mobil s dlouhou výdrží do max. 5500Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod ondratr 1. 7. 2019 11:04

Ahoj, chci se zeptat znalých a zběhlých jaký telefon doporučí do max 5500Kč bude li to možné.
Jde my o to aby měl telefon pokud možno dlouhou výdrž na jedno nabití, a nebyl žádný velký pádlo a ani moc těžký. Teď mám telefon o rozměrech 146x72x10 váha 210g takže ideálně menší nebo alespoň podobné rozměry a váha
Telefon hlavně využívám na klasiku (volání, sms), občasné surfování po netu, mail, spárování s bluethoot sluchátky a chytrými hodinkami Xiaomi.
U Blouethoot bych preferoval verzi min. 4.1, lépe 4.2. Mám sluchátka, které s telefonem bluethoot verze 4.0 vypadávají, s telefonem verze bluethoot 4.2 fungují bez problému. S verzí 4.1 by měli taky fungovat, ale není otestováno.
A hlavně co dává telefonu zabrat je občasný celodenní výlet se zapnutou GPS a aktivními mapama. Tedy ne že by displej furt svítil, ale GPS je trvale zapnutá i 15 hodin a občas se aktivuje diplej pro kontrolu pozice. V tomto režimu bych preferoval telefon, který vydrží alespoň dva dny provozu a má slušnou přesnost GPS případně dalších satelitů.
Co jsem zatím hledal mám tyto kandidáty:
Meizu M6 Note 3Gb/32Gb
Xiaomi MI A2 lite 3Gb/32Gb
Asus Zenfone MAX Pro M1
Ulefone Power 3s

Co vy na to, který z nich je co se týče kvality na tom nejlépe, nebo nějaký jiný tip? Mimo Samsungu mi žádná značka nevadí. SAMSUNG NEBRAT.

Děkuji za Vaše rady, tipy a poznatky. Ještě jednou díky moc. Omlouvám se za češtinu, píši z mobilu:-)
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 7. 2019 11:31

Asus Zenfone Max Pro M1 je z výběru nejlepší volba
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jrk1 1. 7. 2019 13:44

Tak to uz spis Redmi note 7.
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 7. 2019 15:21

Jestli Xiaomi tak to už radši mi a2 lite.Sice proti note7 výkonově slabší, ale díky tomu a díky čistému androidu bude delší výdrž, je kompaktnější a ještě litr ušetříš.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 1. 7. 2019 15:49

mi a2 lite je vyborny mobil, ale technologicky zastaraly
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 1. 7. 2019 15:53

Pokud jde skutečně o výdrž, tak ten Asus nebude mít moc konkurence. Horší je to pak s velikostí a váhou.
Sám jsem vlastníkem Asus Zenfone 3 Zoom (stejná baterie) a ta výdrž je návyková. Samsung Galaxy S9, Motorola One Vision, Iphone 7, Huawei P20 - výdrž jeden de, Asus 2-3...

Jde o priority. Jestli baterie, tak Asus, pokud velikost, tak Xiaomi...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 7. 2019 17:52

kdyby stačil HD displej (btw mám taky u jiné Motoroly a úplně v pohodě) tak ještě delší výdrž než ten Asus má Motorola G7 Power
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ondratr 1. 7. 2019 18:42

Tak té jsem si nějak v nabídce nevšiml, zajímaví kousek, určitě ji prostuduji taky, škoda že nemá notifikační diodu, co se té diody to si ještě musím projít u předchozích typů, vcelku my na starém telefonu vadí, že ji nemá. není to tedy žádný velký handikep, ale vyloženě k zahození to hlavně v práci není :-)
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 7. 2019 19:02

Asus Zenfone Max Pro M1 a Xiaomi Mi A2 Lite mají notifikační diodu
Motorola má Moto displej, notifikace na displeji, přijde událost a rozsvítí se displej, stejně tak když jej zvedneš nebo nad ním mávneš
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šulda 2. 7. 2019 06:44

jrk1 píše:mi a2 lite je vyborny mobil, ale technologicky zastaraly

To je v dnešní době a potroublém systému, po třech měsících každý mobil :mrgreen:
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 2. 7. 2019 09:18

+1 :D
Huawei P9 lite mini - ano, i v Číně vědí, že čučím do mobilu i na toaletě
3x český sen jménem Škoda :-)
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 7. 2019 09:41

Jako že o půl roku starší model je zastaralý? No jestli to máš takhle....
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 7. 2019 12:01

Jestli to bylo na mě či na šuldu, tak jsi to evidentně špatně pochopil. ;-)
Huawei P9 lite mini - ano, i v Číně vědí, že čučím do mobilu i na toaletě
3x český sen jménem Škoda :-)
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod jrk1 2. 7. 2019 12:03

Snap 625 je opravdu uz zastaraly.
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 7. 2019 12:12

Když nehraje náročné hry, tak S625 na běžné používání v pohodě dostačuje
Nick Cave
VIP uživatel