Náhrada za Lumia 735

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Bendom 7. 7. 2019 15:07

Hledám náhradníka za svou Lumii 735. Telefon by měl mít OS Android poslední verze, případně možnost na poslední verzi přejít. Čím míň vylepšení OS od výrobce tím lépe. SMS, volání, foťák, sporttracker/navigace, hudební přehrávač, nouzové brouzdání po internetu (mobilní prohlížeč mi nesedí). Jinak telefon nepoužívám.

Telefon by měl být podobných rozměrů jako lumia (134.7x68.5x8.9) při váze nějakých 135g. Telefony, které jsem zatím viděl jsou velké. Je fakt, že většinu plochy zabírá display, i tak třeba chválený Redmi Note 7 je na výšku i šířku o cca 1cm větší. Při běhání a běžném používání to vidím jako nevýhodu.

Nechci telefon od huawei, nepotřebuju dvě sim karty a bylo by fajn mít NFC. Cena kolem 6 tisíc.

Budu rád za každý tip na zajímavý telefon. Díky :-)

//Srovnání toho co jsem zatím sledoval tady.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 7. 2019 15:33

Nokia Lumia 735 má display 4,7 palce a takhle malý telefony se dneska už nedělají :D
Z tvého seznamu bych to viděl na Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB :)
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod falcons 7. 7. 2019 15:49

pokud chces zachovat stavajici velikost, tak mas na vyber jen sony xz2 compact, ale cena je tak x2.
V pripade zachovani ceny musis zkousknout vetsi velikost
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 7. 2019 15:50

Samsung A40.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod rado1423 7. 7. 2019 15:52

Poměr kvalita vs velikost má podle mě pouze dva-tři kandidáty... Galaxy S10E, Google Pixel 3 a Nokia 8 Sirocco.

Z nich podle mě jednoznačně S10E. Jasně, je to o dost dražší, ale v těch rádoby kompaktech cena prim nehraje... Možná výprodejová Xperia X Compact případně pokud ještě seženeš Galaxy S7
rado1423
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 7. 7. 2019 16:40

Díky za tipy. Zatím se mi nejvíc zamlouvá Samsung A40.

Jak se tyhle novější telefony chrání proti poškození displaye? Říkal jsem si, že bych zkusil "flipové" pouzdro, nevím ale jestli to není jen na okrasu. Při běhání ho budu často "přesazovat" do pásu na ruku, a doufám, že to půjde bez problémů. Na nokii jsem 2x za tu dobu co ji mám vyměnil fólii a žádná podlaha nebyla dost tvrdá, aby mohla telefonu ublížit.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 7. 7. 2019 16:42

Upřímně Ti řeknu, že protože nemáš zkušenosti s Androidem, nevíš co chceš. Malé telefony se dnes nedělají, pokud chceš malý telefon, děláš kompromis už tímto a musíš slevit z ostatních parametrů (jako cena nebo výkon). Píšeš, že chceš co nejméně vylepšení od výrobce, ale doporučuji Ti osahat si čistý androdis versus třeba nadstavbu Samsungu, uvidíš potom, co Ti bude víc vyhovovat. Polsední systém a aktualizace nahrává Android One nebo Pixel, Pixel je sám o sobě dost specifický. A upřímně, jedna věc je zabezpečení to chápu, ale ono mít poslední verzi systému na androidu taky znamená, že Ti třeba přestane fungovat nějaká aplikace :-)
melipa
Junior