Huawei P30 vs Samsung S10e

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod janptacek 7. 7. 2019 09:33

Ahoj, vybírám mezi dvěma smartphony. Mám je už tři dny doma a nemůžu se pořád rozhodnout. Řešil někdo podobné dilema? A jak jste se rozhodli?

Každý má své výhody a nějaké ty nevýhody, a nedaří se mi rozhodnout, který je lepší. Oba mám za podobné peníze, takže cenu neřeším. Alternativu jsem taky nenašel (nechci pádlo, a chci co nejlepší fotoaparát, a nechci platit víc než 20.000Kč. A nechci Xiaomi, aspoň dokud nebude mít pro mne bezproblémově využitelné automatické podsvícení)

Předem děkuji za každý postřeh. :-) ;-)

-- 7. 7. 2019 10:40 --

Co se mi líbí na P30: větší baterie, takže lepší výdrž. Větší a asi i subjektivně trochu lepší displej. Noční režim o něco lepší. Lepší makro. AF na širokáči. Vůbec, širokáč mi přijde o něco lepší. Tele, i když to využívám zřídka.
Nelíbí se mi horší video, větší rozměry, a ta nejistota kolem Huawei. Takže nevím, zda dostane nový Android :-l

Co se mi líbí na S10e: rozměry!!! Koněčně špičkový smartphone, blížící se rozměrům mého předchozího iPhone 7. Lepší video. Hlavní fotoaparát je o něco lepší. Clona 1.5/2.4.
Nelíbí se mi výdrž baterie (to je asi hlavní problém), horší širokáč, a hlavně, poměrně nečekaně, i displej. Má nádech do žluta, musel jsem nainstalovat program na korekci barev. I tak mi přijde Huawei o malinko lepší.

Vychází miz toho všeho o něco lépe P30, ale ta velikost Samsungu je pro mne úplně ideální :'(
janptacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 7. 7. 2019 10:15

No nevim co napsat. Protoze jsi vypsal vsechny plusy a minusy. Jeste bych pridal , ze S10e ma lepsi AOD a ma.bezdratove nabijeni.
Pro me beru lepsi fotky a hlavne vydrz. Ne nechci opet chodit s powerbankou vsude.
Za me P30.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 7. 7. 2019 13:08

Je videt ze kazdy resi neco jineho. Sice nevim jak moc uvidis rozdil v kvalite fotek pokud nebudes koukat na komplu 1:1, ale absenci bezdratoveho nabijeni u P30 bych osobne nerozdejchal.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod janptacek 7. 7. 2019 17:35

Tak rozdily ve fotoaparátech jsou u nekterych fotek videt i na displeji. Každý z nich ma sve silne i slabsi stranky. Ale oba jsou to spickove smartphony.
Bezdratove nabijeni nepouzivam, takze vlastne ani nevim, který z nich to ma a ktery ne.
Ja treba zase jako nejdulezitejsi vidim rozmery. Mel by tedy byt pro me jasny kandidat Samsung. Jen me odrazuje slabsi vydrz baterie a (subjektivne) horsi displej. Jinak bych to vůbec neresil a nechal si S10e.
janptacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 8. 7. 2019 05:53

Jo to beru kazdy ma sve priority. Co se tyce tech fotaku tak souhlas kazdy ma sve silne a slabe stranky a zadne srovnani co jsem videl nevyslo jednoznacne pro jednoho ci druheho snad jen to video mno...a osobne ja resim u fotek veci, ktere uz nejdou spravit na PC. Na displej si jde zvyknout ani na S7e neni perfektni a ze zacatku jsem videl slabsi nadech do ruzova a pri srovnani s vetsinou IPS co mam kolem je trochu do zluta. Ale pri beznem uzivani to bez primeho srovnani neresim.
kultus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků