Xiaomi Mi A2 Lite vs. Samsung Galaxy A40 / nebo jiný

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod JenaM 4. 7. 2019 15:26

Ahoj všem,

hledám nový mobil pro mámu.
Je pár kritérií, které jsou na místě:

Velikost - ideálně výška do 150mm - předpokládám tedy diplay max 6 palců, spíše ale 5,8-5,9.
Určitě android, jestli čistý nebo s balastem asi úplně neřeším.

Narazil jsem na pár lepších kousků, které jsem bohužel kvůli velikosti vyloučil. Aktuálně pokukuji po

Xiaomi Mi A2 Lite 4/64Gb
Samsung A40

Předpokládám, že hlavní rozdíl bude + Xiaomi výdrž a - Xiaomi fotoaparát (pro Samsung naopak)

Jasně cenově jsou od sebe kousek dál, to ale není takový problém. Poradíte nějaké srovnání mezi dvěma modely případně jinou alternativu. Huawei a Honor raději kvůli kauze Google nechci - dovedu si představit, že jí pár let vydrží (pár nemyslím dva).

Předem děkuji za vaše rady.
kouknete na SM tam mam podpis vic nez dostatecny
JenaM
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 7. 2019 15:53

Asus Zenfone 5 ZE620KL - sice 3mm nad 150 ale fotoaparát patří k těm nejlepším v té cenové kategorii
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JenaM 4. 7. 2019 16:35

Na ten jsem tu na fóru taky narazil. Libí se mi baterka a ten foťák, proti hraje trochu ta velikost je to přeci jen skoro o cenťák více než má Samsung, se kterým jsou cenově dost nastejno
JenaM
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 7. 2019 16:43

jaký je max cenový limit?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JenaM 4. 7. 2019 16:56

Vlastně úplně není, Pokud se najde něco za 5K, bude to příjemné, pokud bude rozumné řešit 6,5-7K tak se tomu také nebráním. Výš bych asi nechtěl, respektive by to v rámci budoucího využití telefonu bylo zbytečné.
JenaM
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 4. 7. 2019 20:05

Co tak od Samsung tu samou řadu A ale A20e, Parametry splňuje, vypadá slušně, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod JenaM 4. 7. 2019 20:19

Ten jsem měl v hledáčku taky. Nicméně jsem si říkal, že A40 na tom bude s foťákem lépe a že interních 64 GB také nebude k zahození.
JenaM
Junior

Odeslat příspěvekod falcons 4. 7. 2019 21:18

v ponděli jsem koupil A40,
Mel jsem v hledacku taky A20e, ale A40 ma vic ram a pamet, coz jsem bral jako vyhodu do budoucna.
mel jsem strach z amoled displaye, ze se bude vypalovat. To uvidim az v budoucnu, kazdopadne se na nej pekne diva. Dalsi vyhoda, cernou zobrazuje vypnutim pixelu, takze min zere - tedy kdyz das nocni mod, mel by jsi zvysit vydrz baterie - zatim neozkouseno.
fotky jsem zatim nezkousel.

Mi A2 Lite - mas cisty android one - zadny "balast" od vyrobce. Samsung tam neco ma, ale hodne veci se da odinstalovat, takze to ve vysledku neni tak hrozny. U xiomi mas jistotu upgradu na vyssi android. Pokud ti nevadi xiomi a cinan tak to je vyhoda.

Kdyz shrnu A40 - pekny display, plynule prostredi. jeste ok velikost do jedne ruky. Zde se mi treba libi jak mas scrolovaci horni listu - wifi,zvuky,pgs atd., tak si muzes v nastaveni nastavit, ze ji nemusis scrolovat pohybem az od vrchu displaye, ale treba uz od pulky, coz je taky komfotrnejsi.
Co mi trochu vadi, tak lesky zada co trochu klouzou.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 7. 2019 22:19

Jestli je proritou fotoaparát, tak ten Asus Zenfone 5
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dj.kure 5. 7. 2019 10:38

Mi A2 Lite jsem měl, dobrý telefon, systém čistý a svižný. Jen mi chybělo NFC. Jinak velmi dobrý telefon, který asi pořídím synovcovi kvůli výborné vydrži baterie.
dj.kure
Junior