Duální telefon do 5 tis. (i bazarový)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod vesanspi13 22. 8. 2019 17:47

Zdravím,
prosím o pomoc při výběru mobilního telefonu. Doteď jsem vlastnil pouze NOKIA LUMIA 830, android jsem nikdy neměl. Používám 2 LUMIE (předtím mi 2 odešly) - pracovní + soukromý, teď mi jeden spadl a rozbil se. Na Nokii jsem krom kontaktů nejvíc využíval focení, navigaci (offline, přesná, super), příležitostně wifi,...

Chtěl bych duální telefon, abych pořád nemusel nosit 2 mobily. Manželce občas něco hledám nebo nastavuju v androidu, takže android by měl být v pohodě. Moc nerozumím, jaký je rozdíl mezi čistým androidem, a tím druhým. Čistý je v čem? Nebo tam něco základního chybí? Aplikace si přece můžu stáhnout jakékoliv nebo ne?

Cena do 5 tis., klidně i bazarový (většinu mobilů doma máme z druhé ruky, koupené v záruce a všechny v pohodě, jde o to dobře natrefit!, pak může být daleko lepší mobil za nižší cenu).
Z požadavků:
- výkonný asi bude vždy (ve srovnání s Lumií), tak, abych ho zase hned tak nemusel měnit,
- co nejmenší :-), co by se blížil LUMII, max. cca 150mm +-,
- odolnější,
- dobrá výdrž baterky,
- dobrý foťák,
- rychlá GPS a dobrá navigace (nevím, jak je to u androidu, jestli jsou také offline navigace nebo ne, DATA nemám!)

- jo a taky dobrou anténu pro signál:-), momentálně řeším u manželky reklamaci LG G6, řešeno jinde, nefunguje signál t-mobile:-(

Celkem se mi líbí Motorola Moto x4 4GB/64GB - je teď nová za 4,5 tis. Kč, má i celkem dobré hodnocení na dtestu, hlavně foťák je slušný...

Budu rád za každý tip, ale předem prosím BEZ INVEKTIV! Sto hlav, sto názorů a každý má svým způsobem pravdu :-D

Předem díky!
vesanspi13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 8. 2019 18:04

honor 10 cca. 6k novy
RN 7 cca. 4600,- ale je vetsi, novy
MI 9 SE... bazarovy 5.5k
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 18:24

zbytečné brát bazar, když je např. Motorola One za 4150kč
https://mobilni-telefony.heureka.cz/mot ... -dual-sim/

Čistý android je systém bez nadstavby, v případě potřeby si některé aplikace uživatel doinstaluje sám dle svého uvážení
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 8. 2019 18:46

Honor Play za 5000,Honor 10 s kupónem v Datartu za 5500.V téhle ceně moc kompaktních a výkonných zařízení není.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 19:34

vesanspi13 píše:Celkem se mi líbí Motorola Moto x4 4GB/64GB - je teď nová za 4,5 tis. Kč, má i celkem dobré hodnocení na dtestu, hlavně foťák je slušný...

Kde, ve kterém eshopu je nová ke koupi, když na Heurece už není v žádném obchodě?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vesanspi13 22. 8. 2019 19:54

Hmmm, máš pravdu. Tak už není. Ještě před pár dny byla černá, CZ distribuce, doprava zdarma, za 4.990,-Kč, tuším mobilní pohotovost a měli více jak 10 ks skladem. To se mi nezdá, že by se všechny prodaly,..., ale co už, musím hledat dál.
vesanspi13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 21:13

Jak moc je limitující ta výška telefonu, nebo jinak, kolik nad těch 150mm ještě akceptuješ?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 22. 8. 2019 22:28

Alcatel 3 5053K, Alcatel 5V 5060D - na seznámení se s Androidem, úplně klidně. Pokud na tom nebudeš hrát hry, upe vpoho. Anebo trochu z jiného soudku (a z bazaru) Sony Xperia XZ2 Dual SIM. Ale dívám se, že by vyhovoval výškově (přijde mi dost velký) i Asus ZenFone 5 ZE620KL, ten bych doporučil nejvíc, hlavně kvůli optické stabilizaci (ale i jiným věcem). Nový je za 6, takže asi taky bazar.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod vesanspi13 23. 8. 2019 09:14

Pokud by fakt stál za to, tak bych šel max do 160mm...
vesanspi13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psmikum2 23. 8. 2019 11:01

A co takhle Asus ZE520KL ZenFone 3 64GB Dual SIM tady: https://www.mobilprovas.cz/detail/88950 ... istribuce/ ho mají za krásných 3777,-, takže i ušetříš! A je k dispozici aktualizace na Android 8 a fotí skvěle. Takže bych neváhal!
psmikum2
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 8. 2019 11:14

To si děláš srandu....
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2019 11:24

aktuálně nejlepší volba za 5tis. v poměru cena/výkon je Xiaomi Redmi Note 7 4/64GB anebo Honor Play - na rozměrech, respektive výšce telefonu nebazírovat, protože na větší se dá zvyknout, ale na horší menší ne
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vesanspi13 23. 8. 2019 12:29

Děkuji VŠEM!
No, výběr je opravdu těžký. Díval jsem se na tipy a asi beru svá slova zpět, neboť těch 159 mm mi přijde pro běžného uživatele, k činnostem výše uvedeným, příliš, byť poměr cena/výkon může být luxus. Kluk by ho bral všemi deseti :-) (Xiaomi)
Budu se držet původních parametrů - kompaktní rozměr, foťák, výdrž baterie a odolnost a k tomu intuitivní a jednoduché ovládání, přece jen jsem android nikdy neměl. Většina je hybridů, tak snad těch 64 GB bude stačit. Nevím proč, ale nějak mne to pořád táhne k motorolám (možná kvůli recenzím, na druhou stranu jsem je u nikoho ještě neviděl :-)).
Vím, že finanční limit je omezující, ale pro mnou požadované přednosti se snad něco najde, více do něho vrážet nehodlám (volání, sms, poznámky, navigace, foťák + pár užitečných aplikací, výdrž aspoň tři dny - to jsem měl vždycky, telefon v ruce pořád nemám, nějaká odolnost a ať aspoň příležitostně vleze do kapsy).
vesanspi13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2019 12:54

Jestli Motorola, tak Motorola One splňuje podmínky, jak jsem postnul výše
Jinak pár velmi spokojených majitelů Motorol tady je, včetně mě :-) a zcela vážně uvažuji, že další smatphone bude opět Motorola, jen jsem na velké displeje, něco jako Xiaomi Mi Max 3 nebo Oukitel K9 tak to jediné mi u Motoroly chybí :-)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vesanspi13 23. 8. 2019 15:11

Když srovnám Moto x4 a One, tak One je vyjma možnosti 2 sim + sd současně většinou horší. Hlavně má slabší displej, není tolik odolná (nemá IP 68), a dle testu celkem tragický foťák...
Jinak jsem rád, že jsou spokojení uživatelé Motorol i zde na fóru. Začínám litovat, že jsem si X4 nechal utéct. Ještě se nabízí zde - rozbalená za 2965,- https://czechcom.cz/mobilni-telefony/mo ... gJ1WfD_BwE,
co Ty na to (zase je na to záruka 2 roky, co to zkusit?!?) Ale ja tam distribuce EU!!!
vesanspi13
Kolemjdoucí

Další stránka