Jaký Samsung Galaxy? S8, S9 nebo S10e? (finance neřeším)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod petr_xxx 17. 3. 2019 23:31

Dobrý den, naskytla se mi příležitost vyměnit telefon. Momentálně mám Samsung Galaxy S8. Mohl bych vyměnit za S9 nebo S10e (nebo při troše štěstí i S10). Finanční stránku neřeším. Dokázal by mi někdo poradit, nebo dát nějaký zajímavý postřeh z vlastní zkušenosti, jaký si vybrat?
Pročetl jsem už dost recenzí a pořád nevím.
Děkuji.

Kdybych zhodnotil jednotlivé modely podle sebe:
S8 - mám cca rok. Vyhovuje mi funkcemi, velikostí, výdrží baterie.
S9 - dle recenzí skoro stejný jako S8. Plusem pro mě by bylo, že bych měl novější model, než mám teď...
S10e - v recenzích píší o slabší výdrži baterie. Pokud by byla podobná jako u mé současné S8, tak by to byl pravděpodobně můj favorit. Ale nechce si mi brát telefon s horší výdrží baterie, když postupem času se bude ještě zhoršovat.

Finanční limit - bez omezení
Účel pořízení - práce, běžné denní užití
Úhlopříčka displeje - bez omezení
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - Samsung
Specifické požadavky - výdrž baterie cca jako S8 (=cca 1,5 dne)
petr_xxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 3. 2019 23:51

není mi jasné, chceš vyměnit, nebo kupovat nový bez finančního limitu?
a jaké máš požadavky na kvalitu fotoaparátu?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr_xxx 18. 3. 2019 00:41

Zaměstnavatel bude pořizovat jeden nový telefon (S9, S10e, nebo možná S10). Já budu mít možnost vyměnit nově koupený telefon za můj současný S8. Bez finančního limitu jsem myslel,že já telefon platit nebudu.
Na kvalitu fotoaparátu nemám konkrétní požadavky. Současná S8 na moje focení dostačuje.
petr_xxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 3. 2019 11:19

S10e musím uznat to držení a ovládání, to je pecka. Perfektní kompaktnost při zvětšení displeje. Navíc ty S10 displeje mi přijdou o hodně lepší než na S8,S9 (subjektivní pocit). Pak ten širokoúhlý fotoaparát je opravdu výborný, to ocení každý :) Já bych asi do S10e šel. Pokud jde o výdrž, tak oni to hodně srovnávají s řadou S10, otázka je srovnání s S8 a S9, to nevím
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 21. 3. 2019 21:00

Nejvic co nechapu i ecka je , proc je ten otisk prstu na boku tak vysoko.
Jinak je to povedena masinka za dobry peniz. Jen se mi zda v dnesni dobe uz moc maly :-D
hurec
Junior