Nokia 8.1 vs. Xiaomi Mi9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod jendix 26. 5. 2019 15:08

Zdrávím, hledám vhodného nástupce pro Nokii 7 plus (koupil jsem jí tenkrát hlavně kvůli čistému androidu)

Nokia 8.1 64GB
+ líbí se mi hlavně kamera se stabilizací a čístý android
- trochu pochyby mám u displeje a kvality krycího skla

Xiaomi Mi9 64GB
+ větší a kvalitnější displej, kamera taky i přes chybějící stabilizaci nebude špatná, čtečka otisků a bezdrátové nabijení (výhoda hlavně v autě)
- malinko dražší, android s nástavbou, Xiaomi bude mít asi i horší zpracování oproti nokii, skleněná záda

A ted můj dotaz:
- dokáže tu někdo posoudit který z telefonů je lepší volba, jde mi tak nějak o běžný užívání a kvalitu fotek, samozřejmě i výdrž a odolnost je důležitá

Ještě dodám:
- libí se mi myšlenka android one, proto jsem šel do nokie 7 plus, sice trochu zklamala co se kvality ušního repráčku, proto jsem i telefon po roce reklamloval a následně mi byli vráceny peníze, fotky jsou ucházející, od nástupce bych čekal trochu více, hlavně občas focení pohybu neuměla 7 ideálně..

Předem díky ;-)
-
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2019 16:22

jestli chceš pořádnou výdrž, tak Asus Zenfone 6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jendix 26. 5. 2019 18:42

Zenfone 6 nevypadá špatně, je to ale jednak malinko nad cenovou hranici a hlavně se mi vůbec nelíbí řešení předního foťáku.. podobná hejblátka dřív nebo později začnou zlobit.. Už jsem si to dost prošel.. a víceméně mě zaujala hlavně ta nokie.. a pak xiaomi z důvodu poměru cena výkon.. Navíc nejde ještě ani objednat.. Já ho potřebuju příští tejden..
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 26. 5. 2019 18:58

MI 9 jednoznacne...
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 26. 5. 2019 21:51

Za mě jasně Mi9.
Jinak podle tvé úvahy to vypadá, že považuješ Xiaomi za nějakého druhořadého čínského výrobce, když tě vůbec napadne myšlenka, že jeho vlajkový model bude hůře zpracovaný než Nokia 8.1. Za prvé Nokia je také Čína a za druhé, ještě jsem nenarazil na špatně zpracovaný telefon od Xiaomi co jsme měli či máme doma. Mi4, Redmi Pro (2x), Mi5sPlus, Redmi 5Plus, MiMix a nyní Pocophone F1. Mi9 jsem držel akorát v obchodě Xiaomi, ale dám ruku do ohně, že zpracování je skvělé.
Zhruba 3,5 roku používáme s manželkou Xiaomi telefony s jejich nadstavbou a nikdy jsme neměli tendenci pužívat jiný launcher. Jednou jsem po Redmi Pro koupil jako pokus a bohužel neúspěšný telefon od Vernee MIMix2. Když vynechám zpracování které bylo slušné, tak po softwarové stránce to byla tragédie, ale nejhorší bylo pro manželku používat čistý android. Nikdy bych nečekal, že moje žena jako běžný uživatel mi oznámí, že chce znovu Xiaomi s jejich nadstavbou. Takže té nadstavby se neboj a po pořádném prostudování všeho možného nastavení zjistíš, že není nic lepšího. Třeba se ale pletu, jistá je jen smrt. ;-)
Nikdy jsem nepoužíval dotykové telefony bez krytů a drtivá většina lidí v mém okolí mají to samé, takže předpokládám, že telefon dáš do krytu také a pak je jedno jestli máš sklo, plast nebo keramiku na zádech.
Toť můj osobní subjektivní názor. ;-) ;-)
Pocophone F1, Asus EEE Pad Slider

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2019 04:32

stm01 píše:Zhruba 3,5 roku používáme s manželkou Xiaomi telefony s jejich nadstavbou a nikdy jsme neměli tendenci pužívat jiný launcher.

Nadstavba od výrobce a launcher jsou dvě naprosto rozdílné věci, zatímco nadstavba obsahuje méně či více přidaných aplikací do systému, z nichž převážná většina z nich nemá žádný význam a co víc, nejdou odinstalovat, jenom zakázat a v systému zabírají zbytečně místo
Launcher od výrobce lze nahradit jakýmkoli jiným, když nevyhovuje ten stávající
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stm01 27. 5. 2019 23:06

Proto mluvím o launcheru, jelikož né každý si chce odemykat bootloader a přehrávat ROM. Navíc nevím kolik je nyní možností pro MI9. Mě to přestalo bavit u Redmi Pro a od Mi MIX už na to kašlu něco přehrávat. ;-)
Pocophone F1, Asus EEE Pad Slider

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Junior