MT do 9000 kč, NFC,dual,větší výdrž na baterii

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ponorka 23. 4. 2019 14:30

Zdravím vespolek,
poprosím o pomoc s výběrem telefonu, velikost displeje 5,9 - 6,5 (pokud tělo bude do 159 mm, menší lepší)
Nutnost NFC pro spolehlivé platby mobilem.
Opravdu alespoň denní výdrž baterie, použití mail, facebook, internet, tapatalk, hry pouze typu candy crush. - tohle současný huawei p10 lite nedává, dobíjím min. 1x přes den, powerbanku nosit nechci a bezdrátové nabíjení taky není řešení.
Další požadavek dual -sim - soukromé a služební číslo.
Cena do 9 tis - samozřejmě ideálně co nejlepší poměr cena / výkon.
Zatím co vypadá, že by splňovalo požadavky : ASUS MAX PRO 2, HUAWEI NOVA 3, SAMSUNG A50
Který doporučíte Vy a proč? klidně i jiný, ale preferoval bych ty, které mají alespoň šanci na opravy a záplaty systému.
Děkuji
ponorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2019 14:42

Asus Zenfone Max Pro M2, nejlepší poměr cena/výkon, čistý android, samostatný slot pro 2SIM a paměť.kartu, ambientní displej, pořádná výdrz baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 4. 2019 14:46

Na mallu s kupónem Honor Play za 6000,sice menší výdrž než Asus, ale dá i dva dny, výkonu na rozdávání, díky výkonu je telefon hodně svižný, podpora víc než slušná.
Naposledy upravil standavfr dne 23. 4. 2019 16:54, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod whatt 23. 4. 2019 16:28

Honor Play - vlastním a můžu jen doporučit. Takové uživatelské bonusy:
- už továrně přibalená nabíječka velmi rychle dobíjí
- dostává aktualizace a další ještě určitě budou (min. EMUI 9.1)
- dual SIM fungují bez chyby, nicméně bojuju s odpojováním dat SIM 2 když SIM 1 má spojený hovor...
- svižné odemykání obličejem
- výdrž necelé 2 dny (ale dosáhl jsem toho až pohrabáním se v aplikacích a zákazem spouštění bloatware)
- návykové ovládání gesty (zmizí všechna SW tlačítka)
- cena jen necelých 8 tisíc :-)

Negativa:
- nemám drobné ruce, ale i tak už se mi blbě ovládá horní část telefonu
- fotí s "AI", takže všechno je přehlcené naprosto nepřirozenými barvami (věc osobního vkusu, mě se to hnusí)
- vystouplá optika fotoaparátu si říká o odření, takže kryt/obal je nezbytnost
- část aplikací má stále problém se správným rozbrazením na celou plochu
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 23. 4. 2019 18:03

MI 9 SE.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 4. 2019 18:06

Pokud by nevadil menší displej, tak bych zkusil ještě někde sehnat Xperii XZ1. Ta splňuje všechny ostatní podmínky.
(Z dotazu není úplně jasné, jestli těch 5.9 palce je min nebo max
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponorka 23. 4. 2019 18:20

displej je popsán v rozmezí 5,9 - 6,5, menší tak ještě 5,8 min.
Mi 9 SE se mi líbí, ale baterka 3k asi moc nevydrží.
honor play je zajímavý, ale nevyplatí se připlatit za novu 3?
ponorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2019 18:24

jestli chceš opravdu dobře vybavený držák, tak ten Asus, nechápu, proč přemýšlíš o něčem jiném s menší baterií, podpora Asusu je velmi dobrá

a taky se nedívej jen na velikost displeje ale také na poměr stran a hlavně celkové rozměry smartphonu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 4. 2019 18:37

U Asusu se něco změnilo? Ještě před cca půl rokem byla podpora tragická, snad ještě horší než u LG a to je co říct.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 4. 2019 18:40

Za Novu se podle mě připlatit nevyplatí, má větší paměť s snad lépe fotí, ale jinak je prakticky stejná jako Play. Asus je také dobrá volba, ale jen v případě, že ti vyhovuje čistý android.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod renny7046 23. 4. 2019 20:37

Vzala bych tu novu nebo teď je kolem 6 tisíc honor play. U toho Asuse by mi vadil starý micro usb kabel. A nevím jestli nebude problém s wifi. U loňského modelu chybelo 5Ghz pásmo.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 23. 4. 2019 20:41

MI 9 SE by mel den na baterii vydzet s prehledem, je to velmi kompaktni a dobre vybaveny tlf. Podpora MI řady je u Xiaomi na dobre urovni. MIUI je v dnesni dobe velmi kvalitni nadstavba, rekl bych, ze asi nejlepsi
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2019 20:52

Nejlepší nadstavba je žádná nadstavba bez zbytečných aplikací v systému často i zdvojených, díky tomu se systém časem nezpomaluje a běží stále svižně jako od novoty, kdykoliv si lze nějakou aplikaci doinstalovat, a né mít ve smartphonu spoustu aplikací co tam nacpal výrobce a které jsou většinou k ničemu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 4. 2019 07:08

Nevím jak u miui, ale u emui jde všechno zbytečné odinstalovat. Po zkušenosti s Nokií 7 Plus bych dost váhal nad pořízením čistého androidu, je to ale jen můj subjektivní názor. Obecně bych hledal telefon s baterkou kolem 4000mAh a větší, tam už jistotu celodenní výdrže s rezervou máš.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ponorka 24. 4. 2019 11:34

čistý android mi nevadí, pokud ASUS umožňuje odstranit tu google vyhledávací lištu a odstranit levou obrazovku google věcí - čistý android jsem měl naposled v nexusu 4 a to je už dávno.
Měl jsem miui a teď mám emui, u miui bylo fajn nahrát českou rom z miuios, potom tam toho zbytečného moc nebylo, u emui se mi vše odinstalovat ani zakázat nepovedlo.
ponorka
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků