Kompaktní, vodotěsný s bezdr. dobíjením

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karf 15. 7. 2019 22:56

Přemýšlím o výměně Xperie Z3 Compact za něco novějšího. Zkoušel jsem procházet různé vyhledávače, katalogy a eshopy a hledat podobně malý telefon (130x65mm), který bude vodotěsný a bude mít možnost bezdrátového dobíjení. Existuje takový telefon?
Našel jsem jen iPhone 8 (jenže iOS) a pak až Samsung S7 a "větší".
Co se týče použití, tak klasicky trochu volání, psaní sms, maily, web a pak navigace (sygic, locus map...včetně možností tvorby trasy a přenosu souboru gpx do telefonu, což asi u apple moc nefunguje?)
díky
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 7. 2019 23:21

Samsung S9 je moc velký, když má na výšku 147,7mm?
Jinak splňuje vše
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 16. 7. 2019 06:14

V podstatě vše, co bude větší, je velké. V úvahu by připadal spíš s7 (ne-edge).

Ještě využívám funkci zvýšené citlivosti dotyku - pro ovládání v rukavicích. To by telefon měl také umět...
karf
Junior

Odeslat příspěvekod MikeMH 16. 7. 2019 07:58

Dej pozor na Locus, taky ho používám, a na iOS neběží a podle vývojářů nemaji v planu to ani rozchodit. Jinak jsem měl taky Z3 Compact a už jsem se smířil s telefonem alespon do 150 mm myslím že tě čeká stejný osud ... malé telefony už se prostě nedělají.
MikeMH
Junior

Odeslat příspěvekod karf 16. 7. 2019 09:01

O Locus omezení jen na android vím. Tam bych musel asi přejít na mapy.cz a zkousnout zase řadu ústupků.

Malé telefony stále jsou. Xperia compact verze stále dělá, ale už nejsou vodotěsné a nemají ani bezdrátové dobíjení - mají prostě osekanou výbavu.

Vypadá to tedy na S7 a nebo S10e...
Naposledy upravil opasino dne 16. 7. 2019 11:32, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod karf 22. 6. 2020 06:00

Nějaký nový tip na telefon s kompaktními rozměry a možností bezdrátového dobíjení? Aktuálně mam galaxy s7 s bídnou výdrží 2 dny (polovina proti předchozí xperii) a chci pořídit s10e, kvůli probuzení poklepáním na displej a možnosti ovládat v rukavících (což s7 neumí, z3c to uměla). Objevil se nějaký jiný vhodný telefon?
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 22. 6. 2020 17:46

Mas S7 (s bidnou vydrzi 2 dny) a chces S10e? :D

Mam S10e a tohle je jednodenni telefon!!!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 6. 2020 22:57

iPhone 11 Pro ? (alebo v podstate rovnako velke XS / X s jemne slabsou vydrzou)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 23. 6. 2020 12:32

Jaká je reálná výdrž toho XS? Díval jsem se na 8čku, která je velikostně mezi z3c a s7, ale výdrž psali menší a nepodproruje Locus map. Jen mapy.cz.
Takové ty kravinky jako probuzení poklepáním a ovládání v rukavicích umí? Jako funkci vyšší citlivosti displeje jsem o tom nic nenašel. Jen rady na koupi rukavic iGlove.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 23. 6. 2020 19:39

realny test vydrze najdes tu: https://www.youtube.com/watch?v=c06HoSJdDjo

prebudenie poklepanim podporuje ... ovladanie v rukaviciach neviem
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 8. 7. 2020 06:06

Tak zatím vyřešeno s10e.
V rukavicích reaguje celkem slušně. Líp než z3compact.
karf
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků