Huawei Mate 20 Pro vs Galaxy S10

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod dede 18. 7. 2019 13:57

Zdar chlapi,

tak jsem se dostal do finále s výběrem telefonu.

U Mate 20 mi trochu vadí velikost, ale díky normálně umístěným tlačítkám má body navíc, proti S10. S10 je zase kompaktnější a nemá notch. Jinak systémy moc neřeším, protože roky používám Windows Phone a přechod pro mě bude šok, tak jako tak. Kauza Trumpeta vs Huawei mě nebere, takže jí jako mínus nemám.
Mate má navíc notifikační diodu, což je taky plus, ikdyž je malinká.
Cena nehraje roli...kupovat budu buď bez DPH nebo EU distribuci a tam je rozdíl cca 2000Kč v neprospěch S10.

Ještě jsem měl ve výběru P30.

Uniklo mi něco u některého z mobilů?

Díky moc.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 18. 7. 2019 14:08

No možná ti uniklo že Huawei notch je nechutný a průstřel ala samsung totéž já bych nebral ani jeden.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Mikross 18. 7. 2019 15:33

rajs: vzdyt tazatel pise, ze S10 nema notch, z ceho lze jednoduse usoudit, ze mu to u huaweie vadi a vi o nem.

Jinak prustrel u S10 je maly a neni vubec rusivy. Mam S10 asi tyden a o prustrelu prakticky nevim!
Mikross
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 7. 2019 15:48

cenu sice neresis ale 20 Pro je ted na alze za 16K a to je uz sakra rozdil...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 7. 2019 16:03

Mikross píše:rajs: vzdyt tazatel pise, ze S10 nema notch, z ceho lze jednoduse usoudit, ze mu to u huaweie vadi a vi o nem.

Jinak prustrel u S10 je maly a neni vubec rusivy. Mam S10 asi tyden a o prustrelu prakticky nevim!

Asi jak na koho. Na mě působí velmi rušivě a to z důvodu, že notifikační lišta potom zabírá 1/4 obrazovky. Ač nejsem zastáncem Huaweie a tady se ho rozhodně nezastávám, tak za sebe říkám, že S10 má nejhorší možné řešení kamery a rychle jsem se jí zbavil. Takový kapkový notch, který je třeba u Ačkové řady, je daleko lepší a rozumější řešení. Já kvůli tomu přešel na S9 a note 9, zatím vybírám, který si nechám
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 18. 7. 2019 16:09

Ja treba na novy s10 jsem si na ten prustrel zvykl ze ho vubec nevnimam a nevadi mi teda vubec...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod Mikross 18. 7. 2019 16:25

kultus píše:cenu sice neresis ale 20 Pro je ted na alze za 16K a to je uz sakra rozdil...

A co je SAKRA rozdil? Ze koupi S10 na max-shopu za 16.800 nebo jako ja za 15.900? Vzdyt pise, ze mu EU nevadi.

Jinak co se prustrelu tyce, tak je to samozrejme individualni a subjektivni.
Mikross
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2019 16:45

Huawei Mate 20 Pro pokud nevadí nanoSD karta, anebo mnohem levnější Asus Zenfone 6 bez zbytečného výřezu s čistým androidem a pořádnou baterií
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dede 18. 7. 2019 21:07

Mě notch u Mate 20 taky připadá moc široký, proto mám v záloze i P30tku, ale S10 mi připadá jako lepší investice. Díra na kameru na S10 mi nevadí, protože tomu neříkám průstřel. :D

Vzhled chlapi moc neřešte, spíš jestli nemá jeden něco navíc nebo nějaký problém.

Asus Zenfone 6 se mi moc líbil, ale je už moc velký a totálně zmršili fotoaparát. :( Tak moc chtěli, aby byl hustej, až zapomněli, že by měl umět fotit.
Navíc je pořád dlouhodobě nedostupný.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2019 21:20

Tak jestli preferuješ nejlepší fotoaparát za každých podmínek, tak jednoznačně Huawei P30 nebo Huawei P30 Pro
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dr4Gon 26. 7. 2019 19:31

Tak ten Mate 20 Pro nemá ten notch tak velkej jen tak. Má v něm 3D sken obličeje. A jelikož mam Mate 20 Pro, předtím sem měl S8+ a S9, tak musim říct, že ten 3D sken je opravdu super a nesrovnatelně lepší než u Samsungu.V noci odemknout Samsung obličejem bylo umění, u Mate to je paráda. Díky tomu moc nepoužívám ani čtečku v displeji, ale i ta funguje parádně,musí se mírně přitlačit prst. Jinak, ten notch jde skrýt.
Dr4Gon
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 27. 7. 2019 22:51

Mate ma ten notch fakt hrozny. Ikonek se pak do listy vleze par.
S10 ma zas prustrel a baterie je hrozne slaba.
Ktomu porovnavas mobily , ktere maji zcela jiny rozmer.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod technek 28. 7. 2019 12:38

Ahoj, taky teď vybírám podobným směrem. Jdu z S8 kde mi velice vyhovuje ovládání gesty, to Mate 20 Pro má, ikdyž ne úplně stejné. Zajímá mě ale gesto na stáhnutí notifikacni lišty - potáhnutí prstem dolů ve volném místě na ploše. Dá se to nastavit? To je činnost kterou dělá člověk 100 denně..
technek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2019 13:14

To není vůbec důležité, jestli to ten telefon má, protože gesto na které se ptáš, má v nastavení Nova Launcher Prime plus možnost nastavit ještě další různá gesta
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Loader 29. 7. 2019 13:59

Nicku, co je tohle za odpověď? Že to umí nějaký launcher?

BTW, řada Mate 30 bude představena kolem října, to byste taky měli brát v potaz.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Další stránka