Telefon pro seniora - prakticky náhrada za pevnou linku

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod some 13. 9. 2018 11:28

Ahoj,

hledám telefon pro moji babičku. Nesmí umět nic víc, než jen volat. Ideálně kdyby neměl ani displej. Prostě se jen vymačká číslo a volá. Prostě náhrada za klasickou starou pevnou linku, jen na SIM.

V současnosti má nějaký seniorský mobil, bohužel se asi seniorský mobil rovná staré šunce ve které se ani já nevyznám, stačí, když to má velká tlačítka...
some
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vicomt_cobra 13. 9. 2018 12:00

Vyhnul bych se pseudo-seniorským mobilům, které mají jen velká tlačítka a jinak nejsou nijak přizpůsobené.
Mám dobrou zkušenost s telefonem od firmy Emporia.
Na rozdíl od ostatních jej senior nedokáže omylem vypnout při ukončení hovoru, jako se mu to stávalo pokud červené tlačítko bylo současně i vypínací. Také vstup do menu a sms je jen bočním posuvným tlačítkem. Doporučuji také vybrat opravdu robustní telefon, nic titěrného.
Nedohledám už konkrétní typ ale dost podobně vypadá Emporia Pure: https://www.mall.cz/mobilni-telefony/emporia-pure-v25
vicomt_cobra
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2018 12:22

Kdysi byla na webu zmínka o klasickém telefonu bez displeje s velice dlouhou výdrží baterie, ale značku už nevím a ani se u nás myslím neprodával..
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 13. 9. 2018 12:55

roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 13. 9. 2018 13:00

Jojo, taky bych doporučoval něco takového jako roy. Kdysi jsem na to četl i celkem slušně hodnotící recenzi, ale asi to nebyl přesně tento model. Každopádně může to být vhodná varianta.
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod some 13. 9. 2018 13:20

díky, ten stolní telefon asi bude cesta - jen zvednout sluchátko, vyťukat číslo a je to
some
Kolemjdoucí