Kompaktní, vodotěsný s bezdr. dobíjením

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod karf 15. 7. 2019 23:56

Přemýšlím o výměně Xperie Z3 Compact za něco novějšího. Zkoušel jsem procházet různé vyhledávače, katalogy a eshopy a hledat podobně malý telefon (130x65mm), který bude vodotěsný a bude mít možnost bezdrátového dobíjení. Existuje takový telefon?
Našel jsem jen iPhone 8 (jenže iOS) a pak až Samsung S7 a "větší".
Co se týče použití, tak klasicky trochu volání, psaní sms, maily, web a pak navigace (sygic, locus map...včetně možností tvorby trasy a přenosu souboru gpx do telefonu, což asi u apple moc nefunguje?)
díky
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 7. 2019 00:21

Samsung S9 je moc velký, když má na výšku 147,7mm?
Jinak splňuje vše
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karf 16. 7. 2019 07:14

V podstatě vše, co bude větší, je velké. V úvahu by připadal spíš s7 (ne-edge).

Ještě využívám funkci zvýšené citlivosti dotyku - pro ovládání v rukavicích. To by telefon měl také umět...
karf
Junior

Odeslat příspěvekod MikeMH 16. 7. 2019 08:58

Dej pozor na Locus, taky ho používám, a na iOS neběží a podle vývojářů nemaji v planu to ani rozchodit. Jinak jsem měl taky Z3 Compact a už jsem se smířil s telefonem alespon do 150 mm myslím že tě čeká stejný osud ... malé telefony už se prostě nedělají.
MikeMH
Junior

Odeslat příspěvekod karf 16. 7. 2019 10:01

O Locus omezení jen na android vím. Tam bych musel asi přejít na mapy.cz a zkousnout zase řadu ústupků.

Malé telefony stále jsou. Xperia compact verze stále dělá, ale už nejsou vodotěsné a nemají ani bezdrátové dobíjení - mají prostě osekanou výbavu.

Vypadá to tedy na S7 a nebo S10e...
Naposledy upravil opasino dne 16. 7. 2019 12:32, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje.
karf
Junior