S9/S9 + vs OnePlus 6T

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod marekkeram 30. 12. 2018 19:38

Ahojte. Chcem si kupit co najlepsi fotomobil cca do 500 eur, beriem ale aj bazarovky ktore su vo vybornom stave, takze strucne zhrniem:

Najskor som uz bol rozhodnuty pre P20 Pro, potom som ale zistil z recenzii, ake slabe video nataca a to ma dost odradilo.

Zvazujem potom S9/S9+, no neviem nikde najst nejake porovnanie fotiek tychto dvoch. Predpokladam vsak, ze S9+ bude na tom lepsie, ale ci nejak vyrazne ? S9 ma take kompaktnejsie rozmery, co mi celkom vyhovuje.

Potom je tu este OnePlus 6T, ktory sa mi dost paci.

Co by ste z toho vybrali vy ? Pripadne tip na nieco ine ?

Este doplnim, ze som asi 2 tyzdne pouzival Xiaomi Mi8, no ten velmi nezvladal fotenie v horsom svetle a ma prilis siroky vyrez, ktory mi nevyhovuje.
marekkeram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 30. 12. 2018 20:00

OnePlus telefony mají dvě slabší místa - fotoaparát a reproduktory. S9 fotí jednoznačně lépe než OP6T.

Pro S9 jasně hovoří kvalita fotoaparátu, stereo a over-all výbava (vč. voděodolnosti..).
Mínusy: pomalejší nabíjení, pro někoho Samsung One UI

Pro OP6T jasně hovoří performance, rychlost nabíjení a oxygenOS.
Mínusy: slabší fotoaparát oproti S9, slabší zvuk, celkově méně bohatší výbava.

Rozhodnutí je na tobě. Pokud je pro tebe důležité focení, ber S9.

Krásné srovnání:
https://www.digitaltrends.com/mobile/oneplus-6t-vs-galaxy-s9/
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 20:10

OnePlus 6T bych nebral, oproti S9/S9+ vyrazne horsi fotoaparat. Kor kdyz tazatel zminuje foceni.
Rychle nabijeni S9 ma, takze jako pomalejsi bych ho nebral, ano vuci OnePlus 6T, ano, ale globalne ma S9 rychle nabijeni. Ten extrem co predstavil OnePlus 6T da baterii pekne pohulit..
One UI je naopak oproti starsi nadstavbe konecne skokem kupredu. Samsung nadstavby nesnasim, OneUI ji krasne odlehcilo, zprehlednilo a lepe se ovlada.
Jinak ja zvolil S9 oproti S9+, oba jsem mel tydne doma a nakonec ponechal S9, je pro me rozmerove lepsi a snesitelnejsi pro vsechny mozne situace. To uz ale bude u kazdeho jinak s temi rozmery.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marekkeram 30. 12. 2018 20:17

Co som pozeral na Youtube porovnania fotoaparatu OP6 a S9+ tak nebol tam nejaky velky rozdiel. Vacsinou ale boli fotky z S9+ lepsie, s viac detailami.

@uiqjirka, kedze si mal S9 aj S9+, je tam velky rozdiel v kvalite fotiek a videa ?
marekkeram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 20:23

Fotky rad zkoumam na monitoru, zvetsuju apod tO co jsem stihnul nafotit opravdu temez zadny a vubec ne takovy, aby stalo si poridit jeden nebo druhy. Naopak me hodne S9 prekvapila.
Jde o to, ktery z techto dvou ti padne lepe do ruky a bude se ti lepe pouzivat, nejen v ruce, nosenim v kapse atd. Ano pro S9+ muze hovorit vetsi baterie.
Ani jsem puvodne Samsung nechtel, vyzkousel jsem desitky ruznych telefonu a globalne me ta S9 sedla nejlip.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marekkeram 30. 12. 2018 20:27

Ide mi hlavne o fotky a video, myslel som si, ze ked ma S9+ aj druhy objektiv, ze vo fotkach bude vacsi rozdiel. No ten druhy objektiv je asi len na zoom, ze ?
Na velkosti mi az tak nezalezi. S9 by mi ale velkostou vyhovoval asi o nieco viac, no kedze som nejake tie 2 tyzden pouzival Xiaomi Mi8, tak neprekazala by mi velkost ani S9+. No cenovo tam je celkom rozdiel, tak porozmyslam.
marekkeram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 20:39

Ano zejmena na zoom a nekdy je to spise ke skode. Budu citovat druheho uzivatele..

a stalo se to, že jsem chtěl fotit"zoom" v horších světelných podmínkách. Samsung v takovém případě nepoužije objektiv se zoomem a světelností 2.4, ale ten se světelností 1.5 a fotku ořízne (digitální zoom).

Takze takhle blbe to pak pouzije..
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 31. 12. 2018 00:32

Ja teda pouze S9+ , kvuli baterii. Rozdil je uplne jinde oproti S9.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod marekkeram 31. 12. 2018 13:45

Hm, ta 3000 mAh baterka ma veru zacina odradzat od S9 a zacinam sa priklanat k S9+.

@uiqjirka, vydrzi ti to aspon ten jeden den na S9 pri takom normalnom pouzivani ?

Bol som si ich obe pozriet (S9 a S9+) v Samsung predajni a v porovnani s tym Xiaomi Mi8 co som mal, sa mi zdali reakcie tychto Samsungov nejake spomalene :/
marekkeram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 12. 2018 14:01

Jeden den vydrzi S9 uplne bez potizi a to i pri narocnejsim pouzivani.
Nabijim cca po 1.5 dni, kdy telefon ma nejaky 15-20% a to telefon nijak nesetrim, zhasinani displeje mam az po 3 min, AOD od 5.00-24.00, net, kratka navi, foceni, video, skype, emaily atd.
S9+ dala tak o ten ctvrtden vice nez bezpluskova verze, takze necekej nejaky mega skok v pul dni nebo dni.
Vyzkousej si S9/S9+ s Android 9, lita to jako blesk, z toho fakt strach mit nemusis. + tam vypni animace. Vidim to u tebe na tu S9+ ;-)
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marekkeram 2. 1. 2019 15:17

Ok dakujem teda. Pozriem si ich nazivo este raz :D
Pockam do februara kym vyjde S10, aby kusok este zisla cena s9-ky a beriem.
marekkeram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 2. 1. 2019 20:51

Kecas. Pri velkem zatizeni jsem nabijel 2x denne uplne v pohode. Ta baterie u S9 je na ten vykon mobilu katastrofa.
hurec
Junior