písmo - hlavně ukazující čas (kolik je hodin), příp. SMS zprávy.
2. Fotografii (obrázek) na displeji, kdo mě volá. Fotky uloženy na micro SD.
3. Menší rozměry běžného tlačítkového mobilu, žádné V-čko, vysouvák apod.
Díky za radu. Vlasta.
Momentálně plechovka s Celeron D430 1.8GHz@2.8GHz , 2GB RAM, grafika 4670 512MB, 160GB disk SATA II, DVD palírna SATA, zdroj 400W
vlapek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 24. 8. 2019 13:02

CPA halo 11
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 8. 2019 13:18

CPA halo founy nedoporucam z vl, zkusenosti :D
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod vlapek 24. 8. 2019 19:23

Roy1 má pravdu, papírově to vypadá, jak potřebuji. Dokonce i čas (kolik je hodin) vypadá na youtube velká písmena.
A zumzumzum by mohl trochu rozvést vlastní zkušenosti, proč ten mobil nedoporučuje.
Díky. Vlasta.
Momentálně plechovka s Celeron D430 1.8GHz@2.8GHz , 2GB RAM, grafika 4670 512MB, 160GB disk SATA II, DVD palírna SATA, zdroj 400W
vlapek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 8. 2019 19:32

Koupil jsem mamce před cca rokem a 3/4 telefon co ještě vypadá jako telefon CPA Halo Plus -> tady ten: https://www.euronics.cz/cpa-halo-plus-c ... e/p446769/

Telefon ma super klávesnici velký čudlíky a jsou gumový to jsem přesně chtěl! Ale to je tak jediné +

Za cca rok šla do kelu baterie tak jsem koupil novou... btw. už i s původní baterií a i s novou mamka nabíjela telefon každej den někdy i 2x ! A to s ním nic nedělala baterie 900mAh nevěřím... Takže za mě CPA Halo nebrat :D vím zkušenost jen z jednoho modelu ale stačilo...
Zlatý hloupý Nokie co vydrží nabitý 5-7dní...

Jo a o těch použitých levných plastech ani nemluvím... Brrr
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod roy1 24. 8. 2019 23:02

To cpa halo 11 používá paní 88 let, už víc než dva roky, baterka drží, vyzváni hlasitě, nabíjí max 2x za týden, nemá k němu žádné výhrady.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlapek 25. 8. 2019 07:37

Narazil jsem na zajímavou věc.
Výrobce CPA udává velikost a prodejci to kopírují 110x51x14,3mm a v návodě k použití je psán rozměr 121x58x13,2mm.
Tak co je pravda? Vlasta
vlapek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 8. 2019 07:54

Roy1: Tak to má štěstí teda :) Závist.... :¨)
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 8. 2019 12:57

Redmi 7a
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2019 13:06

Trymore píše:Redmi 7a

ten je tlačítkový??
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 8. 2019 18:35

Jaaaj akosi som uplne prehladol to prve slovicko...prepacte... Ja len tolko ze redmi 7a disponuje zopar vlastnostami vhodnymi pre seniorov ale to teraz nie je podstatne

-- 25. 8. 2019 18:54 --

https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/alcatel-2008g/
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod vlapek 26. 8. 2019 16:10

Tak jsem CPA Halo 11 s displejem 2.4" koupil.
Telefon je větší, než udává výrobce a kopírují prodejci. Platí údaj z návodu 121x58x13,2.
Počítal jsem s menším rozměrem, ale ten velký displej by na menší rozměr asi nešel.

První zkoušky přinesly tyto výsledky:
1. Čas (kolik je hodin) je nádherně velký. Čitelný je i den, měsíc, rok a operátor.
2. 2x4 fotokontaktů je v max. možné velikosti, jenom když mě někdo volá, mohla být fotka
větší. Místa je kolem dost.
3. Ke každému fotokontaktu lze nastavit různou melodii zvonění z MicroSD.
4. Běžné kontakty jsem zatím nezkoušel.
5. Velikost SMS je celkem dostatečná.
6. Nastavování a ovládání je velmi jednoduché, ale chce to mít nějaké zkušenosti.
7. Lze se připojit kabelem k PC a přesouvat data (fotokontakty, písničky atd.).
8. Vestavěné rádio hraje dobře i v slabších místech signálu FM, kde starý mobil nezvládal.
Hraje bez připojených sluchátek na anténu uvnitř přístroje.
9. Jak to bude s výdrží baterie, to poznám časem.

Koupil jsem, co nikdo nechce ... barvu oranžovou ve výprodeji za 599Kč se zárukou 2 roky.
Běžná cena 8-9 stovek.
Mě ten oranž nevadí, jsem zvyklej na hudební aparáty firmy Orange.
Pro důchodce optimální foun za pár kaček.
To by snad stačilo a může se to tady uzavřít. Díky všem za rady. Vlasta.
vlapek
Kolemjdoucí