Čistý android vs nadstavba - do 9000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zidy 19. 7. 2019 11:20

Ahoj,

rozmýšlím koupi nového telefonu do těch 9 000,-. Dosud sem měl stařičký LG nexus 5 a jsem nadmíru spokojen. Nevím, zda je to čistým androidem, ale po těch x letech stále šlape jak hodinky.

Takže se nyní rozmýšlí mezi něčím co má čistý android - nejspíše Xiaomi Mi A2 (zde mě ale odrazuje absence NFC) nebo Motorola One Vision, Nokii nevěřím - nebo něčím ve střední třídě bez čistého androidu - Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi 8, Huawei P30 Lite, Asus ZenFone 5Z ZS620KL, Samsung A50 .. zkrátka něco takového.

Priorita je, aby telefon šel zkrátka plynule, nedělám s ním žádné složitosti - běžné užívání na volání, messenger, projíždění FB, Insta, občas něco vyfotím.

Má někdo zkušenosti čistý android vs běžná nadstavba? Popřípadě co by jste doporučili? Díky moc!
Zidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 19. 7. 2019 11:30

Bud motorolu, nebo Mi 9 Se s Miui.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod opasino 19. 7. 2019 12:59

One
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 7. 2019 13:52

Motorola One Vision jasná volba -pokud nevadí nudlovitější poměr stran 21:9 a průstřel, kdyby jo, tak výborná je Motorola G7 Plus též s čistým androidem
https://mobilni-telefony.heureka.cz/mot ... gL9NvD_BwE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 19. 7. 2019 14:15

U G7 plus skoda te male baterky...
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Zidy 19. 7. 2019 14:26

Takže spíše preference čistého androidu před nadstavbou? Lidé okolo mě mají spíše Apple - což nechci, z důvodu ceny, takže nevím jak jsou na tom dnes čisté androidy vs nadstavby, zda je tam pořád nějaký rozdíl v plynulosti, rychlosti ..
Zidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 7. 2019 14:50

V téhle ceně a mírně vyšší bych dnes koupil Mi 9T nebo počkal na Honor 20.Čistý android je poměrně specifická záležitost a nejlepší je vyzkoušet si ho sám. Já to vydržel tři měsíce a vyměnil Nokii 7 plus za Honor Play, Honor běhá dááleko lépe.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zidy 19. 7. 2019 15:30

Já právě čistý android používám teďka. Jde mě hlavně o plynulost systému, aby se to za půl roku nesekalo atd. Říkám, nemám s nadstavbou zkušenosti, tak jeslti zas raději čistý android nebo se nemusím bát a jít do nějaké nadstavby (Xiaomi, Huawei/Honor - tam se bojím té politické války .. :D )
Zidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 7. 2019 15:40

Manželka má druhý rok Honor 6A, slaboučký telefon s minimální výbavou a nadstavbou, restart proběhne jen když jí dojde baterka do mrtě, továrko jsem nikdy nedělal a běhá pořád jak nový. Z nadstavby nemusíš mít strach, ty dnešní telefony jsou tak nakoňované, že je to prakticky jedno a je to jen věc vkusu. Problém může být s bugy po nějaké aktualizaci a to se týká i čistého androidu. S kauzou Huawei to stejně nebude tak horké a aktuálně prodávaných modelů by se nijak dotknout neměla.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 7. 2019 15:43

Já bych dal přednost čistému androidu, protože mě běží Motorola po roce a třičtvrtě jako nová bez zpomalení, lagu nebo něčeho podobného, tovární nastavení nebylo potřeba, jen nedávno jsem musel jednou telefon restartovat a aplikace jsem si dle svého výběru doinstaloval z GP
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 19. 7. 2019 15:55

U mne tretim rokem Miui na RN 3 SE, system naprosto stabilni, predtim cisty android na Vodafone smart prime 5, take bez problemu. Nadstavby v podobe MIUI bych se vubec nebal.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Hothenthoth 19. 7. 2019 16:58

Já mám Motorolu one vision, předtím jsem měl honor 6X (nástavba Emui). Z nástavby Emui jsem byl nadšený, všechno intuitivní a žádné zpomalení reakci ani po 2 letech. Takže nėjaké nástavby bych se určitě nebál. Spíš jde o to, na jak dlouho chceš nový telefon mít ( i když Motorola není top telefon a po dvou letech už bude morálně zastaralý a stejně bude vhodné ho vyměnit). U Honoru jsem měl aktualizace jen ze začátku a pak už nic. Na Motorole jde vidět, že na ní pořád pracují a má mít další dvě nové verze androidu. Prostředí Emui na honoru bylo rychlé a na nic jsem nečekal, Motorola je ale blesková, žádné lagy, rozdíl to je. Nevim ale, jestli je to díky čistému androidu. Čistý android používá jen aplikace od googlu, není zde galerie, místo toho google fotky. Není zde žádný hudební přehrávač atd. Vhodné je to hlavně pro uživatele, který využívá aplikace od googlu (dokumenty, disk, fotky...vše je propojeno hned od začátku) Motorola má vlastně upravené jen prostředí fotoaparátu (který je super, hlavně v dynamickém rozsahu a u nočních fotek je obrovský pokrok a super stabilizované video) a moto povely- užitečné rozsvícení diody. Kdyby tě cokoliv zajímalo na Motorole, odpovím.
Naposledy upravil Hothenthoth dne 19. 7. 2019 17:28, celkově upraveno 1
Hothenthoth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 19. 7. 2019 17:03

Bleskove reakce u motoroly jsou v tvem pripade z duvodu daleko vykonnejsiho telefonu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Markil 19. 7. 2019 17:06

Zidy píše:Já právě čistý android používám teďka. Jde mě hlavně o plynulost systému, aby se to za půl roku nesekalo atd. Říkám, nemám s nadstavbou zkušenosti, tak jeslti zas raději čistý android nebo se nemusím bát a jít do nějaké nadstavby (Xiaomi, Huawei/Honor - tam se bojím té politické války .. :D )

Sekání se bát nemusíš, pokud nebudeš mít smůlu na nějaký nedodělek (nepovedený model nebo i jen jrdnotlivý kus) a vybereš něco normálního (myslím nějakou zavedenou značku s přímou podporou od Googlu). Já třeba mám nyní 2,5 roku Samsung S7 a bez problému. Známí s Xiaomi, honor, HTC, taky. S nadstavbami vidím spíš jiný problém - aktualizace. Pomalost - tj. strašně dlouho trvá, než se aktualizace Googlu na telefon dostanou (pokud vůbec) a mnohdy ani podpora netrvá moc dlouho.. Další věc je, že s nadstavbou dostaneš plno balastu nebo apek, které nechceš a nejdou odinstalovat (pomíjím, že to rootneš).
Takže pokud jsi zvyklý na čistý android, rozhodně bych se v ho držel a snažil se vybrat telefon s ním a co nejdelší podporou...
Výhoda různých nadstaveb může být, že tam jsou různé vychytávky, na které když si člověk zvykne, na čistém androidu nebo telefonu jiného výrobce s jinou nadstavbou mu můžou chybět. To u tebe evidentně nehrozí.
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2019 17:10

Do výběru bych zařadil i Asus Zenfone Max Pro M1 nebo spíše M2 .
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků