Smartphone pro staršího člověka

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Alesak83 8. 5. 2019 10:30

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu s výběrem smartphonu - jde o dárek k šedesátinám pro otce:

- Půjde o první smartphone
- Jednoduché ovládání (proto reálně uvažuju o IOS)
- Dobrá výdrž baterie
- Před špičkovými parametry preferuji spolehlivost
- Cenový strop někde kolem těch 7000 CZK => zatím uvažuju o Iphone 6s, případně Samsung Galaxy A7

Moc díky za radu

A.
Alesak83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 8. 5. 2019 11:14

Motorola G7 Power. Sice je rozměrově větší, ale výdrž má prvotřídní.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2019 11:51

IOS že by měl jednodušší ovládání než Android?
Motorola G7 Power s čistým androidem a skvělou výdrží baterie bude na ovládání velmi jednoduchá
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 8. 5. 2019 13:06

Pro jednoduchost ovládání doporučím android s nainstalovaným Big launcherem, nebo koala launcher. Pro zajímavost se ještě podívej na seniorsky smart Doro, umožňuje jednoduše vzdálenou správu.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladamuri 14. 5. 2019 18:41

ten DORO se mě taky líbil, ale je hodně tichý, aspoň pro mně (oboustranná nedoslýchavost 70%),ale ovládání za jedna !!!! Je vůbec problém mít telefon pro starší lidi, taky mám 60 let a tak bych si přál dotykový. zatím mám vyhlédnutý https://www.vkworld.cc/product/5a336cd6 ... 7llmPgepUI a píší , že je o 50 % hlasitější jako tel.prodávané u nás. a cena 1300kč a je v češtině. Váhám ale jen pro slabou baterii
ladamuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rumukrad 14. 5. 2019 19:14

Konkrétní neporadím ale zkušenost s mojí babičkou 60...s androidem se základy(whatapp, volání, SMS, dokonce Facebook) naučila za týden cca, chce to velkou baterku - zapomíná nabíjet, ať něco výdrži nebo obal-pořád nějaky pády,na velikosti nezáleží, po kapsách ho asi nosit nebude. Po pokusu s aligatorem, který ji absolutně nevyhovoval ,jsme koupily Huawei s androidem a je spokojená. Alternativní launcher můžeš doinstalovat vždycky. Před předáním jsem udělal pár úprav v systému (jako zakázáni pro ni zbytečných hlášení systému a notifikaci) a bylo to.
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod ladamuri 2. 6. 2019 10:21

mě je taky 60 a mám oboustrannou nedoslýchavost a tak jsem si koupil tento
https://www.vkworld.cc/product/5a336cd6 ... 7llmPgepUI
ladamuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 2. 6. 2019 14:06

Jsem uz dost pres 60,koupil jsem si Redmi Note7 4GB/128GB za cca 6300 a jsem max spokojený.Pri této velikosti je citelný web,spousta místa na muziku,slusná výdrz,USB C a 3.5mm jack.To,ze jsme starí,neznamená,ze neumíme aktivne pouzívat nové technologie.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red.
akburt
Kolemjdoucí