Fotomobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Intermrd 6. 4. 2019 19:12

Zdravím, hledám mobil, který důstojně zastoupí foťák, ideálně aby to umělo udělat i 360° fotky, nebo to mělo aplikaci, která to umožní. Často cestuji a potřebuji to na dokumentaci různých interiérů, často i za zhoršených světelných podmínek, ale nechci sebou tahat foťák. Momentálně mám už nějakou dobu Xperii XZ a furt mi to přijde, že fotky jsou i při sebevětší snaze o bezhybné držení rozmazané, na PC například fotky ze starých tlačítkáčů SE K800, nebo Nokia N82 vypadají líp byť se jedná o fotky co mají 3-5 MPx.

Někde jsem slyšel, že prej má mít dost dobrej foťák Huawei P30Pro, ale celkem se bojím té značky, protože v tom jsou prý nějaké štěnice, či tak něco.

Co by jste mi tedy doporučili?

Díky za rady
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2019 19:30

A cena? Kolik do toho chceš vrazit? :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 6. 4. 2019 19:38

Jsou to kecy. Značky se fakt neboj... Tohle je jen politická záležitost. Jestli ti jde o fotky jako takové a není problém cena, tak P30pro je to nejlepší, co můžeš sehnat. Ještě bych doporučil třeba Samsung Galaxy S10.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2019 20:01

Motorola Z3 Play s Moto Mods kamerou
https://m.alza.cz/motorola-moto-z3-play ... 320970.htm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Intermrd 7. 4. 2019 00:06

O cenu mi nějak nejde, mohu to koupit na IČO a odepsat si to z daní...
Ono když to vezmu celkově tak jsem na mobilech až tak moc nešetřil, co si matně pamatuju tak v roce 2001 jsem dal za Nokiu 7110 cca za 15K, v roce 2004 podobně za 7650, Pak to byla skoro desítka za SE K750i, k patnáctce jsem se vrátil když jsem šel do N82. Pak to bylo takové všelijaké a třeba za tu XZ, kterou mám dodnes jsem dával skoro 18K, tehdy se to jevilo jako dobrej kup a holt jsem se chytl na reklamy, že ten foťák je dobrej do čehož hrálo to, že u K750i a K800 jsem neměl co vytknout, ale pak jsem zjistil, že to fotí spíše průměrně a to, že se mi zrovna nelíbí fotky důvod k reklamaci není, protože až na předinstalovaný svinčík co nejde smazat je to celkem fajn mobil.

Tudíž pro mne tedy problém klidně těch 30 táců dát, hlavně aby to dělalo dobrý fotky, případně aby to bylo možné ošetřit nějakým příslušenstvím. Jen se celkem bojím přechodu k jiné značce, nejdříve jsem byl u nokií a pak u SE a následně u Sony, měl jsem i žiletku, když to byla novinka a ta mne celkem hluboce zklamala. Tudíž ten návrh od nicka vypadá sice dobře ale zase té motorole moc nevěřím.

Ten P30pro mne zaujal tím, že má mít hodně luxusní fotky i když ta menší (nejde mi o obrovský dosplej, proto menší je pro mne lepší) P30 má prý stejný foťák. Zase ale jestli to nejsou jen reklamy podobně jako to bylo pár let zpět u toho Sony XZ.

U toho Huawei se spíše bojím těch zpráv, že v tom je nějaká špionáž, či tak něco. Ne že bych nevěděl, že v dnešní době se odposlouchávají telefony a monitorují komunikace úplně běžně (vítejte v naší demokracii) a jestli nějaký číňan uvidí moje fotky je mi jedno, spíše se bojím dat jako jsou čísla karet, nebo loginy do bankovních účtů apod. zrovna kdyby se někdo dostal na firemní tak by to byl těžký průser, ale ne vždy se mohu logovat přes PC a platbu musím poslat fofrem.

Sorráč, že s tím tak otravuju, ale když už to koupím, tak bych nerad litoval a znova budu moci kupovat až někdy zase za 2-3 roky ;) by mě šéf zabil, kdybych kupoval co rok novej mobil :D
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod Hesperus 14. 4. 2019 18:35

Aféra týkající se bezpečnosti se ani tolik netýká telefonů, ale infrastruktury sítě mobilních operátorů, kde LTE běží z velké části na technologii od Huawei. Pokud i tak z toho máš obavy, tak kromě Huawei a Xiaomi je na tom ještě velmi dobře i Samsung Galaxy S10, iPhone XS a případně ještě Pixel 3. Tady najdeš podrobnější recenze fotoaparátů: https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews

Být tebou, tak se poohlédnu právě po iPhonu - přijde mi, že to je to, co hledáš.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků