Mobilní telefon pro dítě 10 let kolem 4000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 8. 2019 20:04

Redmi 7 ano, ale ne verzi Note. Už samotný Redmi 7 je velký, vidím to jak synovec ten telefon drží. Ale už se to naučil a za rok-dva ho bude držet normálně. Pak klidně větší, ale teď je to nesmysl.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 13. 8. 2019 20:43

Ty dva jsou prakticky stejně velké telefony, redmi 7 je dokonce asi o 0,5 mm širší tak asi tak...
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lister004 15. 8. 2019 07:19

Tak to nakonec vypadá na Xiaomi A2 Lite, ale nadšený z toho dvakrát nejsem, když je to model, který už se de facto vyprodává. Ale jiná možnost asi není. Výhoda asi je, že ho seženeme cca za 4100,- z CZ distribuce přímo v kamenném obchodě.
lister004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 8. 2019 07:26

To moc velká výhoda není, ještě před nedávnem šel z Datartu za 3300 což je odpovídající cena. Věř tomu, že si na větší rychle zvykne a menší už chtít nebude.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 15. 8. 2019 08:49

standavfr píše:Věř tomu, že si na větší rychle zvykne a menší už chtít nebude.

Jaký budou v neděli čísla ve sportce? Zatím je výhoda u lidí to, že je každej jinej, a každýmu tím pádem vyhovuje něco jinýho. I děti mají svoje nároky a není dobrý jim lajnovat to svoje za každou cenu.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 15. 8. 2019 10:39

lister004: Přidám jeden postřeh ze života. Syn dostal od Ježíška v 10 letech Asus Zenfone 5, displej 6,2". Když jsem ho viděl poprvé, přišel mi fakt kravský, prostě pádlo. Má ho už třičtvrtě roku a ani jednou neřekl nic na jeho velikost, ani jednou mu nespadl, nic. A když jsem onehdy přinesl domů Alcatel 8050D PIXI 4, což je skoro už tablet, úplně se do něho zamiloval. "Já chci taky takový velký telefon! Já ho chci taky!" Jediné, co ho mrzí, je, že na tom Asusu nejede Fortnite. A tvůj syn ho třeba za pár měsíců začne hrát (jestli už ho nehraje). Chápu to finanční omezení, ale řešil bych pouze výkon, velikost fakt ne. Když mu na tom nepojede nějaká hra, bude hodně zklamaný a naštvaný, jako fakt hodně, a velikost displeje nebo telefonu mu bude úplně u zadku a bude chtít nový, výkonnější telefon. Koupit levný přístroj můžou být velmi snadno vyhozené peníze, to se u dražšího přístroje nestane.
Druhá praktická zkušenost, co to potvrzuje: Známí koupili synovi notebook. Nějaký menší s malým SSD, tipuju tak kolem 8000 Kč. Kluk si tam nahrál dvě hry, SSD zaplnil, o tom, že to výkonově naprosto nestačilo na to, co původně chtěl hrát, ani nemluvě. Od začátku z něho byl zklamaný a frustrovaný. Vyhozené peníze oknem. Doslova. Rozbil se mu, naštěstí pro něj, teď budou kupovat noťas za dvacku. Kdyby ho koupili rovnou, těch osm ušetřili.
Smysl má řešit jenom výkon - bude to stačit za půl roku, za rok? Budu mu chtít za rok koupit nový mobil za 8-10 tisíc? Když takový koupíš teď, máš minimálně na 3 roky pokoj a ušetříš si zklamané pohledy dítěte, a ty za těch pár korun nestojí. Aspoň mně ne. Ale taky mě to stálo pár takových "levných" nákupů, než mi to došlo, asi si ty životní zkušenosti musí nasbírat každý sám. :-) Přeji šťastnou ruku.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2019 10:55

Jasneee :-D koupil bych mu Xiaomi Mi Max 3 :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 15. 8. 2019 11:37

Kdybych se rozhodoval dneska, tak za ty 4000 bych s klidným svědomím koupil použitou LG G6. Garantuju, že kluk by nebyl zklamaný. Jako první mobil pro dítě super. Nebo kterýkoliv jiný ze seznamu, na kterém jede Fortnite - když tam jede Fortnite, je velmi vysoce pravděpodobné, že další aspoň 2 roky nebudou problémy s výkonem telefonu, hra je na hardware dost náročná. A na displej, foťák atd. se*e pes, to děcka vůbec nezajímá.
Vtip je v tom, že až ten mobil dítě má, bude s ním dělat věci, které by nás při koupi toho mobilu vůbec nenapadly. A u levnějšího, byť nového mobilu, pak celkem snadno narazí na hardwarové limity.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 15. 8. 2019 12:18

LG G6, tak to uz tu dlouho nebylo... :D :D :D
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 8. 2019 13:58

Šuldo, tohle je výběr telefonu ne sportu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xlendi 15. 8. 2019 14:43

Protože mám Xiaomi Mi A2 lite, tak mohu říct tolik - pro mě to jako druhý telefon na rok, dva stačí. Ale až skončí podpora Googlu (což by mohlo být údajně už leteos na podzim, asi nedotana ani Android 10), tak od něj asi půjdu. A kam? Zpátky k Samsungu. Pro dítě bych ho asi nekupoval a koupil bych (vlastně jsem koupil) taky Samsung. Dcera si mohla loni vybrat za přijímačky na víceleté gymnázium mezi iPhonem SE nebo 6S a Samsungem S7. Vybrala Samsung a nedá na něj dopustit. Kamarádky se staršími iPhony (tedy jedna se šestkou a druhá s SE 16GB) nadávají, kudy chodí a závidí jí plně funknčí rychlý telefon s použitelným vším. Cena 4000 Kč je jistě limitující a za tuto cenu je pořád Mi A2 lite zajímavý, nechci být špatný prorok, ale Mi A2 lite poté, co ztratí podporu AndroidOne, přijde o takřka veškeré své kouzlo a brzy přestane být i reálně použitelný (viz zejména použitý starší pomalejší procesor). Asi bych připlatil a koupil Samsung A40 (ne nutně verzi od Seznamu, ale z české distribuce ano).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod lister004 15. 8. 2019 15:51

Ke všem komentářům - nechci aby se to tu zvrhlo v nějaké výchovná doporučení, ale má se to tak, že synek si platí telefon sám - já mu platím příslušenství (pouzdro+krycí sklo) a je si vědom toho, že mu na něm nemusí jít vše - Fortnite u nás nefrčí - to s ním máme vyřešeno a zklamání z toho, že nemůže mít vše a a priory ne TOP, prostě k životu patří, když na to nemá, resp. má, ale nechce si vše utratit. Jeho první telefon to není - to byl Iget, který se podařilo bohudík vyreklamovat tak, že mu ještě v dvouleté záruce stihly vrátit peníze. Teď má provizorně stařičkou Motorolu a také žije :)
Jak jsem psal k tomu A2 Lite - taky radostí nehořím z důvodu, že je již prakticky ve výprodeji, a proto ještě dumám, jak mu pomoci za ty jeho peníze pořídit věc v nejlepším poměru cena vs. výkon, bez toho aniž by musel jít přes limit, který si sám stanovil - a jsem rád, že udělal rozhodnutí. Samozřejmě mu můžu přidat a koupit telefon za šestku - ale prostě nechci a mám k tomu řekněme třeba ty výchovné důvody. Takže asi tak :)
Budu rád, pokud se vrátíme k diskusi o telefonech :)
lister004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amateer 15. 8. 2019 16:44

Obecně: Nemá cenu řešit nějaké aktualizace systému. To je to poslední na co by měl synek koukat. Ikdyž už telefon nebude dostávat novější verze Androidu, neznamená to že bude nepoužitelný. Takže koupit výprodejovku za super cenu je tu ideálné řešení. Rozhodně kov, nikoli sklo. Určitě 3,5mm jack. Velikost je nepodstatná, možná se mu to bude zdát velké poprvé v ruce, ale myslím že si na to velmi rychle zvykne. Je rozdíl držet něco poprvé v ruce a "jééééj to je veliký, to nééé" a pak to používat a brát to jako samozřejmost.

Můžu doporučit Xiaomi Redmi Note 5 https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... -4gb-64gb/ . Je celokovový, dostatečně výkonný, se slušnou celodenní baterií a za cenu kolem 4tisíc. Po ničem jiném se prakticky nemá smysl koukat. Huawei je buď skleněný nebo slabší, Samsung sklo+nižší výkon a obecně osekanější. V balení je měkký zadní kryt, který díky okraji ochrání sklo fotoaparátu před poškrábáním. Pokud máte doma rychlonabíječku, pak můžete použít. Rychlonabíjení umí, ale nabíječka je v balení jen pomalá. Podle mě je XRN5 jediná správná volba.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod lister004 15. 8. 2019 17:24

Díky za názor. Co třeba Honor 10 Lite? Blbost? Sice má úhlopříčku 6,2" ale velikost je mezi MI A2 a RMN 6 PRO.
lister004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 15. 8. 2019 18:14

a honor 10 ?
jrk1
BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků