Kvalitní foto + video do 8 000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Vaso00 13. 6. 2019 14:53

Zdravím všechny,

Čeká mne brzká koupě nového mobilu a to v ceně do 8 000,-
Mé požadavky jsou - kvalitní foto (zadní i přední) a video, USB-C, Antutu nad 120k, rozměry do 155x80x10. Paměť min. 64 GB, nepotřebuji ani DS, ani SD.

Co jsem koukal, oslovily mne:
- Motorola One Vision
- Nokia 8.1
- Xiaomi 9 SE
- Honor 10
- LG G7

Máte někdo zkušenosti s některým z těchto přístrojů? Použití - nahradí fotoaparát, sociální sítě, internet.
Jedna věc jsou papírové hodnoty, druhá reálné zkušenosti.
Díky
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod rumukrad 13. 6. 2019 16:33

Mám Mi9 Se.. Co tě zajímá?
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 13. 6. 2019 17:21

Mi 9 SE se mi líbí svou velikostí a zajímá mne:
- jaká je čitelnostž venku na slunci
- jak fotí kamera, jde mi hlavně o věci v pohybu, rychlost ostření, statiku snad už zvládá každý telefon
- přední kamera je použitelná?
- co zvuk nahrávaného videa?
- citlivost na signál, zaznamenal jsi nějaké problémy?

Za každý poznatek budu rád, díky.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod rumukrad 13. 6. 2019 17:57

-S čitelnosti na slunci není problém,ani při přímém slunci. Co jsem vypozoroval tak lehce snížená viditelnost (nic strašnýho) je maximálně když je slunce přesně nad tebou.. 12 hodina.

-Ostření kamery je rychlé a fotky vcelku ostré... Fotím hodně svoje děti takže focení pohybu je každá druhá fotka.. Ale kdybych tvrdil, že se podaří 100% ostrá fotka vždy, lhal bych.Predni nedělá špatný fotky, ale používám ho minimálně takže nemám porovnání.

-se zvukem ve videu nemam problém, přijde mi stejný jako na předchozím telefonu (Honor 9)

-Signál... No jak jsem psal výše - kde jsem neměl signál s Honorem, nemám ho ani s xiaomi.. Ale v místech bez signálu se pohybují minimálně. Nějaký záhadný výpadky atd nejsou.

Ještě osobní postřehy - čtečka v display je pomalejší, než v home buttonu (Honor 9), telefon bez obalu klouže jak namydleny (obal součástí balení), foťáky hodně vystouple, ale nasazením krytu se to dost srovná, ale úplně rovné to není), při vytažení z kapsy při příchozím hovoru mu trochu dyl trvá, než zareaguje světelný senzor.
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 13. 6. 2019 18:23

Tak to nezní až tak špatně, Honor 9 nebyl špatný mobil.
Já už mám dva roky Asus Zenfone 3 Zoom a už mi přijde, že je udýchaný. Přitom používám jen pár aplikací. Ale štve mne to u fotáku, ostření nějak zpomalilo a přijde mi, že noční fotky jsou horší.
Na to Xiaomi se mi líbí ta velikost. Když použiješ obal, tak jsou stále fotáky přes ten obal? :shock:
Navíc mi to pořád restartuje připojení k wi-fi a to už mne irituje. Jelikož čekáme prcka, chci právě mobil, který bude dobře fotit, aby měly babičky na co koukat :-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod rumukrad 13. 6. 2019 18:38

Jojo i přes obal je pořád nad.... Cca půl milimetru...
Jen nevim,jestli seženeš do 8000..ja dával 8300 na alze, protože jsem na netu náhodou narazil na slevový kódy takže jsem to stáhl o 700.Mam teda jen 64 Gb verzi ale me to stačí, musíš vědět sám jestli tobě taky.
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2019 20:14

Dle recenzí nejlíp fotí Nokia 8.1, Motorola One Vision
Nokia 8.1 a LG G7 jsou mimo cenový limit
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 14. 6. 2019 07:03

Tak za to LG i Nokii bych nějakou korunu přihodil, navíc, jak bylo napsáno výše, občas se dají sehnat slevové kupony...
Co jsem tak koukal na recenze, vychýzely všechny telefony docela dobře, jen Honor 10 fotí asi maličko hůře.
Velikostně se mi nejvíce zamlouvá Xiaomi a LG, ale nevadí mi ani ta "nudle", co má Motorola.
Telefon chci mít zase tak 2 roky a nerad bych, aby byl po krátké době "nepoužitelný". Což u výše zmíněných snad nehrozí.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 14. 6. 2019 07:19

Já bych šel do G7 měl sem jí a byl sem s ní velmi spokojený. Někdy lituju že sem jí vyměnil za s10e.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 6. 2019 07:27

LG G7 stojí v LG shopu a CZC 9190kč
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kufus 14. 6. 2019 07:45

deglaser píše:Já bych šel do G7 měl sem jí a byl sem s ní velmi spokojený. Někdy lituju že sem jí vyměnil za s10e.

Ahoj, můžu se zeptat v jakých případech lituješ té výměny? :)
CPU C2D E4400 @ 2GHz MB GIGABYTE P35 DS3L RAM 2 x 1GB Kingston 800Mhz GK X1950PRO HDD WD2500YS Caviar Corsair VX450W
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 14. 6. 2019 08:00

deglaser píše:Já bych šel do G7 měl sem jí a byl sem s ní velmi spokojený. Někdy lituju že sem jí vyměnil za s10e.

Mít větší rozpočet, tak s10e mne láká hodně. Ale tolik peněz za mobil nedám :-)
V čem ti G7 vyhovovala více, než tento Samsung?
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 14. 6. 2019 08:00

Běžně sem s G7 dával 2 dny s10e sem rád za den a to má větší baterku i když ne o moc.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 6. 2019 08:41

v poměru cena/výkon se zdá býti nejlepší Motorola One Vision, i baterii má dostatečnou
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 14. 6. 2019 09:31

No, budu teď sledovat ceny, jestli někde nevyskočí nějaká akce. Ta Motorola vypadá dobře a cena je nižší. Jen jsem zrovna nenašel nějaký kupon na Alzu.
Jen najít nějaké uživatelské recenze u nás není zrovna slavné. To platí pro všechny zmíněné :-)
Vaso00
Junior

Další stránka