Samsung S8 nebo Xiaomi Mi MIX 2S

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod fled 26. 11. 2018 08:17

Dobrý den, prosím o radu s nákupem telefonu pro manželku. Jde jí o to aby to co nejvíce vydrželo nabité (to je pro ni asi priorita), mělo pokud možno slušný foťák, měl by být svižný (třeba i po dvou letech) a aby si tam mohla napráskat spoustu běžných aplikací (různé ty počasí, Viber, Facebook,Dropbox,nějaké ty bazary, mapy atd.). Přechází z Honoru 4X.

rozhoduji se mezi:
Xiaomi Mi MIX 2S, 6GB/128GB (za 9.000,-Kč) a
Samsung S8 (za10.000,-Kč).
fled
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2018 09:01

Motorola Z3 Play na Alze
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fled 26. 11. 2018 09:04

jde spíš o to, že S8 už jsem koupil, ale teď je otázka, zda nevzít pro ženu raději to Xiaomi Mi MIX 2S, 6GB/128GB které u nás prodávají za těch 9.000Kč (na tu S8 bych měl kupce)

každopádně děkuji za radu
fled
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2018 09:16

ani jeden nemá delší výdrž baterie, to bys musel vzít Huawei Mate 10 Pro za 11k
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 26. 11. 2018 09:51

No oba foti pekne , video lepsi u S8 , ktomu u obou je baterie podobna 3000 mAh vs 3400 mAh. Vymenou si polepsis jen o trosku.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 11. 2018 09:54

https://www.svetandroida.cz/vydrz-baterie-telefon-vybijeni/

Ta S8 na tom zase tak špatně není.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fled 26. 11. 2018 10:03

mám obavu, že ten Huawei Mate 10 Pro už bude pro ni moc velký, když jsem jí půjčoval svůj LG G6 tak se jí zdál tak max co by mohla mít ...S8 je o 2mm vyšší, tak to snad zkousne, ale u toho Huawei Mate 10 Pro už je to půl centimetru a to u holky hraje roli

-- 26. 11. 2018 10:04 --

baterku holt bude muset řešit powerbankou ...ikdyž je to zase krám navíc :-(
fled
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2018 10:14

vezmi Xiaomi Mi A2 Lite, výška do 150mm, baterie 4000 mAh a vyjde tě podstatně levněji
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fled 26. 11. 2018 10:25

Xiaomi Mi MIX 2S je za tu cenu 9K právě vyprodaný, takže o starost méně

ten Xiaomi Mi A2 Lite nevypadá zle, mrknu na něj
fled
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 11. 2018 10:35

Akorát je kromě baterky ve všem horší a to podstatně.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2018 10:45

ale nepovídej, horší než Honor 4X?
Požadavek byl na velikost a větší baterii, takže Xiaomi Mi A2 Lite vyhoví naprosto ve všem a za dne i hezké fotky udělá :-) navíc tam je čistý android bez zbytečných aplikací a balastu od výrobce
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fled 26. 11. 2018 10:59

omlouvám se za mystifikaci, její současný telefon není Honor 4X, ale Honor 4C ...nicméně s ním prosím nesrovnávejte, je pro ni naprosto nedostačující
fled
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jozank 26. 11. 2018 12:52

Prechádzal som z S8 na mi Mix 2s a vydrz baterky je u Xiaomi lepšia. A subjektívne aj rýchlosť chodu telefónu. Ako písali predo mnou, video je určite lepšie u S8. Samsung oveľa lepšie padne do ruky ,mi mix2s je už pre mňa celkom veľký a ťažký telefón.
jozank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 26. 11. 2018 16:01

S8 mám už 1rok, ale opravdu bych ho nedoporučil tomu, kdo hledá nějakou NADstandartní výdrž baterie. Nicméně fotky a video se paní určitě líbit budou.
Jinak bych doporučil ihned přeinstalovat Launcher a zakázat většinu předinstalovaných aplikací - mé přítelkyni vyhovuje např. Go Launcher, je opravdu dobře nastavitelný pro co nejjednodušší použití, rychlý, bez jakýchkoliv lagů.
Na výběr Launcheru doporučuji Youtube - je plný i celkem objektivních srovnání.

Co opravdu nepochopím (a to zřejmě nebude moje chyba) je to, když tu někdo místo vzpomínaných dvou telefonů doporučuje Xiaomi Mi A2 Lite - proboha to je proti S8 naprostý lowend snad ve všech ohledech! Ano, výdrž baterie bude mít asi lepší, ale to je tak vše...nebo zcela objektivně má nějakou další vlastnost, proč by o něm měl kdokoliv uvažovat místo S8? (Když teď pominu cenu a takové ty řeči "je to Samsung").

Obávám se ale, že to skončí flame war a na to asi tazatel nebude zvědavý :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2018 16:27

CosiOdvedle: doporuč smartphone s požadavky do 10tis. na výšku do 150mm s pořádnou baterií a slušným foťákem a aby to (podle tebe) nebyl low-end, schválně, jestli se ti podaří alespoň jeden najít..
Nick Cave
Pokročilý

Další stránka