Telefon do 150 mm výšky a cca 9000 ceny

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeMH 8. 7. 2019 13:49

Ahoj,

jaky byste doporučili telefon který nebude větší než 150 mm na výšku? takže cca do 6ti palcu... větší už se mi špatně ovládá jednou rukou.

Další požadavky rychlejší procesor, dobrá výdrž baterky, lepší fotoaparát (i přední využívám).

Mě se jeví jako zatim dobrá volba huawei P20 ale rád se nechám přemluvit do jiného modelu.

Cena max 9 000 raději méně ale co už ...

Díky!
MikeMH
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 8. 7. 2019 16:35

Co se požadavků na rozměry a cenu týče, tak třeba:

Huawei P20 lite
Samsung Galaxy A40
Xiaomi Mi 9 SE

Zbytek požadavků nemohu posoudit, ale předpoklady na nejlepší (hlavní) fotoaparát má Xiaomi, přední (selfie) fotoaparát bych zase řekl Samsung.

Co se výdrže baterie týče, tak v recenzích (notebookcheck, gsmarena) se dočtete pokaždé něco jiného, takže těžko říct.

Co se výkonu týče, tak v Antutu má z téhle trojice nejvíc Xiaomi (180.000). Samsung 110.000 a Huawei 90.000 bodů.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 7. 2019 17:02

Nokia 7.1 3/32GB má 149mm :D
A co Honor Play? Ten má 157mm ale drží se dobře a co se výkonu týče v antutu 209000 bodů.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 7. 2019 17:07

Asus Zenfone 5 ZE620KL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeMH 8. 7. 2019 21:20

Díky za typy,
samozřejmě jsem myslel P20, ne P20 lite .... s lite verzema jsem viděl jen samé problémy s procesorem ....

Zatím teda mi přijde z toho co jste napsali že stejne P20 vede (je teda i nejdražší)

Ale docela se mi líbí i ten Xiaomi Mi 9 SE i ten Asus jen ten je už přes 150 mm sice o málo ale je to znát ...

Nebo co třeba ještě nějací zastupci LG - LG G7 ThinQ, nebo V30 ty jsou teda také lehce nad 150 ...?

Nevím no prostě P20 ohledně fotoaparatu, výkonu a velikosti nema v cenové kategorii konkurenci mi přijde ...

Díky
MikeMH
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 7. 2019 22:17

nechceš si přišetřit? Top fotoaparát, v poměru cena/výkon nejlepší kauf
https://www.smartmania.cz/huawei-p30-recenze/

navíc roční záruka na rozbitý displej
https://www.mobilmania.cz/clanky/huawei ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 8. 7. 2019 22:35

Zajímavá diskuze pod tím článkem. :-) 13 nebo 14 bych za takový mobil teda nedal.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeMH 9. 7. 2019 13:43

To už je celkem ranec za P30 ale samozřejmě bych do ní šel kdyby byla třeba pod 10 ale na to je ještě brzo ....

Ohledně diskuse pod článkem mě nějaká videa nezajímají protože videa si točim na go pro 7 black ... což si vlastně říkám na co fotomobil když je to go pro ...

Takže kdybychom trochu oželeli fotoaparát tak i cenově se nejlepe vyjíma Xiaomi mi 9 SE mi po stránce výkonu a velikosti, škoda že ješte nema třeba notifikační diodku ale to snad nahradi always on. Takže už jen chybí vodotěsnost ?

Nebo ne ? :-)
MikeMH
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 7. 2019 13:55

Xiaomi mi 9 SE je stejne velkej jako muj Honor 9 :D
Ale 9 Se je asi užší no :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 7. 2019 13:55

Jestli zvládneš 3mm nad 150 tak notifikační diodu a výborný fotoaparát má Asus Zenfone 5 ZE620KL

-- 9. 7. 2019 15:01 --

když přišetříš 2tis. na Samsung S8 tak máš všechno, diodu, AOD, odolnost IP68, vynikající fotoaparát a požadované rozměry
https://www.mobilenet.cz/clanky/samsung-galaxy-s8-32654
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 9. 7. 2019 14:42

Ahoj, hledal jsem do rodiny telefon s podobnými požadavky a nakonec zvolil p20(koupil jsem teda zanovni za necelých 6). Osobně bych si ho nevzal, kvůli nemožnosti rootovat, ale to každý nevyužije. Jinak je ten telefon fakt super, řekl bych. Dobrý zvuk, výdrž, foto,přijatelné rozměry. Nevýhoda chybějící jack a video neni uplně top, narozdíl od fotek. Je to ale top model minulého roku, a až na pár detailů tomu odpovídá. Hodně jsem jeste zvažoval Mi9se, což si myslím ze by mohlo byt taky fajn, ale horší výkon, baterka, a foto, zvuk asi též.

Zde zmiňované Galaxy A40, nebo p20 lite budou všechny tak o třídu az dvě níž než tento telefon. Osobně jsem vyřadil, koupit ma smysl jen pokud se víc tlačí na cenu
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 9. 7. 2019 15:30

Nick Cave píše:Jestli zvládneš 3mm nad 150 tak notifikační diodu a výborný fotoaparát má Asus Zenfone 5 ZE620KL

když přišetříš 2tis. na Samsung S8 tak máš všechno, diodu, AOD, odolnost IP68, vynikající fotoaparát a požadované rozměry


Proč dva? V mobilprovas (prověřený obchod, česká distribuce) je za 9800.
Asus je taky dobrá volba, i když není vodotěsný. Zase ale stojí jenom 7000.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 7. 2019 15:37

no nevim ten eshop, tady jsou negativní recenze
https://obchody.heureka.cz/mobilprovas- ... ivni#filtr

já tu cenu myslel v Mall.cz a jiné s CZ distribucí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 9. 7. 2019 16:43

tam bych teda nenakoupil
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MikeMH 9. 7. 2019 19:26

Jo S8 jsem taky zvažoval ale nějak mi vadí zaoblené strany škoda že už nevypadá jako s7... a přecijen z dobreho Eshopu je to přes 10 a to mi přijde na spotřební zboží už dost.

Jak je na tom ten Asus s procesorem? ne že bych byl nějaky hráč ale dost na telefonu řešim práci a doma ani moc nezapínam PC tak bych byl rád zvladal hodně věcí naráz a nesekal se ... četl jsem že procesor neni zase taková výhra oproti předešlým P20 nebo Xiaomi MI 9 SE ...

Takže bych výber zužil na P20, Mi9SE, a Zenfone 5 ZE620KL.

Tak podmě to dolouskat koncem týdne ho musím objednat :D.
MikeMH
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků