Huawei P Smart nebo Samsung A5 2017

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Johanka_1 19. 3. 2018 07:40

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc s výběrem telefonu. Požadavky nemám nijak náročné, telefon používám na prohlížení netu, emaily, focení momentek, žádné hry ani speciální aplikace nehraju a nestahuji. Chtěla bych tedy hlavně telefon se slušným zadním foťákem ( mám malé dítě a další na cestě a na takové ty momentky prostě zrcadlovku přinést nestihnu), se slušnou výdrží baterie. Velikost displeje jsem si původně říkala do těch 5,2", ale právě jsem viděla v obchodě P Smart a ten se mi třeba držel v ruce dobře, i přes velký displej mi to nepřišlo takové pádlo. Nakonec jsem dospěla k telefonům z titulku. P Smart se mi asi líbí více, v jeho prospěch hraje i to, že je to nový model, měl by být vychytanější, bohužel zatím téměř bez recenzí a trochu se bojím, jak na tom bude s vydrží baterie ( na tu velikost displeje mi přijde kapacita baterky trošku podceněná). SG je už prověřenější, recenze zní fajn, foťáky mají asi dobré ... Případně nějaký jiny mobil kolem těch 5-6 tis. S lepším poměrem cena x výkon, v přijatelných rozměrech pro ženské ruce? Nebo se vyplatí jít do nějakého bazarového kusu? Značku nepreferuji žádnou, doteď jsem měla Lumii 735, ale po aktualizaci na W10 mi systém zcela zaplnil vnitřní úložiště a telefon strašně zpomalil a neustále mi to hází požadavky na aktualizace, které už ale neni kam uložit. Děkuji za případné rady.
Johanka_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 3. 2018 08:39

Lumii 735 jsem měl jako služební telefon, takže vím, že z displeje 4,7 na 5,7 je to docela skok, i když píšete, že jste si to ošahala, ale na ovládání jednou rukou to asi nebude. Navíc váha 165g je taky znát pro ženskou. Trochu by mi tam vadila ta baterka a hlavne ten starší microUSB konektor, podle kterého se bude telefon dobíjet docela dlouho. Vadit může i abscence rychlejšího Wifi pásma 5GHz. Plusem může být Android 8, ale to asi nijak neoceníte ;-) Jinak tady je sice v EN, ale hodně podrobný test P Smart (včetně fotek za dobrého světla i za tmy).
Co se týká focení, tak by lepší výběr z této stáje byl určitě Huawei P9, tady je ale už cena o 1.000 nad vaším limitem.
Zkusil bych se podívat na Honor 8 4GB/32GB (displej 5,2) s lepšími hw parametry a cenou kolem 6.000.
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 3. 2018 13:24

P Smart s 5,7" displejem je díky minimálním bočním rámečkům docela úzký do ruky, navíc je to 18:9, takže nudle a šířkou odpovídá displejům 5,2" s klasickým 16:9 poměrem stran.
Takže velikost bude OK, výbavu si musí každý posoudit sám, jestli mu vyhovuje.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Johanka_1 20. 3. 2018 19:10

Další alternativa by mohl být ještě Huawei P10 lite, co myslíte? Tam by rychlo nabíjení být mělo, baterka stejná jako u P Smart, rozměry menší, foťák asi horší, ale zas nějaká tragédie by to být snad neměla. U Honoru mě hodně odrazuje sklo na zadní straně.
Johanka_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 3. 2018 19:42

Jsou to velice podobné telefony, P10 lite je jen o pár milimetrů nižší, šířka je stejná. Má sice rychlonabíjení, ale má trochu slabší procesor a full HD displej 16:9. Z těch dvou bych volil P smart.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Johanka_1 20. 3. 2018 21:47

Děkuji. V Experu teď maji pátky 10% slevu na vše, P Smart pak vyjde na 5400 Kč -> takže dobrá cena, navíc v kamenné prodeje ve městě, kdyby něco. Tedy celkem i výhodné podmínky. P 10 lite už bohužel doprodali, tak jsem nemohla porovnat, cožme trochu mrzí. Asi půjdu do toho P Smartu, nic "lepšího" už stejně asi nevymyslím. Ono u všech těch telefonů to bude skok dopředu asi ve všem, oproti mému 3 roky starému zasekanému a věčně vybitému smart kousku. Snad nebude těžké si z W10 zvykat na android.
Naposledy upravil opasino dne 20. 3. 2018 21:56, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek, se v rámci přehlednosti vláken, necituje.
Johanka_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 3. 2018 21:57

Johanka_1 píše:U Honoru mě hodně odrazuje sklo na zadní straně.

Taky jsem se toho bál, ale pořídil jsem si na něj pevné pouzdro. Ale ten P Smart asi nebude špatná volba.
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 3. 2018 22:30

Johanka_1 píše:Děkuji. V Experu teď maji pátky 10% slevu na vše, P Smart pak vyjde na 5400 Kč -> takže dobrá cena, navíc v kamenné prodeje ve městě, kdyby něco. Tedy celkem i výhodné podmínky. P 10 lite už bohužel doprodali, tak jsem nemohla porovnat, cožme trochu mrzí. Asi půjdu do toho P Smartu, nic "lepšího" už stejně asi nevymyslím. Ono u všech těch telefonů to bude skok dopředu asi ve všem, oproti mému 3 roky starému zasekanému a věčně vybitému smart kousku. Snad nebude těžké si z W10 zvykat na android.

Taky mám ještě pořád W10 a nemůžu se dokopat k výměně za Android. Naštěstí telefon pořád funguje dobře, ale čím dál víc mě frustrují neaktualizované aplikace, z nichž některé úplně přestaly fungovat. Některé, které bych chtěl na W10 nejsou vůbec. Už mě to začíná dost omezovat.
tombas
Junior