Náhrada za Huawei P30

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod xmen201 20. 4. 2019 07:44

Xiaomi Mi9
xmen201
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 20. 4. 2019 11:29

MI 9
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod hurec 20. 4. 2019 18:57

Mi9 nema vodeodolnost , v systemu dost bugu a baterie je jak z tamagoci. Skoda.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 20. 4. 2019 19:21

Beru zpět
Samsung Galaxy Note 10+
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod Petr D. 20. 4. 2019 23:03

Já bych tomu Huawei dal ještě šanci. Kdysi jsem měl Novu a ze začátku to bylo to samé. Postupně to začalo spolehlivě fungovat. Maily, messengery, Mi Fit. Ono se to obvykle odklikává na více místech. Jen neuspávat nestačí. Tedy Androidu 7 a 6 nestačilo. Vyšší Andoid už na Nově nebyl.
Petr D.
Junior

Odeslat příspěvekod Domca 20. 4. 2019 23:10

Já ne.
Prodávat nefunkční polotovar je trestuhodné.
Domca
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 4. 2019 07:36

Petr D. píše:Já bych tomu Huawei dal ještě šanci. Kdysi jsem měl Novu a ze začátku to bylo to samé. Postupně to začalo spolehlivě fungovat. Maily, messengery, Mi Fit. Ono se to obvykle odklikává na více místech. Jen neuspávat nestačí. Tedy Androidu 7 a 6 nestačilo. Vyšší Andoid už na Nově nebyl.

Ne, u vsech Huawei je to stejne a agresivni správa RAM a zavirani natvrdo je standard u Huawei smartphonů a zakomponovano ve FW.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 4. 2019 09:37

Kolik jsi jich měl? Měl jsem p9 a fungovalo všechno, mezi tím pár jiných, mimo jiné Nokii 7 Plus, ta byla nejhorší a přes všechna oprávnění mi i radio hrálo max.20 min. Teď jedu na Honoru Play a o5 všechno bez problémů. Takže to budou zase nějaké vyčteninky, praktická zkušenost 0.
Obecně není dobré kupovat cokoli ihned po uvedení na trh,dětské nemoci trápí tak nějak všechno.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 4. 2019 09:52

S prvnim přispěvkem naprosty souhlas a ono by se toho dalo napsat vice. Hledam nějakou alternativu za samsung a prvni se to zkoušelo s Huawei P9 a momentalně s P10 Pro. A po SW strance je to prostě oproti samsungu velka bida, jednoduše čiňšti packalove. Navic na nějake požadavky uživatelu huawei kašle a když vznikne nějaky problem tak ho buďto neřeši vubec nebo s opravdu velkym zpožděnim. Např v prosinci přichod androidu 9 a AOD nezobrazuje 24h format a dodnes neni chyba odstraněna. Ani baterie 4000mAh se v praxi neukazuje jako nějaky bonus navic. Tohle sice nemam přesně ověřeno, protože bych musel mit na telefonech stejne APK a využiti, ale např. na samsungu si AOD vezme cca 1% za hodinu a u P10 Pro cca 1.5%. A to ma Huawei AOD uplně osekane oproti Samsungu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 21. 4. 2019 13:24

standavfr píše:Kolik jsi jich měl? Měl jsem p9 a fungovalo všechno, mezi tím pár jiných, mimo jiné Nokii 7 Plus, ta byla nejhorší a přes všechna oprávnění mi i radio hrálo max.20 min. Teď jedu na Honoru Play a o5 všechno bez problémů. Takže to budou zase nějaké vyčteninky, praktická zkušenost 0.
Obecně není dobré kupovat cokoli ihned po uvedení na trh,dětské nemoci trápí tak nějak všechno.

Souhlasím s předřečníky, Huawei je FW jedna velká bída, to jejich ukončování aplikací je neskutečně otravná věc. Nebudu se tu ani rozepisovat o stále horších fotografiích.
A pro tvoji informaci jsem přešel z P10 na P20. NIC se od té doby nezměnilo, furt musím dávat vyjímky aby se apka neukončila a byla stále v paměti, přesto není :-\ Takže pro mě jasný krok po P20 by byl P30 , ale už mám toho dost koupil Samsung S10 a mám klid.
Takže jakou náhradu za Huawei P30 ... jediná cesta je Samsung S10 (S10+)
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 21. 4. 2019 13:47

Souhlasím Huawei nekupovat také se vracím k samsungu S10+ jen čekám až spadne cena.
rajs
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 4. 2019 14:50

Hele to je u toho Huaweie fakt tak razantní, že to pocítí i běžný uživatel?

Já opakovaně zkusil Samsungy a pokaždé jsem zdrhal po půl roce, jak ten systém byl zasekaný a pomalý už po pár měsících... podle mě zdaleka nejvíc ze všech výrobců. Huawei mě moc neláká, ale protože chci spičkový fotomobil se širokoúhlým foťákem, IP68 a dobrou baterkou, tak prostě Huawei nejlepší, Samsung druhý, asi LG třetí (ale ten mám teď a chci změnu)... to je teda výběr :D Někdo mi sice tvrdil, že nové Samsungy jsou o míle svižnější než třeba S7, kterou jsem měl naposledy, ale nechce se mi tomu moc věřit...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Domca 21. 4. 2019 15:04

Nové Samsungy jsou skutečně o pár světelných let dále.
A ano, u P30 byl systém nepoužitelný por běžného člověka.
Domca
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 21. 4. 2019 16:11

Samsungy jsou hlavne predrazene telefony.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod drabek06 21. 4. 2019 17:08

Měl jsem donedávna P10 a neměl jsem s tím telefonem zásadnější problém. Vše fungovalo jak má. Byl to poměrně malej telefon se solidním výkonem. Jen jsem po roce chtěl něco lepšího, tak jsem se rozhodoval mezi P30 a S10. Zásadní pro mě byla velikost. Ideálně obdoba P10, což S10 a i P30 je, ale jinak ty telefony jsou parametrově jiný. Samozřejmě, že P30 je levnější, ale výbava tomu odpovídá. Samsung na to šel dobře, protože S10 a S10+ se lišej jen baterkou a duální přední kamerou, jinak je vše stejný.

To jrk1: až mě ukážeš telefon se stejnejma parametrama jako jsou ty "předražený" Samsungy a samozřejmě s nižší cenovkou, tak smekám. Bohužel o ničem takovým nevím. A Mi9 to opravdu není ;-)
drabek06
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka