Amoled pre manželku do 300€

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 8. 2019 12:48

Ahojte,

plánujem pre manželku ako darček nový telefón.
Teraz vlastní Huawei P10 lite, ale už dosluhuje baterka.
Zistil som, že by chcela niečo malé ako má teraz, aby mal notifikačnú LEDku a aby bol telefón modrý alebo čierny.

Keď videla naživo Samsung Galaxy A40, veľmi sa jej zapáčil amoled displej. Problém je v tom, že A40 sa jej zdá už veľmi malý (navyše nemá ani ledku) a A50 zas príliš veľký. Takže musím vyberať medzi telefónmi s amoled displejom a rozmerovo niečo medzi A40 a A50.
Z tohto filtra mi vychádza:
Xiaomi Mi A3 - obávam sa nízkeho rozlíšenia displeja, aby ju neboleli oči keď číta na telefóne, veľkosťou blízke A50
Xiaomi Mi 9se - tu sa bojím slabšej baterky a tiež menších rozmerov - skôr podobné A40

Potrebujem vedieť, či má Mi A3 rovnako krásny displej ako Samsung čo sa týka farieb a ktorý telefón by ste vybrali vy a prečo.

Osobne sa prikláňam skor k Mi A3 kvôli cene (teraz s Mi Band4 zdarma), resp. stále uvažujem nad A40 (páčila sa jej farba coral, len si nie je istá či by predsa nechcela väčší telefón, ktorý by jej vo vrecku neprekážal).

Ďakujem za každý názor alebo skúsenosť s niektorým z týchto telefónov.
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 8. 2019 14:57

Zeptám se jinak - proč by měly manželku bolet oči z nižšího rozlišení? Nesmysl. To bychom my, co jsme začínali na smartphonech před patnácti lety museli být slepí.
Rozlišení se neboj, telefonu také ne. Displej u Mi3 je naprosto Ok. Navíc čistý Android a rozšířená podpora. Ideální, jestli nepotřebuje NFC na platby.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2019 15:14

jemnost displeje 286 ppi nebude až tak v pohodě, protože AMOLED
já mám IPS displej s 267ppi a při vyšším jasu je to znát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 8. 2019 15:34

Pôvodne som sa nízkeho rozlíšenia nebál, ale po prečítaní recenzie na gsmarene som zmenil názor. Údajne je s týmto rozlíšením problém pri čítaní textu, pretože je kostrbatý.
Mám obavy z tohto (detail z obrazovky nižšie):
https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-review-1964p3.php

Myslíte, že ju displej v Mi3 uchváti rovnako u Samsung A40?
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2019 16:11

Samsung A40 má jemnost displeje 418ppi a to je dost rozdíl oproti nedostatečným 286ppi
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 6. 8. 2019 16:53

Spis bych doporucil MI 9 SE, s tou baterkou se da od rana do vecera prezit, navic dobijes o 50 procent za par minut...
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2019 17:00

Lepší volbou vzhledem k požadavkům bude Xiaomi Mi 8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 6. 8. 2019 17:49

Za 300 Euro je dobrá cena manželce snad jen na podprsenku, tak šetřit na vlastní ženě? To by, ani děti nechtěli za ty peníze... Snad jen bazarový Huawei Mate 10 Pro by to spravil.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2019 18:07

300€ je dostatečná částka na to pořídit velmi dobrý smartphone...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 8. 2019 19:03

O Mi 8 nie som presvedčený, predsalen kvapkovity výrez je krajší a praktickejší.
Nepozerajme na výkon, v tejto cenovej kategórii je každý z nich dostatočne rýchly vzhľadom na potreby. Najdôležitejší je dizajn, displej a rozmery (medzi A40 a A50).
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2019 19:19

ten výřez u Mi 8 jde softwarově skrýt, má notifikační diodu a rozměry dle požadavku
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 8. 2019 19:48

Prečo Mi 8? Čím si polepší oproti Mi 9 se (okrem výkonu)?
Áno ledka je veľké plus, rozmery OK, no ešte troška chýba infraport.
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 7. 8. 2019 06:56

Ešte jedna otázka, odpoveď na ňu by mohla rozhodnúť vo výbere. Má niekto info či je možné na Mi A3 spustiť always on display alebo jeho alternatívu?
Trymore
Junior


Odeslat příspěvekod Trymore 7. 8. 2019 08:49

Mi A3 má čistý Android, tie prve dve správy som už videl a A3 sa asi netýkajú.
Asi zrejme pomôže aplikácia.

Ďakujem za info, potom dám vedieť ako som sa rozhodol a ako veľmi darček potešil. Mám ešte necelé dva týždne na výber (A40, Mi A3, Mi 9 se, Mi 8 ) takže ak ma niekto nejaký poznatok nech dá vedieť. Ďakujem.
Trymore
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků