LG G6 vs Zenfone 5 ... nebo něco jiného?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 11. 2018 23:08

Ahoj všichni,
vybírám nový mobil a zaujaly mě tyto dva kousky vzhledem k ceně: LG G6 a Zenfone 5 ;-) . Naprosto primární je pro mě fotoaparát. Máte někdo porovnání? Pro jaký model byste se rozhodli? Nebo je ještě nějaký jiný model, který bych měl cca do 10tis. zvážit?

Díky :tleskani
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2018 23:20

Honor 9 taky fotí výborně... ale nemá optickou stabilizaci
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 11. 2018 23:25

To bych už raději sáhl po Honor 10, nicméně koukal jsem na nějaký recenze/porovnání a stejně mi Zenfone přišel na tom podobně/lépe. Možná akorát trochu zaostává u low light fotek. Možná mě ještě napadá pocophone?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2018 23:26

Pocophone F1 rozhodně není fotomobil, to je výkonný smart na hry
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 11. 2018 23:52

V datartu je do 8.11. akce -20% na Huawei takže třeba Nova 3 je za 8800kč a nebo ještě lepe Mate 10 Pro, ale ten je už za 10400kč. K telefonum je ještě SIM s 200kč kreditem.

https://www.cnews.cz/huawei-datart-slev ... nizsi-cena
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 6. 11. 2018 00:49

Miromen4: Nova 3 mi osobně příjde srovnatelná se Zenfonem? Co myslíš? Jinak se mi taky hrozně líbí možnost ultrawide objektivu - zatím jsem narazil, že to mají pouze G6 a Zenfone 5 v dané cenové relaci. Nevíte ještě o jiných?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 00:58

LG V30 za 10989 u Max-shopu fotoaparátem i celkově naprosto s přehledem převálcuje všechny zde zmíněné
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wosza 6. 11. 2018 01:04

V30 nedopadla na dxomark nějak světoborně :( - hlavně AF, barvy a expozice...
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 01:20

To už je na tobě, jestli budeš věřit ne zcela objektivnímu hodnocení na DxOMarku nebo osobním zkušenostem zdejších uživatelů

viewtopic.php?f=1865&t=1287949&start=330
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pelosek15 6. 11. 2018 04:33

Přesně Lg neber udeláš jen dobře :) hlavně ne G6 která má dva odlišné foťáky děs;)
Pelosek15
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 6. 11. 2018 06:13

V létě jsem výběr zúžil přesně na tyto dva. Měl jsem oba doma, vyhrála G6. Přeci jen, je to vlajková loď vs střední třída, Zen5 je slušný telefon, ale G6 je v mnoha věcech lepší.

Foťák G6, barvy mi přišly věrohodnější, navíc display má podporu HDR (a AoD či DV třeba) , dál IP68 + 810g + 3x gorilla sklo - display+záda+čočky foťáku + folie z výroby, ultimátní kombinace. V neposlední řadě se G6 MNOHEM líp drží díky špičkovým rozměrům, mám na ni silikon a top používání, za ty 3 měsíce co ji mám - extra za ty praxhy co teď stojí - je to úžasný stroj.

Případně kup oba a jeden vrať, na 90% si necháš LG. Pristředí je navíc mnohem intuitivnější, v detailech hned poznáš, že držíš odladěnou vychytanou poctivou vlajkovou loď, které nic nechybí. Výdrž den při velké zátěži, 2 při menší.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod koblih.jr 6. 11. 2018 07:03

Z této dvojice rozhodně G6. Dvě různé optiky (jiní výrobci mají jen jednu optiku, to druhé je asistenční senzor), disponuje vodotěsnou konstrukcí. V aktualizaci na Oreo dostala G6 i dvě funkce w umělou inteligencí (AI Qlens). Obecně má LG chvalenou nadstavbu, která patří k nejodladěnějším. Teda pokud nechceš přímo čistý OS, který zas neumí backup nebo nemá vychytávky v podobě Capture+ a dalších.

G6 teď stojí něco málo přes 8t. Pokud ale bys raději i OLED displej, jedním okem jukni na LG V30. Jinak G6. Vo tom bez debat.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 11. 2018 08:10

Vybíral jsem také z těchto dvou a vybral G6.Vyhrály bonusy jako IP68 a zvýšená odolnost.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 08:40

Wosza píše:Jinak se mi taky hrozně líbí možnost ultrawide objektivu - zatím jsem narazil, že to mají pouze G6 a Zenfone 5 v dané cenové relaci. Nevíte ještě o jiných?

Samsung A7 má také širokoúhlý fotoaparát
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maslik 6. 11. 2018 10:42

Vybírám také telefon se stejným požadavkem. Původně jsem zamýšlel vzhledem k ceně Xiaomi Mi A2 lite nebo Honor 8x. Pak přišla slevova akce na Honor 10 a Zenfone, které se nyni prodávají za 8tis. A podle toho, co jsem vyčetl má Zenfone navrch díky stabilizaci. LG G6 jsem zavrhl z důvodu, že se jedná o starší model. Pak je ještě zajímavé Xiaomi Mi A8, ale to je lehce nad tvůj limit.
maslik
Junior

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 6. 11. 2018 10:44

Tak to je pro mě hezká otázka, přítelkyně má g6 a já asus 5Z. Co se týče konstrukce, tam se mi asus 5z líbí více. Foťák je diskutabilní, přijde mi, že normální čočka fotí líp na Asusu. Ale Širokáč na LG g6. Asus ma i tu nevýhodu, ze normální foto nesirokouhlá, je už dost širokoůhlá. A ta široká, né moc kvalitní. G6 Má taky mnohem více funkcí foťáku. Jako třeba 360panoramu, namá ale ten Portrét režim (nevyužívám stejně).
U G6 si dej bacha na různou kvalitu čoček Širokýho foťáku. Je to i tady na fóru. Rozdíl je naštěstí poznat jen pohledem.
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 6. 11. 2018 11:04

U LG G6 jsem koukal, že je potvrzen Android 9, což je docela fajn. Zenfone na tom asi lépe nebude. Honor 10 vypadá taky fajn, ale štve mě absence ultraširokoéhlého foťáku a stabilizace... :(

Louis.scorn: Jak si ověřoval tu kvalitu čoček? Vyšel ti třeba nějaký výrobce vstříc a mohl si porovnat dva přístroje vedle sebe?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 11. 2018 11:33

Po updatu G6 údajně v kvalitě fotek není rozdíl,zbytek info najdeš na netu.Pořád máš možnost do 14 dnů vrátit.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 6. 11. 2018 11:45

U G6 už se davno neni treba bat, problem s cockama ze zacatku je vyreseny.

Jednoznacne G6, vybiral jsem mezi temato dvouma taky, oba mel doma.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 11. 2018 15:57

Nick Cave píše:LG V30 za 10989 u Max-shopu fotoaparátem i celkově naprosto s přehledem převálcuje všechny zde zmíněné

To bych chtěl vidět jak převalcuje Huawei Mate 10 Pro asi podobně jako s tou velikosti displeju, kdy u tebe stejně velke displeje jsou vlastně nestejně velke. Navic už ten je něco malo přes 10tkč, ale alespoň cz distribuce u prověřeneho prodejce. Jestli ma někdo naladu na nějakou šedivku v připadě V30 proč ne, ale jinak se prodava za 12tkč a telefon si prakticky neni možne nikde osahat a prohlednout. Holt LG je u nas na tom zřejmě nejen marketingově bidně. Navic neznam osobně ani jeden, ale mezi těma 2 jsem vybiral foun takže jsem na par fototestu kouknul a jak už 10 Pro nema zpracovani obrazu nic extra tak V30 je na tom ještě huře a ma už fest přesaturovane barvy. Ale celkově vzato mi vystup z těch founu nepřijde nějak zasadně rozdilny co do celkove kvality fotek. Rozhodně budou lepe fotit než např. Honor 9 nebo takove ty markentingove "srajdy" jako Nova 3 nebo Samsung A7.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Marlo79 6. 11. 2018 16:52

Neoplati sa uz priplatit a ist do G7? Tiez uvazujem co zobrat.
Marlo79
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 11. 2018 18:02

To už raději V30.V Alze Zenfone 5 s kupónem za 7500.
standavfr
Mírně pokročilý