Telefon do 9000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 21. 6. 2018 10:58

Ahoj, je tady plno podobných témat, ale z žádného jsem nebyl schopný vybrat, který telefon teda vlastně hledám.

Priority:
1) výdrž baterie
2) jack
3) dobrý foťák
4) velká paměť + paměťovky / dual sim
5) čtečka otisků, NFC
6) voděodolnost
7) spíš širší rámeček než ty hrůzy tenké

Líbí se mi třeba Galaxy A8, ale ten je přes limit už dost, preferuju českou verzi než EU. Nebo třeba P20 lite.. Jaký jiný doporučujete v téhle cenové relaci? Je to pro otce, ten má teď má Samsung S5610, ale já ztrácím nervy s vytvářením playlistů ručně v telefonu, on by chtěl lepší foťák a používat navigaci. Strašně moc se mu líbí můj Pixel 2 kvůli tomu jak fotí, ale je to jiná cenová kategorie a tolik peněz za telefon dát nechce.
Díky za pomoc
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 6. 2018 12:50

Škoda, žes nevybíral o něco dříve, když byla akce na Asus Zenfone Zoom S za 5tis.
Jinak voděodolnost splňuje velmi málo smartphonu, takže výběr bude o to těžší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 21. 6. 2018 15:36

A kdyby teda bez voděodolnosti? Bylo by pěkné, kdyby byla, ale když nebude, tak mu to snad až tak moc vadit nebude.
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 6. 2018 15:46

Jak velkou potřebuje baterii/výdrž a jak velký displej?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 22. 6. 2018 08:37

Nokia 7 plus? Mi vydrzi na baterku nekolik dnu, uplne luxus. Foti dobre, vybava taky je, jen chybi vodeodolnost.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 09:00

Jednoznačně G6. N7 je krám oproti G6. Ta má o dost lepší display, o dost lepší foťák vč. stabilizace a širokoúhlého objektivu jako bonus, navíc má IP68 (!) apod., nehledě na rozměry, váhu... vše hraje pro G6, k té si ta Nokie nemůže ani čuchnout.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 10:02

vzhledem k výdrži baterie Nokia 7 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 10:45

Nesmysl, G6 je po všech stránkách lepší telefon, výdrž je +- na stejno, u G6 jde na Oreu ještě výš. Možná o kousíček větší Nokia, ale stojí těch pár hodin za kompletně horší telefon?

Mám pocit, že jsi neměl ani jeden z těch telefonů v ruce a taky mám pocit, že ty jsi ten člověk, který tu doporučoval ten Motorola krám, tak se nezlob, ale od člověka jako ty moc názory neberu :)


IP68 + 3x gorrila glass (brutální plus)
Lepší display vč. podpory HDR, Dolby Vision a Always on
Foťák o parník lepší v G6 vč. stabilizace, širokoúhlého objektivu, fhd60fps videa apod.
Výkonnější hardware SD821+530 vs SD660+512
O dost lepší zvukový výstup, Nokia má tragický odstup signál šum, co jsem četl testy tak tam bylo naměřeno cca -40db vs -90 u LG :D
G6 je po updatech naprosto odladěný bezproblémový špičkový mobil za luxusní cenu momentálně, kdežto u Nokie nezřídka čtu záseky a problémy což je extra s čistým androidem znepokojující.

Jako sorry, ale jen blázen by si koupil Nokii, když může mít za stejné nebo snad i lepší peníze dělo typu G6. V poslední řadě nehledě na to jak velká a těžká kráva to je (183g), těžítko do kapsy, pokud se tam vůbec vejde.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 11:06

Motorola a krám? Se vzpamatuj člověče, buďto tu značku neznáš anebo nevíš o čem mluvíš ;-) v poměru cena/výkon patří nová řada Moto ve střední třídě k tomu nejlepšímu co se dá pořídit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 11:10

To víš, že jo ... ten šit co máš a cos tu měsíc zpět doporučoval (tuším G5 plus) je strašný telefon ... ale nebudeme tu řešit OT, žejo.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 11:26

Moto G5 Plus strašný telefon? Já jen že i recenze tvrdí pravý opak.. no ale teď už je na trhu Moto G6 Plus, v recenzích výborně hodnocena ve své cenové kategorii
Jinak LG G6 je skvělý smartphone, vybral sis dobře, sám jsem už vícekrát tento model doporučil, pokud tazatel potřebuje tu odolnost, tak asi jediná možná volba
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 6. 2018 11:42

Honor 9 :D
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Všechno má až na voděodolnost. :roll:
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 22. 6. 2018 11:47

Me od LG G6 odradily problemy s objektivy, viz. https://mobilenet.cz/clanky/sirokouhly-fotoaparat-vaseho-lg-g6-nefoti-ostre-vime-proc-34129 a diskuze u produktu treba na Alza nebo CZC, kde to nespokojeni zakaznici resi... Nechce se mi mobil objednavat na nekolikrat a stvat se s vracenim atd., jinak bych do LG sel mozna taky. Ale Nokia se kupovala na firmu a tam by byl s vracenim jeste vetsi ojeb, a Zenfon je darek a tam neminim po darovani resit objektivy :-) Jinak komu to nevadi, tak LG G6 bude taky super moznost, jen se muze trosku prodrazit posilani mobilu zpet a objednavani novych kusu.
Nokie 7 plus mame ted se dvema dalsimi kolegy, takze 3 kousky a zatim v pohode, zadne zaseky atd., vse fici. Kde jsi cetl o zasecich a jakych problemech? Bych zkusil u sebe zda by mi je slo nasimulovat :-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 11:55

Ty objektivy u některých kusů už jsou dávno vyřešeny. Všechny zakoupené kusy 2018 co sjem měl v ruce vč. mého mají ohnisko 2.04 a fotí to opravdu špičkově + s updatem šla kvalita ještě víc nahoru na automat, takže i lama bez nutnosti manuálu udělá na automatiku parádní fotky a to i večer, jak bylo řečeno přímo v G6 tématu, momentálně je to opravdu ultimátní fotomobil, za ty peníze nemá sebemenší konkurenci (N7plus se opravdu může jít zahrabat a nejen kvůli chybějící stabilizaci, to je jak srovnávat Dacii s Hondou. A věci jako IP68 nebo třeba špičkový display to už jsou "jen" třešničky na dortu. Jen ti říkám své zkušenosti, nemám potřebu někoho přesvědčovat. G6 je objektivě dle argumentů o třídu lepší telefon a paradoxně je teď levnější. Kdo chce, bere, kdo nechce, ať si koupí třeba tu Nokii :) Upřímně, to už i Zenfone 5 (taky jsem měl doma v ruce) je lepší, než ta Nokia. Původně jsem se taky rozhodoval mezi N7plus a Zen5, ale pak když jsem viděl G6, bylo jasno, je to prostě vlajka za úžasné peníze momentálně.
Argumenty co jsem psal výše mluví za vše. V každém ohledu je to lepší telefon. Nehledě na to jak parádně se drží, má skvělé rozměry i váhu oproti třeba té Nokii nebo Asusu, prostě po všech stránkách jinde, v každém parametru.
A zejména v těch pro mě třech nejdůležitějších jasně vede:

1. IP68 (+ 3x gorilla) - nemusím se bát deště, vody, sněhu, prachu, ničeho prostě, radost používat, s Asusem nebo tou Nokii aby se člověk pořád jen bál, aby se tomu něco nestalo.
2. Display/rozměry - to je věc do které neustále čumíš a neustále ho držíš v ruce a není nic horšího než přerostlý zmetek se kterým jsou věčně problémy ve smyslu přehmatávání, držení dvouma rukama v různých situacích, do té kapsy se mi nevleze, do té kapsičky ho nedám apod.
3. Foťák - důvod, proč jsem koupil dražší telefon místo nějakého obyč za pár tisíc, abych u sebe měl náhradu obyč kompaktu pro momentky. A jako sorry, k čemu mi je telefon za deset litrů, když to dělá hnusné rozmazané fotky bez stabilizace, menu možností je chudé, videa sekané. Viz výše druhý širokoúhlý objektiv u G6 je opravdu něco extra. A když se setmí? Paráda, kde Nokia končí, tam G6 začíná

Sorry, ale za mě nebylo co řešit a jsem maximálně spokojoený. Když jsem minulý týden držel znovu N7p v ruce uplně jsem měl pocit radosti, že mám v kapse co mám a tu ***** jsem nekoupil.

-- 22. 6. 2018 13:04 --

Mimochodem na Alze mají ted akci s šekama, takže vyjde na 8900 (já vychytal minulý týden ještě větší akci a měl ho za 8400). Což je nabídka, která se neodmítá :)

Upozorňuju, že nejsem nějaký fanda LG (G5 byl šit) a nepíšu to proto, že ho mám, ale proto, že poslední 2 měsíce jsem velmi podrobně zvažoval co koupit a velmi jasně jsem právě došel přes všechny Nokie, Zenfony a Honory právě k G6... a najednou to byla jasná volba po zvážení všech argumetnů, které jasně hrají v její prospěch. Protože ty plusy jsou opravdu markantní.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod M@C 22. 6. 2018 12:23

Ja se priznam, ze LG G6 jsem mel puvodne taky vyhlidnuty a chtel jsem spis ten, ale kdyz jsem se docetl o problemech s objektivy tak jsem ho vyradil z vyberu. Kdybych si ho kupoval sam z eshopu, tak bych mozna martyrium zkouseni a vraceni podstoupil, ale bohuzel ve firme by to asi neproslo, takze jsem neriskoval ze mi zustane blbe fotici G6. Jinak jeste pred mesicem, kdyz jsem N7+ objednaval, jsem na nejakem eshopu cetl v diskuzi ze nekdo od nich dostal G6 s tim blbym objektivem :-(
Na Alze jsem ty slevove kupony pri koupi Zenfonu taky zkombinoval, to potesi.
A jinak Zenfone 5 ma taky optickou stabilizaci.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků