Výběr telefonu a pokec o reklamách v system. aplikacích

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 12. 2018 08:53

Zdravím. Rozflákal jsem si telefon a proto za něj hledám ne moc drahou náhradu. Telefon bude sloužit k úplně normálním účelům a jediné požadavky jsou : pokud možno kompaktnost (přechod z 4,7", ale je mi jasné, že v dnešní době to bude problém), probouzení poklepem (hodně návykové - přechod z LG), EMUI vážně nemusím ( manželka vlastní Huawei Novu a tam stejně nehrozí double tap) a čistý android mně nějak neoslovil. Zatím mně zaujaly dva telefony a to:

Xiaomi Redmi Note 5 lte 64GB a s příplatkem Xiaomi mi 8 lite , pokud vůbec ten příplatek stojí za to.

Pokud by jste měli nějaký jiný návrh nebo připomínky k výběru, budu jen rád.

A ke značce Xaomi se váže i můj druhý dotaz. Jak velký nebo jak malý je problém reklam v system. aplikacích Xaomi a zda jste o tom někdo vůbec slyšel?. Tahle informace mně hodně zaskočila, protože v jakékoliv recenzi je u Xaomi zmiňován vysoký poměr cena/výkon, ale to, že Xaomi své telefony vlastně dotuje prodejem reklamy jsem nikdy neslyšel a pokud prodává a zakomponovává reklamu do svých telefonů, co dělá s daty uživatelů? Asi taky prodává.
https://www.xiaomi-czech.cz/blog/post.php?id=52

A poslední věc se týká toho, proč dotaz o reklamě v mt Xaomi dávám tady.
Ani mně se na Mobilmánii nezamlouvají recenze rozsekané na 10 stránek. Asi to stojí i více práce rozkouskovat takovou recenzi a o to víc mně udivuje, že tolik práce nedá Mobilmánie i do aktualizace katalogu telefonů. Při výběru telefonu jsem samozřejmě koukal i na telefon, který teprve do prodeje půjde a který by mně zaujal a zjistil jsem, že např. Asus Zenfone Max Plus (M1), Samsung A8 a A7 , Motorola Moto 6 a hodně dalších ještě údajně v prodeji nejsou. Stejně tak mně zaráží, že jedna z nejprodávanějších značek světa a i u nás " Xaomi" nemá tady na Mobilmánii svoji sekci!!! Neznám lidi, kteří to mají na Mobilmánii na starost, ale já bych z nich udělal okamžitě nezaměstnané!!!

Rozepsal jsem se více než jsem původně chtěl, tak snad to vadit moc nebude. Díky
Naposledy upravil xxsonic71xx dne 27. 12. 2018 09:15, celkově upraveno 2
xxsonic71xx
Junior


Odeslat příspěvekod jhappy 27. 12. 2018 13:29

Za sebe doporučím Xiaomi mi 8 lite - hezký vzhled, rychlé reakce, odemykání poklepem jako u LG (také jsem od LG přecházel a jsem zato rád), hezké fotky, nezvyk je chvilku velikost, aspoň u mě byla, ale po týdnu ti to už ani neprijde. S nějakým velkým nárůstem reklam jsem se zatím nesetkal.
jhappy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 12. 2018 14:05

jhappy - tak oni tam psali, že se to evropského trhu víceméně netýká. Spíše se divím, že se to vůbec děje a že jsem tenhle důvod tak dobrého poměru cena/výkon u telefonů Xaomi od žádného recenzenta neslyšel. To se pak nikdo nemůže divit, že Xaomi může jít s cenou tak "nízko".

Jo ta mi 8 lite vypadá docela slušně. Škoda jen té velikosti a chybějícího 3.5 jacku . Má nebo nemá not. diodu? Všude to píšou jinak.
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 27. 12. 2018 14:06

Líbí se mi, jak někdo cerpa služby zadarmo (čtení recenzi, data z katalogu), ale nadava a rika, jak by ty lidi vyhodil, roztomile :-) Jinak A8cka v prodeji je a je to vyborny telefon, v dubnu doatane One UI a android 9
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 12. 2018 15:26

A8 by byla vyborny telefon, kdyby stala polovinu a mela cisty Android. jinak je to jenom dalsi predrazeny zasekany Samsung. Android 9 je na trhu jiz skoro pul roku a tudiz Samsung opet tragicky pozde, pokud teda opravdu vubec v tom dubnu.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 12. 2018 15:47

Koukam, že ti stale leži v žaludku Samsung, ktery je špička ve vyrobě telefonu a navic nabizi nejschopnějši a nejpoužitelnějši nadstavbu misto nedodělaneho čisteho androidu, ktery nabizi kdejaky čiňan a dokonce ani "ynženyři" od sony nic nesvedou.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 12. 2018 15:51

melipa - nechci se s tebou přít, ale kdo ti tvrdí něco o tom, že ty služby (čtení recenzi, data z katalogu) čerpá kdokoliv z nás zadarmo? Myslím si,že za cokoliv co si na mobilmánii přečtu, platím. Platí každý z nás tím, že reklama která živí lidi na mobilmánii je promítnutá do ceny výrobků, které všichni kupujeme. Nebudu to dále rozvádět. Pokud se pletu, omlouvám se.
Promiň, ale některé telefony, které jsou uváděly, že ještě nejsou v prodeji, se už prodávají skoro rok. To je dost dlouhá doba na aktualizaci. Jinak je ta možnost zaškrtnout v katalogu "chystané mobily" k ničemu.

U samsungu by mi více než předraženost asi vadil amoled . Nejenom že telefon chci občas používat i jako navigaci, ale mám rád víc jasu a to by asi amoledu mohlo časem vadit (vypalování)
Naposledy upravil xxsonic71xx dne 27. 12. 2018 16:19, celkově upraveno 1
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 12. 2018 16:09

miromen4 píše:nabizi nejschopnějši a nejpoužitelnějši nadstavbu misto nedodělaneho čisteho androidu


Souhlas, ja byl vzdycky pro cisty Android (at uz uplne cisty anebo ten u Sony, Nokie apod.), ale chybi tam tolik veci, ze clovek musi tunu veci doinstalovat, ladit, aby to něco umělo a Samsung to opravdu nabizi pohromade, krasne zabalene a sladene po celkove strance a ted s A9 dotahnul svou nadstavbu a funkce k dokonalosti. Vyzkousel jsem nespocet telefonu za posledni dobu a musim uznat, ze Samsung nabídne nejvíce a nejlépe co se z telefonů s AOS týče. Našel jsem tam i spousty vychytávek, funkcí a gest na které jsem zvyklý z Lumií. A to píšu jako ten co nemusí značku Samsung a už vůbec nemusí nadstavby. Vyházel jsem, respektive odinstaloval jsem veškeré aplikace jako gmail, youtube, google search, chrome, android game hub, facebook, google disk a dalsi (co je na kazdem Androidim telefonu a "jen" s deaktivaci se nespokojim) a hned se ten OS lepe pouziva. ;-)
Jas, respektive vypaleni uz neresim (stve me, to ano), od toho je reklamace, vypali, reklamace, novy displej a nazdar.
Kdyz je moznost tak mam radeji a radeji sahnu po kvalitnim IPS, ale zase Glance Screen/AOD se vzdat nehodlam.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 12. 2018 16:36

Tak si dobře přečti záruční podmínky, opotřebení zobrazovacích částí běžným používáním není v rozporu s kupní smlouvou,nelze tedy reklamovat, další věc je limit 2500 hodin.Údajně takto změnili záruční podmínky od uvedení S8.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 12. 2018 16:50

Kdepak, nic se v tomto smeru nemenilo a i u S9 se meni displej, pokud je vypalen. ( a ze uz to x lidi absolvovalo ).
Formulka o opotrebeni zobrazovacich casti je dnes i u IPS displeju ( i ty flekati na pozadi napr. od teplych mist/casti telefonu, zloutnou atd) a bere se jako celkove opotrebeni, lehka degradace barev po cele plose apod., rovnomerne, ne na zretelne vypalena mista v danych castech. Ano, muzes narazit na "debila" technika, ale to uz je pak o cloveku a i o tom, co si nechas libit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhappy 27. 12. 2018 17:14

xxsonic71xx píše:jhappy - tak oni tam psali, že se to evropského trhu víceméně netýká. Spíše se divím, že se to vůbec děje a že jsem tenhle důvod tak dobrého poměru cena/výkon u telefonů Xaomi od žádného recenzenta neslyšel. To se pak nikdo nemůže divit, že Xaomi může jít s cenou tak "nízko".

Jo ta mi 8 lite vypadá docela slušně. Škoda jen té velikosti a chybějícího 3.5 jacku . Má nebo nemá not. diodu? Všude to píšou jinak.

Na velikost si zvykneš, Jack mě osobně tolik nechybí díky redukci u usbc stejně ho nepoužívám nijak často. Not. Diodu má jednobarevnou bílou.
jhappy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 28. 12. 2018 08:31

No, abych řekl pravdu, tak tu A8 jsem měl původně taky ve výběru pro svou kompaktnost a ta černá - krása. Snad bych jako navigaci mohl používat starý telefon. Hodně se u A8 probíral špatný poměr cena /výkon. Teď jde A8 sehnat ve slušných shopech za sedmičku. Je už ta cena odpovídající? Zajdu se pomazlit jak s malou A8, tak i s velkým Xaomi mi 8lite a uvidíme. Zatím díky
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 28. 12. 2018 22:35

Xiaomi Mi8 Lite vypadá opravdu dobře. Jinak nevím proč lidé jsou zhrozeni reklamou v aplikacích u Xiaomi. Mě to osobně nevadí a třeba hudební přehrávač stačí smazat aktualizace a je bez reklam, alespoň u mě. Druhá věc je ta, že pokud ti vadí reklamy v těch aplikacích, tak ty aplikace prostě nepoužívej, jednoduché jak facka. Proto to je android. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 29. 12. 2018 04:16

stm01 - asi jsi mně špatně pochopil. Já nemám strach z reklam a ani to nejspíše není záležitost našich končin. Ale divím se, že při recenzích když byla pochvalována cena/výkon nebyla tato informace nikdy zmíněna. Nějak nevěřím tomu, že by třeba i tady na mobilmánii se nepídili po tom ,jak mohou být telefony Xaomi o tolik levnější než konkurence, mít lepší hardware a přitom neprodělávat. Mně prostě jenom zajímá, jestli tu informaci měli a nesměli ji použít výměnou třeba za nějakou exkluzivitu nebo je to novinka i pro ně, když i samo české zastoupení Xaomi přiznává, že takovéto kupčení s reklamou není zrovna moc košer. Prostě mně to jen zajimá, nehledej v tom nic víc 8-)

http://www.xiaomi-czech.cz :
"Na rozdíl od mnoha jiných značek, Xiaomi na samotném prodeji zařízení tolik neprofituje, což firmě samozřejmě umožňuje prodávat produkty mnohem levněji. Nelze se tedy příliš divit tomu, že se společnost snaží něco vydělat alespoň prostřednictvím reklam.I když na první pohled nejde o férové řešení, protože kupující na případné reklamy není předem upozorněn, Xiaomi přece jen nabízí možnost reklamy vypnout."
xxsonic71xx
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků