Telefon pro ženu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 28. 7. 2018 13:15

Ahoj,

vybírám mobil pro ženu a chtěl bych se o tom poradit...

Aktuálně používá ještě Lumii 650... a vcelku spokojeně - to jen tak pro představu jejích potřeb. Nicméně přecijen už i ona pociťuje nedostatek aplikací.
Nový telefon by neměl být o moc větší, klidně by snesla i menší, než je Lumie. Podmínkou je 3,5 mm jack, starý microUSB není mínusem, "holčičí" vzhled - třeba růžová verze je plusem.
Používá ho na telefonování, sms, internet, hudbu, navigaci v autě a mapy na výletech - čitelnost na slunci se hodí.
Chci se držet cenově při zemi, protože výkon stejně moc nevyužije... vybírám mezi tímto:

Samsung Galaxy A3 2017 - mám ho otestovaný a vím, že by spolehlivě vyhovoval
Xiaomi MI A1 - slušná hw výbava, hezká cena, velikostně už na limitu
Huawei Y6 Prime 2018 - větší displej ve stejném těle, hezká cena, velikostně už na limitu
IPhone SE - tady nevím, jestli má ještě smysl, vzhledem k tomu, že je to starý model a cenově je stále o něco výše, než uváděná konkurence, navíc nic od Applu nepoužívá... a nebude čtyřplacový diplej po přechodu z 5,2 připadat už malý?

Co byste vybrali Vy?

Díky za radu
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 28. 7. 2018 13:34

Naposledy upravil roy1 dne 28. 7. 2018 13:37, celkově upraveno 1
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2018 13:36

Přechod na menší displej není ideální, za mně iPhone SE ne
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 28. 7. 2018 13:40

roy: díky, Redmi 4X vypadá zajímavě, díky!
Nick: ano, přesně toho jsem se bál, jen jsem to chtěl potvrdit... SE vypadává
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 28. 7. 2018 13:47

Xiaomi Redmi 4X je dobrá volba, bohužel jsem měl dva a oba skončily na reklamaci s nabíjením první po cca 3 měsících a druhý sotva po měsíci. Takže jsem se jich zbavil a teď mám já i manželka Huawei Y6 Prime 2018 a jsme zatím oba spokojeni, zrovna dneska nám přišla aktualizace systému. Zas tak velký telefon není, je poměrně úzký a vyšší. Hlavně nám vyhovuje slot 2xSIM + SD karta, Xiaomi má slot hybridní. Mimochodem jako pracovní mobil jsem používal Honor 7 lite 5,2" a s přechodem na Y6 nemám žádný problém spíš naopak, do menšího bych už nešel
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2018 14:03

Moto G6 Play je také dobrá volba, na rozdíl od Huawei má čistý android
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 28. 7. 2018 14:05

Jo, dobře že jsme narazili na Dual SIM - na to se chci zeptat... kdysi jsem měl nějaký telefon s 2xSIM, ještě za dob Androidu 4.0 a tam pořád byla nahoře hláška o tom, že není vložena SIM 2, předpokládám, že nic takového už u nových telefonů není, že?
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2018 14:25

no problem
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metyn 28. 7. 2018 14:39

kup ten huawei y6 prime 2018, pro bábu supr kup, testoval jsem ho na huafan fóru a fakt podařený fón, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 28. 7. 2018 14:49

Já bych klidně šel i do té A3ky, protože je opravdu malá, prodává se v elegantní zlaté barvě a bez problémů vydrží dva dny provozu :-)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 28. 7. 2018 14:55

To Redmi 4x vydrží i tři dny a ještě je rezerva. Máme dva víc než rok a šlapou bez chyby.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 7. 2018 15:46

Není na ženu Huawei Y6 Prime 2018 trošku velkej? :D
Xiaomi MI A1 fotí na pikaču...
IPhone SE nevím no :/
Samsung Galaxy A3 2017 by šel když jí nebude vadit ta malá pamět :D

Já mám kamarádku co má malou ruku jak lusk a už vystřídala všechny telefony Xiaomi Redmi note 1.2.3.4.5... :D
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod renny7046 28. 7. 2018 16:27

Ještě mrkni na honor 9 lite.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 29. 7. 2018 12:51

Pánové, děkuji za postřehy, něco z výše uváděného vyberu :-)
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 29. 7. 2018 15:57

Manzelka ma uz rok Redmi 4x a je spokojena. Vyborna baterie, slabsi foto, jinak vse cajk.
Spike26
Mírně pokročilý