Huawei P30 PRO vs LG G8S

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod kufus 16. 7. 2019 08:48

Ahoj, mám poslední den na rozhodnutí se, který z nich si nechat. Pořád je to 50/50.
Pro LG hraje lepší displej, AOD, notifikace, stereo zvuk, podpora mirrorlinku. Lepší nahrávání zvuku u videí. Líbí se mi prostředí foťáku a nefotí vůbec špatně, pokud není šero/noc, tak srovnatelně s P30. Akorát barvy jdou trošku do oranžova/žluta, reálnější podání má P30.
Nastavení mi příjde celkově lepší a propracovanější. Baterka dá v klidu 2 dny.

K P30 mě táhne hlavně asi ty možnosti foťáku, noční režim (u LG jde použít GCam s night sight), i když o něco málo zhoršený po aktualizaci. A různé režimy foťáku - hedvábná voda, atd..Upřímně bych to použil asi jen párkrát.
Co má navíc je infra port, TOF snímač a celkově hezčí design. Srovnatelný s S10, ale tu jsem vrátil s tím, že baterka toho moc nevydržela a rád bych ochranné sklo na displej, které na S10 bez ovlivnění čtečky otisků nedám.
Čtečka je u P30 rychlá a i spolehlivější než u LG (tam používám face recognition). Baterku s LG nesrovnávám, ale jsem spokojený se 2 dny - S10 dala den.

Celkově se mi líbí prostředí u LG (částečně zvyk z G2). Nevím co čekat od LG, je pár věcí, co se mi nelíbí, ale jsou to maličkosti - mohli by vylepšit vyvážení barev a taky přidat možnost vypnutí zvuku foťáku.
Teď jen otázka, pro LG fanoušky, jestli můžu očekávat nějakou aktualizaci funkcní, nebo maximálně přechod na Android Q. Nevím, jak to bylo z předchozími modely - G6, G7 - pokud přibyly nějaké funkce/optimalizace s aktualizací, prosím o komentář.
Huawei aktualizuje často, ale tam se bojím, jestli nedojde k tomu, že foťák úmyslně zhorší před vydáním nového modelu.

Víceméně bych chtěl slušný univerzální mobil na foto/video. Pokud fotím osoby/děti v interiéru, tak na automatiku se mi bez problému rozmažou u obou, což jsem teda čekal,
že je P30 rychlejší a fotky budou ostré -> čekal jsem ten wow efekt z podle hodnocení nejlepšího fotomobilu.

Nejspíš jsem si tady řekl nahlas co vše mi vadí a nevadí u obou mobilů, tak třeba i bez odezvy se rozhodnu správně.

Díky.

PS: Nechci měnit mobil co 2 roky, G2 mám už 4 roky a přežívám s ním a "nenacházím" nástupce, tak mě dost trvá vybrat toho správného :mrgreen:
CPU C2D E4400 @ 2GHz MB GIGABYTE P35 DS3L RAM 2 x 1GB Kingston 800Mhz GK X1950PRO HDD WD2500YS Caviar Corsair VX450W
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod kufus 17. 7. 2019 20:10

Nechávám si LG,prosím o LOCK.
CPU C2D E4400 @ 2GHz MB GIGABYTE P35 DS3L RAM 2 x 1GB Kingston 800Mhz GK X1950PRO HDD WD2500YS Caviar Corsair VX450W
kufus
Junior