Náhrada za Sony Xperia Z3 Compact do 10 000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Half_cz 17. 2. 2018 12:53

Po třech letech začíná moje Sony Xperia Z3 Compact pomalu dosluhovat (slabší výdrž baterie, reproduktor při hovoru občas vypadne, proximity senzor taky občas zlobí a další drobnosti) a přemýšlím, jestli ji poslat na opravu nebo koupit úplně nový telefon. S telefonem jsem jinak naprosto spokojený. Pokud koupím nový, tak si chci jedině polepšit.

Základní požadavky

- Kompaktní rozměry, display max 5 palců
- Kvalitní zvuk, vysoká hlasitost - poslech hudby primárně přes sluchátka, ale občas chci někomu pustit přes reproduktor, během telefonního hovoru potřebuji dobře slyšet druhou stranu i v rušném prostředí
- Výdrž baterie 2 dny při běžném používání
- Interní paměť 32 GB a více, RAM 3 GB a více
- Operační systém Android

Bonusy

- Kvalitní a rychlý fotoaparát
- Notifikační dioda
- Voděodolnost
- Rychlé dobíjení, případně bezdrátové dobíjení

Využití během dne

2 hodiny denně poslech hudby do sluchátek, 1 hodina čtení článků na internetu + sociální sítě, zobrazení pár mailů, několik zpráv přes Messenger. Hry vůbec nehraji.

Rozpočet: max 10 000 Kč

Zaujaly mě tyhle telefony:

Sony Xperia X Compact - díky předchozí dobré zkušenosti se Sony, splňuje pravděpodobně všechny základní požadavky
Xiaomi Redmi 4X - dlouhá výdrž baterie, skvělý poměr cena/výkon, foťák a zvuk průměr

Jaké další telefony byste mi doporučili? Předem díky za všechny rady.
Half_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 2. 2018 13:06

Samsung S7
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Half_cz 17. 2. 2018 14:53

Samsung S7 je bohužel mimo můj rozpočet a dle recenzí je výdrž baterie spíš kolem jednoho dne. Každopádně zaujal mě Samsung Galaxy A5 (2017) - dlouhá výdrž, kvalitní zvuk, dobrý foťák, vododěodolný, rozměr o trochu větší, ale ještě bych to přežil. Případně ještě Honor 9, Huawei P10 Lite nebo Lenovo Moto G5s.
Half_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 17. 2. 2018 16:04

Když už přežiješ větší rozměry, tak za zvážení určitě ještě stojí:
Xperia XA2
Moto X4
Nokia 6 (2018)
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Jastraban 17. 2. 2018 17:17

Já jsem si koupil Honor 9 http://mobilking.eu/hu61-honor-9-4gb-64 ... -grey.html a jsem maximálně spokojený.Výborná paměť, dobré zpracování a ještě dělá krásné fotky.Vlezl jsem se do 9 tis.Maximální spokojenost.
Jastraban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 17. 2. 2018 21:08

mě teda S7 drží lépe jak Z3 velká, dva dny s ním nemám absolutně problém což uz Z3 byl hodně risk, ale přechod Sony-Samsung jsem dodnes pořádně nerozdejchal, tak to není možná nejlepší volba, ale jinak tel je to slušnej:)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 17. 2. 2018 23:16

Menil jsem Z3 Compact za Honor 9 po dlouhym hledani vysel jako vitez a doporucuju supr nahrada.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr D. 19. 2. 2018 14:20

Compact X není voděodolný. Těsně nad 10 000 se dá pořídit Compact XZ1. A doporučit mohu i Huawei Nova.
Petr D.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků