Fotomobil do 8000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Katikakus 28. 12. 2018 18:05

Z tech v tvem vyberu asi nejlepe foti Galaxy S7 - je vsak na konci zivotniho cyklu takze zadnou novou verzi Androida jiz nedostane. Navic ma nadstavbu Samsungu, ktera je ponekud preplacana a z meho pohledu problematicka. Pokud jsi to schopny prekousnout, nebude to pro tebe spatna volba.

Mym favoritem by byla Mi A2, na svou cenu foti velmi dobre, navic cisty Android s garanci updatu od Googlu.

Uplne bych se vyhnul cemukoli od LG. U G6 LG pouziva dve ruzne cocky a nikdy nevis, kterou dostanes - jedna foti obstojne, druha uplne nanic, jako telefon za 1500 korun. Navic je telefon na konci zivotniho cyklu a po zkusenostech s tragickou podporou LG v minulosti nelze pocitat, ze se docka mnoha updatu. V potaz bych bral take dost bidnou kvalitu predchozich modelu G a V rady, ktere hromadne umiraly na bootloop tesne po zaruce - mne tak umrely G3 i G4.
Preji stastnou ruku pri vyberu.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 28. 12. 2018 18:49

Xiaomi nemá NFC,což už je v dnešní době na pováženou a 3,5 jack což mě dost vadí,já vzal Nokii 7 Plus,baterka vydrží neskutečně,dvojnásobný zoom je dobře použitelný, nádavkem špičkové provedení z jednoho kusu hliníku a parádní displej,časté aktualizace a opravdu hlasitý reproduktor.
Na kecy o LG se vykašli,G6 je dobrý stroj,měl jsem ji před Nokií, bohužel mě často limitovala výdrž baterky,jinak bych si jí nechal.Nejde soudit podle kvality minulého modelu ten současný,chápu,že má někdo negativní zkušenost,ale je to asi jako kdybych tvrdil,že Favorit nestál za nic tak Fabia taky za nic nestojí.Pie G6 ještě dostane a podpora se dost zlepšila.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lajcik 29. 12. 2018 09:54

NFC, Jack 3,5 nebo aktualizace androidu jsou nepodstatné věci. Zajímalo by mne, proč volit třeba Samsung S7, když má jen jeden snímač. Zajímalo by mne, jak se třeba fotí s A7 nebo Zenfone zoom, ten vypadá nejlíp, ale nemám k němu moc informací.
Lajcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 12. 2018 10:09

Pokud si myslis, ze cim vic snimac, tim vic adidas, tak jsi jenom propadl hloupemu marketingu.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Lajcik 30. 12. 2018 20:21

Neříkám, že jeden snímač je špatně, ale pokud mám jeden na blízku a druhý s optickým zoomem oproti prvnímu snímači nebo větší úhel záběru a podobně, tak za mě určitě lepší varianta dvou snímačů. Ale pokud tyto snímače jsou velmi podprůměrné, tzn. velmi nízná hodnota potřeby světla, např f/2,8 a mobil, co má je jeden snímač s hodnotou f1,5 tak se není o čem bavit.
Ono kecat, že je něco špatné nebo dobré umí každý a to o všem, ale opodstatit proč tomu tak je, to už umí málo kdo ;-)
Dnes jsem si byl vyzkoušet Nokii 7 plus, nový Samsung A7 a samsung S7... nemůžu si pomoct, ale na tu Nokii se nechytal snad žádný telefon, krom Huawei P20, ale to je naprosto jiná cenová liga, takže asi půjdu do té Nokie
Lajcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 30. 12. 2018 22:39

S Nokií neprohloupíš. Navíc brzy oceníš dobrou výdrž.
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 30. 12. 2018 23:03

Nejlíp fotí S7, venku je to tak nastejno, ale jak je míň světla, tak je Nokia a A7 k ničemu. Jenže S7 je už neperspektivní a baterka nic moc. Nokia vydrží neskutečně, SOT kolem 10 hodin, ale pozor, používá dva druhy displejů, přičemž jeden má nažloutlý displej a nejde nastavit jas pod 16%. A7 jsem v ruce neměl, takže tu hodnotit nemůžu, ale asi to bude největší jistota.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 31. 12. 2018 08:14

Mám Nokii a nažloutlý, teplejší barvy,displej a jas na nule,občas posuvníkem jas stáhnu a adaptivní jas se to pak naučí,baterka je opravdu neskutečná,těch 10 hodin je realita,S7 edge fotil ta špatného světla o poznání líp,jinak jsou fotky srovnatelné.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 31. 12. 2018 08:57

Nokia 7 Plus je podle mě jeden z nejlepších telefonů letošního roku ve své kategorii. Za 10tis. bych si ji asi nekoupil, ale pod 7 je to skvělá koupě. Pokud jde o ty fotky, tak exteriér umí opravdu výborně, doma v šeru to jde rychle dolů a večer a noc bych s ní raději nefotil. Ten displej se snad vyřeší nějakou aktualizací, Nokia o problému ví.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 31. 12. 2018 09:23

Teď jsem to zkoušel a je pravda,že jas posuvníkem stáhnout jde,ale fyzicky se asi v poslední pětině moc nemění.Mám ještě problém s headsetem,na rozdíl od dodaných sluchátek nefunguje korektně, podle zahraničních fór je to softwarový problém.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 31. 12. 2018 10:39

Podle zahraničních fór má tahle Nokia problémů víc než dost, proto jak jsem psal, bude Samsung jistota, ale jinak je papírově skvělá.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 31. 12. 2018 11:09

Nic dalšího jsem ta ten měsíc zatím neobjevil,běhá svižně,nelaguje, celkově jsem spokojen.
standavfr
Mírně pokročilý

Předchozí stránka